Lai žydi sakuros po taikiu dangumi

Jau senokai tiek daug žmonių, kiek jų balandžio 12 dieną susirinko Nemuno pakrantėje, ties Kęstučio gatve, buvo susibūrę į medžių sodinimo akciją.

Į Prienų rajono savivaldybės kvietimą papuošti laisvalaikio erdvę Prienuose japoniškų vyšnių parku atsiliepė daugiau nei 40 įstaigų, organizacijų, bendrovių, pavienių asmenų, iš viso per valandą šalia nutiesto pėsčiųjų tako kolektyviai buvo pasodintos 54 sakuros, kurios kiekvieną pavasarį savo žiedais džiugins šios erdvės lankytojus. Sakurų sodą ketinama plėsti, kiekvienas, norintis įamžinti svarbų šeimos įvykį, datą ar papuošti Prienus, gali pasodinti jame po savo vyšnią.
Dalis sodintojų šią iniciatyvą dedikavo Taikai ir Laisvei žemėje, šia intencija Prienų rajono savivaldybės vadovai ir atstovai pasodino daugiausia medelių – devynias japoniškas vyšnias. VšĮ Prienų ligoninės kolektyvas savąją, kupliais žiedais pražydusią vyšnią pasodino, solidarizuodamasis su Ukrainos medikais, karo sąlygomis gelbstinčiais gyvybes. Ukrainietės, gyvenančios Prienuose, sakurą skyrė savo gimtajai Ukrainai.
Kiti medeliai žymi visuomeniniu požiūriu svarbias sukaktis, asmeninius jubiliejus, jais įamžintas atskirų šeimų, brangių asmenų atminimą. Prienų seniūnija vyšnią skyrė Prienų miesto 520 metų sukakčiai, Prienų „Žiburio“ gimnazija – 100-ajai abiturientų laidai, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka savo veiklos 85-mečiui. O laikraščio „Gyvenimas“ redakcija pasodino vyšnią, minėdama leidinio 75 metų sukaktį.
Visų japoniškų vyšnių sodo kūrėjų – savivaldos, biudžetinių įstaigų, visuomeninių organizacijų, verslo, švietimo, politikos ir kitų sričių atstovų, vietos gyventojų ir išvykusiųjų svetur – iniciatyvai ir triūsui įvertinti labai tinka Prienų rajono Jiezno paramos šeimai centro globos centro GIMK pasirinkti Thomo Fiulerio žodžiai: „Tas, kuris sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus“… Todėl tegul žydi sakuros po taikos dangumi!
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *