Pasiruošusios gydyti kare sužeistus ukrainiečius

Solidarizuojantis su Ukraina, Birštone veikiančios sanatorinio ir reabilitacinio gydymo įstaigos yra pasiruošusios padėti nuo karo bėgantiems ukrainiečiams ir jų šeimoms, priimti gydytis fronte patirtus sužeidimus.
„Eglės sanatorija“ paskelbė galinti priimti 150 nuo karo nukentėjusių ukrainiečių medicininei reabilitacijai, laikinai apgyvendinti 30 pabėgėlių šeimų ir kasdien teikti jiems maitinimą Druskininkuose, įdarbinti apie 100 ukrainiečių medicinos, slaugos, maitinimo ir švaros padaliniuose sanatorijose Druskininkuose ir Birštone.
– Informavome LR Sveikatos apsaugos ministeriją, jog esame pasiruošę sanatorijoje priimti ir suteikti visą reikiamą medicininę pagalbą 150 karo Ukrainoje sužeistiems ukrainiečiams, pasitelkiant profesionalų personalą ir įrangą padėti kuo greičiau susigrąžinti ir atstatyti sveikatą. Savo sukaupta patirtimi ir turimomis galimybėmis medicininės reabilitacijos srityje norime padėti užpultos Ukrainos žmonėms“, – teigia „Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius Artūras Salda.
Taip pat „Eglės sanatorija“ skiria 30 tūkst. eurų finansinę paramą Lietuvos Raudonajam Kryžiui, teikiančiam pagalbą karo baisumus patiriantiems ir nuo jų bėgantiems ukrainiečiams.
„Tulpės“ sanatorijoje, kurioje įsteigtas vienintelis Europoje hemofilija sergančių ligonių reabilitacijos centras, šiuo metu gydomi trys ukrainiečiai, turintys kraujo krešumo problemų. Tačiau, pasak „Tulpės“ sanatorijos direktorės Liucijos Patinskienės, sanatorija turi sąlygas ir galimybes teikti reabilitacijos paslaugas ir sunkiai sužeistiems, galvos traumas patyrusiems ukrainiečiams. Kaip sakė „Versmės“ sanatorijos direktorė Rasa Noreikienė, sanatorija, kuri viena iš pirmųjų įdarbino keletą pabėgėlių, taip pat turi pakankamai patirties ir yra pasiruošusi gydyti kare nukentėjusius ukrainiečius. Abi sanatorijos gali priimti po kelias dešimtis pacientų iš Ukrainos.
Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad reabilitacijos paslaugas ukrainiečiams teiks apie 30 sanatorinio ir reabilitacinio gydymo įstaigų, jose vienu metu galės gydytis per 1000 pacientų.
Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, ukrainiečių reabilitacijos paslaugas apmokės Valstybinė ligonių kasa.
Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas A. Salda tikina, kad sanatorijos ir reabilitacijos įstaigos medicininei reabilitacijai planuoja priimti tiek pacientų, kiek bus skirta lėšų. Esą dėl to medicininės reabilitacijos reikalingi šalies piliečiai nenukentės, į sanatorijas bus mažiau priimama sveikatinimui ir poilsiui atvykstančių svečių.

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.