„Kad kaimas būtų gyvas“

Benueinantys seni ir ateinantys Nauji metai – tai puiki proga apmąstyti per metus nuveiktus darbus, pasidžiaugti sėkmės akimirkomis ir palydėti nesusipratimus. Prienų rajono Šilavoto bendruomenės pirmininkė Aušra Masikonienė įsitikinusi, jog pasidalintas džiaugsmas padvigubėja, todėl gruodžio 21 d. į Šilavoto pagrindinę mokyklą pasidžiaugti nuveiktais darbais susirinko gausus būrys vietos gyventojų ir svečių.

Susitikimo metu Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Prienų rajono VVG pirmininkė Virginija Žliobienė ir Šilavoto bendruomenės pirmininkė Aušra Masikonienė atidarė projekto „Kad kaimas būtų gyvas“ lėšomis Šilavoto pagrindinėje mokykloje įrengtą treniruoklių erdvę.

Per savo gyvavimo metus bendruomenė parengė ne vieną projektą ir įgyvendino ne vieną prasmingą sumanymą. Siekiant, kad Šilavoto miestelis būtų patrauklesnis, prie idėjų įgyvendinimo prisidėjo ne tik įvairūs paramos fondai, Prienų rajono savivaldybė, bet ir verslas bei vietiniai gyventojai.

„Kad kaimas būtų gyvas“ – tai naujausias bendruomenės projektas, kurio pavadinimas atspindi ir kilnų tikslą. Anot bendruomenės pirmininkės A. Masikonienės, toks pavadinimas sugalvotas ne šiaip sau… Jis gimė iš ilgamečio Šilavoto pagrindinės mokyklos direktoriaus Jono Mikučiausko knygos „Nutilę kaimai“. „Liūdniausia, kad šis procesas tebevyksta ir toliau. Priežasčių būna įvairių: vyresni gyventojai iškeliauja amžinybėn, o jauniems trūksta veiklos – ne tik darbo, bet ir pramogų. Tad ir paskutinis mūsų projektas turi gražų tikslą, kad kaimas būtų gyvas, kad jame būtų patogiau, įdomiau gyventi ir jaunam, ir senam“, – apie projekto idėją ir prasmę susirinkusiesiems pasakojo bendruomenės pirmininkė.
Iš viso projektui skirta per 23000 eurų. Už projekto pinigus nupirkti nauji treniruokliai, masažinė kėdė, masažinis stalas, įrengta kirpykla. Anot pirmininkės, pastarosios įrengimas ypač pasiteisino, mat jos paslaugomis naudojasi ne tik Šilavoto, bet ir apylinkių gyventojai, o kirpėja turi nemažai darbo.
Aktyvia bendruomene ir nuveiktais darbais susitikimo metu džiaugėsi ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. „Džiaugiuosi, kad Šilavoto bendruomenė yra aktyvi – renkasi, svarsto, turi įvairių sumanymų ir padarytų darbų. Patalpų Šilavote yra pakankamai, norėtųsi, kad jos būtų racionaliai panaudotos“, – sakė Savivaldybės vadovas.
Meras atkreipė dėmesį ir į projekto metu išryškintas problemas, jog net ir gerėjant infrastruktūrai, į kaimiškas vietoves vis dar sunku pritraukti jaunimą, kuris, mero pastebėjimu, šiais laikais yra ypač mobilus. Todėl artėjančių švenčių proga šilavotiškiams A. Vaicekauskas linkėjo ne tik gražių švenčių ir sveikatos, bet ir dar daugiau idėjų, kaip pritraukti į miestelį naujakurius. „Nebijokim svajoti ir tos svajonės išsipildys“, – sakė Savivaldybės meras A. Vaicekauskas.
Šilavoto krašto gyventojų bendruomeniškumu džiaugėsi ir gražių švenčių linkėjo ir kiti garbūs svečiai, savo pasirodymą dovanojo Šilavoto laisvalaikio salės ansamblis „Akacija“.
Į susitikimą gausiai susirinkę gyventojai taip pat pasidalijo jiems aktualiomis problemomis. Viena svarbiausių – tai susisiekimas su rajono centru – Prienais. Prienų krašto kaimiškose vietovėse daugiausia gyvena vyresnio amžiaus žmonių, kuriems dažnu atveju gydymo paslaugos suteikiamos rajono centre. Deja, ne visi senjorai turi galimybę į Prienus nuvykti savo transportu. Jų teigimu, autobusai kursuoja taip pat retai.
Anot A. Vaicekausko, didžiausia problema su viešuoju transportu yra ta, jog dažniausiai autobusai važiuoja tušti, todėl, mero teigimu, Savivaldybės planuose – socialinio taksi prieinamumo plėtra.
„Dėl socialinio taksi minam visokius kelius ir ieškome įvairių variantų“, – apie šios paslaugos įgalinimo perspektyvas kalbėjo ir Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Tai, kas išaugina.... Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *