Erasmus+ savaitė Italijos mokykloje

Pirmąją 2022 metų balandžio savaitę Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos penktokai Tomas, Augustas, Airina ir Luka kartu su mokytoja S. Pikiene ir Erasmus+ KA229 projekto „Europe-Our Home“ („Europa – Mūsų Namai“) koordinatore A. Berezovskaja praleido Italijoje. Mūsų partnerė, Italijos mokykla Instituto Comprehensivo „Egnazo Dante“ iš Alatri, pakvietė mus į susitikimą. Tai jau ketvirtasis šio projekto mobilumas.
Italijoje situacija dėl COVID 19 pandemijos vis dar labai sudėtinga, todėl delegacijos nebuvo įleistos į mokyklą, bet mokyklos bendruomenė mus šiltai pasitiko mokyklos kieme. Plazdėjo šalių vėliavos, laukė direktorės, tėvų komiteto pirmininko, miesto mero sveikinimo žodžiai, mokinių koncertas.
Mokiniai susipažino su skirtingomis darbų atlikimo technikomis, mokėsi italų kalbos žodžių ir jais žaidė, skaitė italų literatūrą ir ją aptarė. Piešė Erasmus plakatą, viktorinose gilino savo žinias apie Europos Sąjungą. Visus mokykloje nustebino laikomi du šuniukai, kurie nepaliko abejingo nė vieno dalyvio. Šunys čia padeda mokytis turintiems sunkumų mokiniams, nes šioje mokykloje yra praktikuojama šunų terapija. Vaikai, turintys disleksijos ir panašių problemų, mokosi jų padedami. Dirbdami vaikai turi galimybę liesti šunis, taip lengviau koncentruoti dėmesį atliekamam darbui. Šunys šioje mokykloje laikomi lygiaverčiais darbuotojais.
Tai buvo turininga savaitė, sklidina kultūrinės pažintinės veiklos, bendravimo akimirkų. Kiekvienas dalyvis įgijo naujos patirties, praturtino savo vidinį pasaulį.
Tokie susitikimai, kuriuose pagrindiniai dalyviai yra mokiniai, turėtų padėti kiekvienam išgyventi tuos iššūkius, su kuriais susiduriama, ypač tam tikrais istoriniais momentais. Šitie susitikimai padeda mums suprasti vieniems kitus ir gyventi kartu, nes Europos Sąjungos šūkis yra „Susivieniję įvairovėje”. Erasmus+ projektas padeda įgyvendinti šį šūkį, Europa yra mūsų namai.
Kitas susitikimas, baigiamasis, vyks mūsų progimnazijoje gegužės mėnesį.
Adelė Berezovskaja
Projekto koordinatorė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *