„Metų žmogus – 2021“ – šeimos gydytoja Jūratė Rėpšaitė

Prienų rajono ir Birštono krašto laikraštis „Gyvenimas“ jau daugiau kaip dvidešimt metų baigiantis metams pakviečia skaitytojus prisiminti prasmingų darbų nuveikusius žmones ir įgyvendintus projektus.
„Metų žmogus-2021“ nominaciją Birštono savivaldybėje laimėjo Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Jūratė Rėpšaitė. Tad jūsų dėmesiui interviu su nugalėtoja.

„Jaučiuosi labai laiminga, kad birštoniečiai mane vertina. Manau, kad kiekvienam žmogui svarbu, kad jo darbas būtų prasmingas ir įvertintas,“ – sako Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Jūratė Rėpšaitė. Nuotrauka iš asmeninio albumo.

– Gerb. Jūrate, papasakokite trumpai apie save.
– Esu kilusi iš pajūrio – užaugau kaime netoli Šventosios, o mokyklą nuo pirmos klasės lankiau Palangoje. Mano tėvai tebegyvena pajūryje ir visada laukia grįžtant manęs ir sesers. Šiuo metu mano didžiausias hobis – stalo žaidimai.
Deja, pandemija apribojo daugelio žmonių socialinį gyvenimą, tad susitinkame su draugais stalo žaidimų partijai kur kas rečiau. Labai mėgstu dėliones, kai „užsikabinu“, jas rinkdama prie stalo praleidžiu visą vakarą. Pastaruoju metu skaitau knygas, ypač domiuosi moksline fantastika. Paskutinė perskaityta knyga – F. Herberto „Kopa“. Stengiuosi pagerinti ir šachmatų įgūdžius. Norėčiau prie šachmatų lentos įveikti savo antrąją pusę ne tik tada, kai jis tuo pačiu metu dar ir gamina vakarienę…
– Ar vaikystėje svajojote būti gydytoja?
– Tiesą sakant, tai nebuvo mano svajonė. Manau, kad dėl įvairių priežasčių gan retai įgyvendiname vaikystės svajones. Kai pradinėje mokykloje pamokos metu mokytoja visų klausinėjo, kuo norėtume tapti užaugę, aš atsakiau, kad noriu būti kasininke. Gal todėl, kad tuo metu mama dirbo kasininke ir man būdavo labai smagu po pamokų atėjus pas ją į parduotuvę ruošti namų darbus ir „mušti kainas“ į kasos aparatą. Ilgainiui, įkvepiančių ir drąsinančių mokytojų dėka siekiai augo…
Galvojau apie profesiją, kurioje galėčiau išreikšti save, padaryti kažką gero žmonėms, tad pasirinkau medicinos studijas.
– Kuo patraukli jums ši profesija?
– Vargu, ar pasakysiu kažką labai išskirtinio. Medicina domina įvairiapusiškumu, poreikiu nuolat tobulėti, domėtis pasaulio naujovėmis bei galimybe palikti teigiamą pėdsaką žemėje. Būtent šeimos medicina man įdomi tuo, kad galima užsiimti ligų prevencija. Ne vienas mano pacientas konsultacijos metu yra išklausęs bent kelių minučių paskaitėlę apie širdies ir kraujagyslių ligas, cholesterolio ar padidėjusio kraujo spaudimo žalą bei kodėl siūlau būtent šį vaistą.
Manau, kad šiandien labai svarbu – paaiškinti pacientui, kodėl siūloma vartoti vieną ar kitą medikamentą ir kartu priimti sprendimą.
– Darbas pandemijos laikotarpiu reikalauja dar daugiau atsakingumo, susikaupimo, atjautos kiekvienam pacientui. Juk neretai skubate padėti ir po darbo valandų… Kaip ilsitės, atgaunate jėgas po įtemptos darbo savaitės?
– Na, įprastai ilsiuosi savaitgaliais. Šiltuoju metų laiku prasiblaškyti padeda žygiai gamtoje ar trumpos išvykos po įvairias Lietuvos vietas. Turime daug gražių pažintinių takų, piliakalnių, kitų lankytinų objektų, tad susidėliojame maršrutą ir keliaujame. Pailsiu ir skaitydama knygą ar, kaip minėjau, žaisdama stalo žaidimus.
– Džiugu, kad daugiau kaip 300 birštoniečių balsavo už jus, įvertinę jūsų profesionalumą, atsakingumą, atidumą, gražius santykius su pacientais. Jūsų nuomone, kokios savybės yra būtinos gydytojui?
– Labai vertinu birštoniečių išreikštą nuomonę ir palaikymą. Pandemijos metu visuomenėje įsivyravo daug neaiškumų, įtampos ir baimių. Manau, kad dabar pirminėje grandyje dirbančiam gydytojui svarbus gebėjimas išklausyti įvairias pacientų nuomones, esant reikalui, nuraminti, nuteikti pozityviam mąstymui.
– Koks jūsų sąlytis su Birštonu? Kaip vertinate šį miestą, šio krašto žmones?
– Birštone esu neilgai, tačiau šis miestas patrauklus ne tik puikia gamta, galimybe pasivaikščioti gražiose erdvėse, pasivažinėti dviračiu, bet ir šauniais birštoniečiais. Čia susipažinau ir dirbu puikiame Birštono PSPC kolektyve.
Ilgainiui geriau pažįstu savo pacientus, įžvelgiu juose gerus žmones, įdomias asmenybes, kurios turi ką papasakoti, kuo pasidalinti.
Gaila, kad dėl didelio darbo krūvio laiko pakanka tik medicininiams klausimams.
– Nepaisant jauno amžiaus, esate šaunuolė, puikiai vertinama šeimos gydytoja Birštone. Kaip jaučiatės tapusi „Metų žmogumi – 2021 m.“? Ko norėtumėte naujais 2022 Tigro metais?
– Jaučiuosi labai laiminga, kad birštoniečiai mane vertina. Manau, kad kiekvienam žmogui svarbu, kad jo darbas būtų prasmingas ir įvertintas. Žinoma, ši nominacija įpareigoja, tad norėčiau išlaikyti dėmesį kiekvienam besikreipiančiam bei tobulėti ir profesiniame, ir asmeniniame gyvenime.
– Ko palinkėtumėte „Gyvenimo“ ir „Birštono versmių“ skaitytojams Naujųjų metų proga?
– Ir skaitytojams, ir savo pacientams norėčiau palinkėti geros sveikatos, rečiau lankytis gydytojo kabinete. Taip pat linkiu optimizmo bei bendruomeniškumo. Negandų išvengti sunku, bet lengviau, kai galime vieni kitais pasikliauti.
– Prasmingi žodžiai… Ačiū už pokalbį. Linkime jums sveikų, sėkmingų Naujų metų ir daug saulėtų dienų.
Veronika Pečkienė

Rubrikoje Redakcijos skiltis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *