Nepriklausomybės atkūrimo diena Prienuose

Jau 32-ejus metus Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tačiau, Europoje prasidėjus karui, šiemet Kovo 11-oji tapo kitokia – ji, kaip niekada anksčiau, primena, kokia svarbi yra laisvė ir nepriklausomybė.

Tradiciškai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Prienuose prasidėjo malda už tėvynę Prienų Kristaus apsireiškimo bažnyčioje. Iš karto po jų žmonės traukė Laisvės aikštės link, kur iš padangės miestelėnus sveikino parasparnių pilotai: Ričardas Matickas, Robertas Knašys, Deividas Bukevičius ir Arūnas Bukevičius, šventinį koncertą žiūrovams dovanojo vietos meno kolektyvai. Su švente susirinkusiuosius taip pat sveikino Prienų rajono savivaldybės vicemerė Loreta Jakinevičienė, linkėdama saugoti ir branginti tai, ką esame laimėję, pasukę laikmečio ratą ir iškovoję nepriklausomybę savo šaliai.
Jau kuris laikas Prienuose puoselėjama tradicija iškilmingai pakelti bažnyčioje pašventintą ir iš rankų į rankas keliavusią vėliavą, kurią piliečiams pasiuntė L. Jakinevičienė. Lietuvos trispalvei iškilmingai suplevėsavus danguje, nuaidėjo salvės už Lietuvos valstybę, už tautos vienybę ir už taiką, kurias atliko Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šauliai.
Ukrainai kovojant su agresore, sustiprėjo ir Lietuvos žmonių pilietiškumas, susidomėjimas krašto apsauga. Prie šalies gynybos prisidėti apsisprendė ir būsimieji šauliai, tad šventinio renginio metu įvyko ir Jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija, kuriai vadovavo LŠS Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vado pavaduotojas ats. kpt. Valdas Pempė. Būsimuosius šaulius laimino Prienų parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas.
Šią Kovo 11-ąją mintimis meldėmės ne tik už laisvą Lietuvą, bet ir už laisvės siekiančią Ukrainos tautą. Ryžtinga ukrainiečių kova pagerbta tylos minute, o tradiciniame „Tautos vienybės“ bėgime aplink Laisvės aikštę šalia 50 metrų Lietuvos trispalvės suplevėsavo ir pašventinta Ukrainos vėliava.
Už laisvę bėgo ir gausus būrys sporto entuziastų, tradiciniame tapusiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos bėgime įveikusiu 2, 5 ar net 10 kilometrų.
Šventinę dieną saulės nepagailėjo ir dangus, tad renginio vedėja Zita Kuzminskienė vylėsi, jog šis visuomet bus taikus ir viltingas, o ne griaunantis ir bauginantis.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *