Kartu esame stiprūs

Karo pabėgėliams iš Ukrainos atvykus gyventi į Birštoną, Birštono savivaldybės administracija kartu su Birštono parapijos Caritu organizavo humanitarinės pagalbos rinkimo akciją, skirtą padėti ukrainiečiams, besikuriantiems Birštone, taip pat ir Kyjivo, Žytomyro, Mykolajivo, Charkivo regionuose likusiems ukrainiečiams.
Birštoniečiai jautriai sureagavo į šį kvietimą, per tris dienas buvo surinkta daug karo zonoje reikalingų daiktų: miegmaišių, miego kilimėlių, higienos priemonių, medicininių priemonių, maisto produktų, taip pat drabužių, avalynės, mokyklinių reikmenų ir kitų pirmo būtinumo priemonių į Birštoną atvykusiems ukrainiečiams.
Kovo 23 dieną Birštono parapijos Caritas pakvietė visus ukrainiečius, atradusius prieglobstį Birštone, į susitikimą prie kavos puodelio Birštono parapijos Caritas bendruomenės namuose. Birštono parapijos Carito pirmininkas Jonas Dalinevičius pasveikino ukrainiečius, padėkojo jiems, kad atsiliepė į kvietimą susitikti, pabendrauti, pasidalinti iškilusiomis problemomis, bei patikino, kad Caritas savanorės pasirengusios padėti visais rūpimais klausimais. Susitikime dalyvavo ir Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Valentinas Vincas Revuckas, suteikę ukrainiečiams naudingos informacijos apie galimą paramą ir kitas pagalbos galimybes.
Ukrainietės moterys su vaikais turėjo galimybę išsirinkti jiems reikalingų drabužių, higienos priemonių ir kitų daiktų, būtinų naujo gyvenimo pradžiai. Vaikai, pradėję lankyti ugdymo įstaigas, gavo mokyklinių priemonių rinkinius, žaislų, kuriuos paaukojo taip pat birštoniečiai.
Moterys su ašaromis akyse dėkojo Lietuvai ir kiekvienam lietuviui atskirai už skirtą dėmesį, paramą jų šaliai ir jų žmonėms. Didelį ačiū visiems prisidėjusiems organizuojant šią akciją tariame ir mes, Carito savanoriai. Gerumas mus vienija ir stiprina.
Birštono parapijos Caritas

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *