Įtempta tarptautinė padėtis nežada lengvos tarnybos…

– Policijos ataskaita buvo išklausyta siaurame rate, joje pateikti „sausi“ skaičiai, todėl norėtųsi iš Jūsų išgirsti apie svarbiausius praėjusių metų ir šiemet laukiančius iššūkius, juolab kad tarptautinė situacija įkaitusi, gyventojai sunerimę, o elektroninėje erdvėje sklindanti informacija neprideda saugumo… Kaip esate pasirengę dirbti ir užtikrinti viešąją tvarką tokiomis sąlygomis? – pasidalinti šių dienų aktualijomis paprašiau Birštono savivaldybės policijos komisariato viršininką Rolandą STIKLIŲ.

– Kalbant apie ateitį, sunku prognozuoti, kokių dar įvykių įvairiomis prasmėmis atneš šie metai. Stebime situaciją, esame pusiau kovinėje parengtyje ir pasirengę reaguoti į besikeičiančią situaciją. Visuomenėje juntamas nerimas dėl savo ateities, žmonės sutrikę, emocijos pratrūksta neigiamomis reakcijomis. Šią savaitę policija gavo pranešimą dėl netinkamo komentaro elektroninėje erdvėje, pradedame ikiteisminį tyrimą. Patikslinant aplinkybes, šis pasisakymas socialiniame tinkle buvo nukreiptas prieš asmenų (politikų) grupę ir susijęs su grasinimu nužudyti.
Praėjusiais metais Birštono PK pareigūnams neteko budėti šalies pasienyje, padedant suvaldyti migrantų krizę, tačiau mūsų padalinys yra rezerve ir pasiruošęs, esant būtinybei, atitinkamai veikti.
– Savivaldybė jau daugelį metų iš kitų išsiskiria savo saugia aplinka. Kas tai lemia?
– Birštonas netapo saugiausia savivaldybe per vienerius metus, tai nuoseklaus ir bendro darbo rezultatas. Viena vertus, Savivaldybė yra kurortinė, miestas kompaktiškas, žmonės atvyksta pailsėti, o ne siekdami realizuoti nedorus ketinimus. Kita vertus, dedame visas pastangas, kad ir gyventojams, ir atvykstantiems būtų saugu. Ankstesniais metais kurorte buvo pavagiama po vieną – tris automobilius, praėjusiais metais tokio pobūdžio vagysčių nepasitaikė. Visų pirma, šių nusikalstamų veikų mažėja ir Lietuvoje, antra, prie nusikalstamų veikų užkardymo prisidėjo kurorte įdiegta vaizdo stebėjimo sistema, kuri padeda kontroliuoti įvažiuojančiųjų/išvykstančiųjų srautus, veikia prevenciškai, ši sistema nuolat atnaujinama.
Palaikome glaudžius ryšius su Birštono savivaldybe, jos vadovais, jie akcentuoja saugios aplinkos Birštone svarbą. Šiuo metu keliamas prioritetinis uždavinys suvaldyti transporto srautus ir triukšmo lygį kurorto gatvėse. Savivaldybės atstovų prašymu, prasidėjus vasaros sezonui, policijos pareigūnai atidžiau kontroliuos vandens transporto priemonių eismą Nemune, Savivaldybės perduotu matuokliu tikrins, ar jos neviršija mieste leistino triukšmo lygio. Praėjusiais metais tokius reidus upėje organizavome kartu su Vidaus vandens kelių direkcija.
– Ar komisariato darbuotojai yra aprūpinti įvairiomis priemonėmis ir įranga, reikalinga pagrindinėms policijos funkcijoms vykdyti?
– Policijos pareigūnai aprūpinti ir ryšio, ir apsaugos priemonėmis, pakanka lėšų kurui, todėl galime visavertiškai vykdyti priskirtas funkcijas. Šiais metais Lietuvos policijai skirtas finansavimas išaugo, todėl tikiuosi, kad nebus pamiršti ir Birštono komisariato darbuotojai.
Didesnė problema ir silpnybė yra darbuotojų trūkumas, žmonės nesiveržia dirbti teisėsaugos sistemoje dėl nepakankamai motyvuojančių atlyginimų. Man, kaip įstaigos vadovui, rūpi, kad komisariate dirbtų tiek pareigūnų, kiek turime galimybių. Šiuo metu įsteigta 16 pareigybių, 15 skirta statutiniams pareigūnams, iš jų pernai buvo užimta 13 pareigybių. Lėšų atlyginimams pakaktų, bet yra sunku surasti ir pritraukti tinkamus darbuotojus, kurie norėtų papildyti policijos gretas.
Kalbėjosi Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *