Pilietinė akcija „Tik laisvi užaugam dideli“

Nepriklausomybės atkūrimo siekį – Kovo 11-osios sprendimą – tauta puoselėjo ilgus okupacijos dešimtmečius. Jį įrodė ginkluotų kovų, partizanų pasipriešinimo žygdarbiais, iškentėjo sovietiniuose lageriuose ir kalėjimuose, išmeldė savo maldose, aplaistė motinų ašaromis, sudėdama didžiules gyvybės ir kančių aukas ant laisvės aukuro.
Kovo 11-osios išvakarėse Šilavote vyko pilietinė akcija „Tik laisvi užaugam dideli“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Nešini savo pasigamintomis Lietuvos ir Ukrainos vėliavėlėmis į renginį susirinko Šilavoto pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai, miestelio gyventojai. Akcija prasidėjo prie stogastulpio, skirto Geležinio Vilko rinktinės vadui Juozui Baltrušaičiui-Tigrui atminti.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga susirinkusiuosius pasveikino Šilavoto seniūnijos seniūnė Neringa Pikčilingienė ir kultūrinių renginių organizatorė Saulė Blėdienė, eiles apie Lietuvą skaitė bibliotekininkė Kristina Tamašauskienė. Šilavoto Davatkyno muziejininkė Danguolė Lincevičienė visus pakvietė susipažinti su ekspozicija „Laisvės kovos Šilavoto krašte“.
Pilietinę akciją tęsėme, lankydami Šilavote esančias Laisvės kovų įamžinimo vietas, kurias papuošėme Lietuvos ir Ukrainos vėliavėlėmis, taip išreikšdami pagarbą ir palaikymą kovojančiai Ukrainos tautai. Visiems nuoširdžiai dėkojame už dalyvavimą pilietinėje akcijoje, už vienybę ir nuoširdžią bendrystę. Auginkime savo širdyse meilę ir pagarbą Lietuvos valstybei, vertinkime savo tautos laisvę ir vieningai ją saugokime.
Saulė Blėdienė
Šilavoto laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *