Prienuose vyko respublikinis mokyklų teatrų festivalis „Aitvarai“

Balandžio 1 dieną Prienų kultūros ir laisvalaikio centre šurmuliavo respublikinis mokyklinių teatrų festivalis „Aitvarai“.
Dar 2019 m. Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji aktoriai, tapę konkurso laureatais, įsipareigojo priimti svečius čia, Prienuose. Dėl pandemijos ribojimų šventę teko atidėti, tačiau šiemet įsipareigojimus pavyko įgyvendinti ir balandžio 1-ąją. Mokyklų teatrų aktoriai, jų vadovai bei žiūrovai džiaugėsi gražia švente.

Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos teatro moksleiviai kartu su mokytoja I. Drižilauskiene.

Prieš prasidedant konkursui jaunuosius aktorius sveikino KU SHMF dekanas prof. dr. Rimantas Balsys, Prienų rajono savivaldybės vicemerė Loreta Jakinevičienė, Tarybos kultūros, švietimo, turizmo ir sporto komiteto pirmininkas Deividas Dargužis bei „Ąžuolo“ progimnazijos direktorė Irena Tarasevičienė. Svečiai taip pat padėkojo 2019 m. pereinamąją taurę į Prienus parvežusiems ir šių metų šventę organizavusiems Irenai ir Kazimierui Drižilauskams. Pirmą kartą festivalio istorijoje negalėjo dalyvauti „Aitvarų“ globėjas, ilgametis komisijos pirmininkas, teatrologas, humanitarinių mokslų daktaras, prof. Petras Bielskis, tačiau jis šventės

Festivalio-konkurso komisijos nariai.

nepamiršo ir sveikinimus dalyviams siuntė nuotoliniu būdu.
Jau dvidešimt metų vykstančiame konkurse šiemet dalyvavo kolektyvai iš Klaipėdos, Kretingos, Panevėžio, Vilniaus rajono bei, žinoma, Prienų. Nuo ryto iki vakaro ant scenos kolektyvas keitė kolektyvą, o kompetentingos komisijos, kuriai pirmininkavo aktorė doc. Virginija Kochanskytė, laukė sudėtingas darbas – įvertinti net 8 kolektyvų pasirodymus. Gausiausias būrys atvyko iš pajūrio. Kolektyvai iš Klaipėdos Prienų kultūros ir laisvalaikio centro scenoje suvaidino net 4 spektaklius.

Konkurso laureatais tapo Pagirių gimnazijos teatro studija „Faktas“.

Atidaryti festivalį garbė teko Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviams, vadovaujamiems mokytojų Irenos ir Kazimiero Drižilauskų. Jie žiūrovams parodė spektaklį „Pypas ir jo nutikimas“ pagal A. Jurašių. „Kas aš?“, – retoriškai savęs klausė Pypas, leidęsis į ilgą ir vingiuotą „tiriamąjį“ žygį.
Vieni iš paskutiniųjų scenoje pasirodė Pagirių gimnazijos teatro studijos „Faktas“ aktoriai, suvaidinę A. Sireikio „Aktų salė“ (rež. V. Fijalkauskas, M. Razauskienė). Vėlyvas pasirodymo laikas nesutrukdė nustebinti visą dieną intensyviai dirbusios komisijos ir pereinamoji taurė šiemet iškeliavo į Pagirių gimnaziją. Po ilgai trukusios pertraukos „Aitvarai“ vėl grįžta prie tradicinio renginio laiko, tad Pagirių gimnazija į teatrų šventę dalyvius ir žiūrovus pakvies jau šį rudenį – lapkričio mėnesį.
Po Prienuose įvykusio renginio šių metų šventės organizatoriai Drižilauskai džiaugėsi sėkmingu festivalio organizavimu, prie kurio prisidėjo ir Prienų rajono savivaldybė, Kultūros ir laisvalaikio centras bei „Ąžuolo“ progimnazija. Ypatingą padėką Drižilauskai tarė Kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Rimantui Šiugždiniui bei „Ąžuolo“ progimnazijos direktorei Irenai Tarasevičienei.
K. Drižilausko pastebėjimu, tai, jog šventė buvo puiki, įrodo ir pilna salė žiūrovų, ir komisijos įvertinimas, kuri išrinko ne tik konkurso laureatus, bet ir nominantus, kurių, anot K. Drižilausko, šiemet buvo išties nemažai. Nominacijos įteiktos ir „Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviams Juliui Minajevui, atlikusiam Pypo vaidmenį, bei „filosofui“ Nagliui Sadauskui.
Šiemet specialius prizus įsteigė ir „Gyvenimo“ redakcija, jie atiteko Panevėžio J. Miltinio gimnazijai, į Prienus atvežusiai J. Vaičiūnaitės „Kanoną Barborai Radvilaitei“ (rež. A. Želvys“), ir konkurso laureatams Pagirių gimnazijos teatro studijai „Faktas“.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Jaunimo skveras. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *