Aplinkosaugininkai kovą pradeda su nauja akcija „Kirtimai“

Aplinkos apsaugos departamento Miškų departamento skyriai kovo 1–birželio 30 d. vykdys akciją „Kirtimai“. Departamento pareigūnai vykdys miškų kirtimo pažeidimų prevenciją, sustiprintą kontrolę ugdomųjų kirtimų draudžiamuoju laikotarpiu. Bus organizuojami reidai visų nuosavybės formų šalies miškuose.
„Departamentas šią akciją inicijuoja ir įtraukė į aplinkosauginių akcijų sąrašą dėl to, kad vykdant kirtimų kontrolės monitoringą ir vertinant gautus rezultatus išryškėjo tendencija, jog ne visais atvejais buvo paisoma galiojančių terminų, kuomet yra draudžiami medienos kirtimai ar jos ištraukimai (kai po kirtimo mediena išvežama iš miško) draudžiamuoju laikotarpiu.
Prasidedant akcijai aplinkosaugininkai primena, kad vykdant miško kirtimus privalu laikytis galiojančių terminų, kuomet draudžiami kirtimai ir medienos ištraukimas. Taip pat verta nepamiršti, kad miškų kirtimai ir medienos ištraukimas griežtai yra ribojami laiko aspektu kurtinių tuokvietėse.
Dar vienas svarbus dalykas, kurį turite atsimintis jei vykdote kirtimus, kad būtina palikti medžius su saugomų paukščių rūšių lizdais. Taip pat tokius medžius, kuriuose yra uoksai (paukščių išskaptuota erdvė medyje), drevės ir prie jų formuoti biologinei įvairovei svarbių medžių grupes.

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *