„Mes – tai Jūs!“

(Žygis, skirtas Jiezno krašto partizanams atminti)

Gruodžio 11 d. 9 valandą rinkomės Jiezno gimnazijos kiemelyje. Mokykliniu autobusu nuvykome prie Kašonių bibliotekos, kur mus pasitiko bibliotekos vedėja Danutė Bajorienė bei kiti žygeiviai.

Bibliotekos vedėja papasakojo apie šio krašto partizanus ir pristatė partizano Prano Bernatonio dukrą Eleną Bernatonytę-Joneliūnienę. Ji su mumis pasidalino prisiminimais apie savo tėvą. Bibliotekininkė D. Bajorienė partizano dukrai ir anūkei įteikė padėkos raštą ir tada prasidėjo žygis.

Partizano Prano Bernatonio dukra ir anūkė su bibliotekos vedėja Danute Bajoriene ir LŠS Kauno Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės Prienų 206-osios kuopos vado pavaduotoju Sigitu Žaliu.

Nužygiavus nuo Kašonių 3 kilometrus, pasiekėme Pelekonių kapines. Kelias buvo gana sudėtingas: pasitaikė ir gero kelio, ir apledėjusio, todėl kai kam teko pagauti „zuikių“. Padėdami žvakutes Pelekonių kapinėse, pagerbėme partizanus: Praną ir Kazimierą Bernatonius, Vyčio Kryžiaus kavalierius: Juozą Zencevičių ir Juozą Žuromską bei savanorius: Antaną Garnį, Juozą Šiugždinį, Simą Karpavičių.
Žygis tęsėsi Trezantolio dvaro palivarko, esančio Daukantų kaime, link, iki kurio buvo 2,5 kilometro. Sodyboje mus priėmė dabartinis sodybos savininkas B. Palionis. Čia apžiūrėjome dar grafų Pacų laikų išlikusius rūsius. Toliau keliavome Šilinių kaimo link, ėjome 5,5 kilometro. Šią atkarpą užbaigėme „labai smagiu“ Šilinių kalnu, į kurį užkopus pakirto kvėpavimą ir kojas. Truputį kvėptelėjus, žygis tęsėsi dar 7 kilometrus ir tada pasiekėme Jiezną.
Jiezne aplankėme partizanų kapus, ant jų uždegėme žvakutes, įsiamžinome nuotraukose. Žygį baigėme mokyklos kiemelyje ir vaišinomės mūsų šaulių virta koše bei arbata.
Žygį organizavo Kašonių biblioteka (bibliotekos vedėja D. Bajorienė), LŠS Kauno Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės Prienų 206-osios kuopos šauliai ir kaimo bendruomenė „Kašonys“ (pirmininkas D. Kabašinskas) bei partneriai: Jiezno gimnazija ir Jiezno seniūnija.
Skaistė Bieliauskaitė Gimnazijos moksleivė,
Miglė Kardokaitė
206-osios kuopos jaunoji šaulė

Rubrikoje Tai, kas išaugina.... Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *