Šilavoto seniūnijoje problemos išlieka tos pačios…

Mums rūpi

Po pandemijos ribojimų Prienų rajono savivaldybės atstovai vėl pradeda kasmetinius susitikimus su seniūnijų gyventojais. Praėjusį pirmadienį meras Alvydas Vaicekauskas, vicemerė Loreta Jakinevičienė, Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė ir gausus būrys Tarybos narių lankėsi Šilavoto seniūnijoje.
Tradiciškai savivaldybės meras kartu su komanda pirmiausia susitiko ir su Šilavoto įstaigų vadovais, seniūnaičiais bei bendruomenių pirmininkais. Šis susirinkimas pradėtas žinia apie laukiančias mokyklų pertvarkas. Anot mero A. Vaicekausko, sprendimas galbūt nebūtų buvęs toks staigus, tačiau procesą pagreitino Vyriausybės nutarimas, kuriuo nuspręsta, jog pagrindinėmis mokyklomis negali būti ugdymo įstaigos, turinčios mažiau nei 60 mokinių.
Visgi, savivaldybės vadovo teigimu, pagrindinė problema Šilavoto seniūnijoje išlieka keliai, kurių būklė kelia susirūpinimą ir gyventojams. Anot seniūnės Neringos Pikčilingienės, šiuo metu prasčiausia situacija yra susidariusi Tylos gatvėje. Patys šilavotiškiai priekaištų turi ne tik netvarkytiems miestelio ir jo apylinkių, bet ir jau suremontuotiems keliams. Anot susirūpinusio gyventojo, neseniai kapitaliai sutvarkytoje Taikos gatvėje jau akivaizdžiai matomi prastai atlikto remonto padariniai, todėl gyventojai norėtų, jog darbų kokybė būtų patikrinta atitinkamų institucijų.
Tačiau gausiai susirinkusiems šilavotiškiams rūpėjo ne tik prastos būklės keliai, bet ir jų pačių, ypač pėsčiųjų, saugumas, tad viešai buvo keltas klausimas, kaip ir kada bus sprendžiama problema dėl nepririštų šunų. Pasisakiusios moters teigimu, nors visi žino, kieno šunys laksto palaidi, incidentų vis tiek netrūksta. Tačiau, pasak seniūnės N. Pikčilingienės, seniūnija šiuo klausimu mažai ką gali padaryti. Įvykus incidentui, reikėtų kreiptis į policiją. Savivaldybės administracijos direktorės J. Zailskienės teigimu, palaidas šuo negali lakstyti, todėl, siekiant išspręsti šias problemas, gyventojai raštu gali kreiptis ir į savivaldybę.
Pirmadienio pavakarę į salę gausiai susirinkę gyventojai taip pat išklausė Šilavoto seniūnės N. Pikčilingienės praėjusių metų veiklos ataskaitą, kurioje apžvelgti svarbiausi padaryti darbai ir netolimos ateities planai. Iš seniūnės ataskaitos akivaizdu, jog Šilavoto kraštas susiduria su dar vienu iššūkiu – gyventojų mažėjimu. Praėjusiais metais seniūnijos teritorijoje gyveno 1587 žmonės (2020 m. – 1601), gyventojų mirčių skaičius (35) ir toliau lenkia gimstančių kūdikių skaičių (5), o, lyginant su 2020 m., gimstamumas ženkliai mažėja (2020 m. gimė 15 vaikų, 2021 m. – 5.).
Kaip žinia, labiausiai gyventojus džiugina jau padaryti ir matomi darbai. Praėjusiais metais Šilavoto seniūnijoje atlikti Prienlaukio kaimo Šiauliškių gatvės, Stuomenų kaimo Tilto ir Koplyčios gatvių, Jiestrakio kaimo Taikos gatvės kapitalinio remonto darbai, įrengtas naujas takas į seniūnijos administracinį pastatą, išvalytas tvenkinys Klebiškio kaime bei įrengti nauji šviestuvai Klebiškio kaimo Ūkininkų ir Tvenkinio gatvėse. Šilavoto kraštas taip pat gali pasidžiaugti gražiu kultūriniu gyvenimu, suburiančiu bendruomenes, bei kultūros paveldo objektų didėjimu.
Susitikimo su gyventojais metu seniūnė N. Pikčilingienė taip pat pristatė, ko gyventojai gali tikėtis šiemet. Tarp planuojamų darbų – ir gatvės apšvietimo plėtra, ir aplinkos tvarkymas, ir kelių remontas. Paprastasis gatvių remontas numatomas: Pašilės, Laukų, Ežero, Vyturių gatvėse, kapitalinis – Kaštonų gatvėje.
Susitikimo pabaigoje šilavotiškiams taip pat buvo pristatyta mobilioji biblioteka bei priminta, jog nuo gegužės 2 d. įsigaliojo prievolė gyventojams legalizuoti požeminio vandens gavybos gręžinius.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *