Tarybos posėdis

Pasikeitimai frakcijoje ir komitetuose
Šių metų pradžioje prisaikdinta Prienų rajono savivaldybės tarybos narė Aušra Deltuvienė, kuri pakeitė iš Tarybos pasitraukusį Vaidotą Kupstą, įsitraukė į frakcijos „Prienų naujas kelias“ sudėtį.
Apie tai posėdyje informavo šios frakcijos seniūnas Gintautas Bartulis. Tarybos narė taip pat pasirašė papildomą susitarimą ir prisijungė prie valdančiosios koalicijos.
A.Deltuvienė dirbs Tarybos Kultūros, švietimo, turizmo ir sporto komitete. Iš V.Kupsto pareigas Bendruomenių ir kaimo reikalų komitete perėmė Loreta Jakinevičienė.

Kas svarbiau: atsikratyti skolų ar likti prie tradicijų?
Meras Alvydas Vaicekauskas informavo Tarybos narius apie tai, jog Prienų krepšinio sporto klubo ir „Labas GAS“ komandos dalininkai sulaukė pasiūlymo parduoti klubą bendrovei „Basketball Holding Company“ (BHC), kuri siekia sukurti naują Vilniaus krepšinio klubą ir patekti į Lietuvos krepšinio lygą.
Vienoks ar kitoks sprendimas turės būti priimtas artimiausiu metu, nes kovo 31 d. baigiasi LKL klubų licencijavimas, todėl meras prašė Tarybos narių susipažinti su gautu pasiūlymu.
G.Žiemelio projektas analogišką pasiūlymą yra pateikęs ir Kėdainių „Nevėžio-Optibet“.
Kaip viešai yra sakęs BHC prezidentas Rimantas Kaukėnas, renkantis bus atsižvelgta į finansiškai naudingesnį pasiūlymą, ne paskutinėje vietoje ir klubo istorija.
Prienų rajono savivaldybė kartu su bendrove „Labas GAS“ (vadovas Žilvinas Gasiūnas) yra didžiausi „Labas Gas“ komandos dalininkai, valdantys atitinkamai po šešias ir keturias akcijų dalis.
Meras A.Vaicekauskas posėdžio metu savo pozicijos dėl galimo klubo pardavimo neišsakė, tačiau, kaip galima spręsti iš kai kurių Tarybos narių pasisakymų ir paklausimų, jiems kelia nerimą tai, kaip klube tvarkomi finansiniai klausimai ir grąžinamos skolos, todėl jie galimai pritartų, kad nuostolingas klubas būtų parduotas, o savivaldybės biudžete atliktų laisvų pinigų.
Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, kuri yra naujai suformuotos klubo valdybos narė, patikino, kad klubo finansiniai pavedimai stebimi, jie vykdomi pagal patvirtintą grafiką, o Tarybos nariams pageidaujant aiškumo, ji žadėjo pateikti tarpinę finansinę ataskaitą už pasirinktą laikotarpį.

Kelių ir šaligatvių remontas – neišsemiama tema
Taryba dauguma balsų patvirtino Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis finansuojamų Prienų rajono savivaldybės kelių (gatvių) rekonstrukcijos ar remonto trejų metų prioritetinį objektų sąrašą, kuris, pasak Administracijos direktorės, dar bus koreguojamas ir trumpinamas.
Į sąrašą šiais metais įtraukta 12, o 2023 metais – 13 kapitalinio remonto reikalingų objektų. 2024 metais į eilę įrašyti 36 objektai – bus asfaltuojami kelių ar gatvių ruožai, klojami šaligatviai, remontuojama upelio pralaida, sutvirtinti vandens telkinio šlaitai, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir kt. Nors darbų numatyta nemažai, daugiausia opozicijos atstovai sąraše pasigedo kai kurių skubos tvarka tvarkytinų kelių ir tiestinų šaligatvių, išsakė priekaištus dėl nepakankamo, jų įsitikinimu, Savivaldybės dėmesio konkrečioms vietovėms.
Antai Arūnas Vaidogas klausė, kodėl nesuplanuoti šaligatvio Pakuonio miestelyje tiesimo darbai, nors tokį poreikį Tarybos nariai įrodinėja ne viename posėdyje. Jam aktualu, kad būtų pratęstas ir šaligatvis šalia Vilniaus gatvės Jiezne, ir žmonės galėtų saugiai pasiekti savo darbovietes ir kapines. Politikas parodė susirūpinimą dėl tiltelio per Stakliškių – Pakrovų – Pikelionių kelią būklės, anot jo, važiuoti per šį tiltelį su sunkesne technika vairuotojai vengia, kad neprisišauktų nelaimės.
Kitas Jiezno krašto politikas Algimantas Šidlauskas piktinosi ir dėl sulaužyto asfalto bei duobių Jiezno Kolonijų kaimo kelyje, ir dėl to, kad jam pačiam prisireiks „paišyti“pėsčiųjų perėją, kuri iki šiol miestelyje prie prekybos centro „Iki“ dar neįrengta.
Į Tarybos narių priekaištus reagavo Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė bei Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas Tomas Žvirblys. Kai kurie atsakymai dar kartą patvirtino tai, ką Tarybos nariai tikrai turėjo žinoti iš ankstesnių diskusijų, pavyzdžiui, kad Savivaldybė negali remontuoti Lietuvos automobilių ir kelių direkcijos pavaldume esančių kelių, o pasiekti susitarimui reikia laiko.
Pasak T.Žvirblio, minėti objektai – tiltelis ir Jiezno Kolonijų kelias – įtraukti į kitą, paprastojo remonto darbų sąrašą, o pėsčiųjų perėja Jiezne bus įrengta dar šį pavasarį. Jis aiškino, kad dar rudenį darbus pradėję rangovai juos atidėjo dėl nepalankių oro sąlygų.
Tarybos narys Audrius Narvydas domėjosi, ar Savivaldybė dėjo pastangas perimti iš LAKD Balbieriškio atodangos aikštelę. J.Zailskienė sakė, kad dėl Balbieriškio ir Išlaužo aikštelių perėmimo ir prekybos jose sąlygų išdavimo į Direkciją buvo kreiptasi raštu, tačiau ji atsisakė tenkinti prašymą.
Tarybos narys Henrikas Radvilavičius, išsakydamas savo nuomonę šiuo klausimu, perspėjo, kad aikštelių išlaikymas ir priežiūra atsieitų brangiau, nei būtų uždirbta iš prekybos.
Pasisakymai išsivystė į diskusiją apie po žiemos itin suprastėjusią žvyrkelių būklę, būtinybę greičiau atnaujinti žvyro ir asfalto kelius, atidžiau tikrinti rangovų darbo kokybę ir kt.

Išsiskyrė nuomonės
Tarybos narių daugumos balsais kitam posėdžiui atidėtas sprendimų priėmimas dviem klausimais – dėl Prienų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos nuostatų ir dėl Prienų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašo patvirtinimo. To priežastis – Tarybos nariai nesutarė dėl papildomų siūlymų formuluočių, pasigedo gilesnės situacijos analizės, dokumentų projektuose rado taisytinų vietų ir pan.
Nemažai „iečių sulaužyta“ tvirtinant Jiezno PSPC ir Prienų PSPC stebėtojų tarybas. Opozicijos ir mažumos atstovai pažėrė priekaištų valdantiesiems dėl to, kad jie rimtai nevertino komitetuose pateiktų pasiūlymų dėl personalijų. Posėdyje jie principingai laikėsi nuomonės, kad į Jiezno PSPC stebėtojų tarybos darbą būtų įtrauktas Jiezno seniūnas A.Bartusevičius, o Prienų PSPC stebėtojų tarybos sudėtį papildytų Prienų seniūnė J.Armonienė, tačiau daugumos balsais buvo patvirtintos sprendimo projekte numatytos kandidatūros.

Paklausimų daugėja…
Posėdžio pabaigoje meras A. Vaicekauskas ir Administracijos direktorė J.Zailskienė atsakė į praeitame posėdyje pateiktus Tarybos nario A. Narvydo ir naujus A. Vai-dogo paklausimus.
Be kiekviename posėdyje gilinamos temos (tikėtina, ji bus eskaluojama dar ilgai) – siekiant išsiaiškinti aplinkybes, kuriomis Prienų KKSC pervedė interneto sukčiams nemažą sumą lėšų, įvertinti atsakingų centro darbuotojų elgesį ir užkardyti panašius atvejus – buvo pateikti paklausimai dėl konkurso AB „Prienų šilumos tinklai“ direktoriaus pareigoms užimti organizavimo, atskiro sveikatos skyriaus steigimo Savivaldybės administracijoje, socialinių darbuotojų etatų panaikinimo seniūnijose, vėluojančių atsiskaitymų su medikais už „kovidines“ paslaugas, Pociūnų aerodromo turto valdymo ir kt.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *