Kalėdos ateina tuomet, kai nori ir gali dalintis

Artėjant didžiosioms metų šventėms, Škėvonių bendruomenė surengė kūčiukų kepimo ir žvakių liejimo edukacijas, į kurias pakvietė bendruomenės vaikus ir jų tėvelius. Edukacijų tikslas – paruošti dovanų krepšelius, kurie švenčių proga pradžiugintų vienišus, senyvo amžiaus bendruomenės narius. Tradicija prieš Kalėdas aplankyti ir pasveikinti savo bendruomenės narius gyvuoja jau kelerius metus.
Škėvonių bendruomenės pirmininkė Rima Draskinienė džiaugėsi, kad praėjusį sekmadienį į Birštono seniūnijos salę susirinko nemažas būrelis vaikų, prie jų prisijungė ir tėveliai, ir seneliai, kurie, patariant Birštono jaunimo klubo vadovui Helmanui Lik, mokėsi teisingai paruošti bičių vašką, sujungti formeles, įdėti dagtį ir išlieti žvakes. Bendruomenės pirmininkė už pasiūlytą idėją ir suteiktą galimybę įprasminti švenčių laukimą edukacine veikla dėkojo Birštono jaunimo klubui ir aplinkos priežiūros ir tvarkymo įmonei „Gražus Birštonas“.
– Žinoma, galbūt yra paprasčiau suvenyrą nupirkti. Visgi manyčiau, kad dovanėlė, kurią gaminant buvo įdėta meilė ir rankų šiluma, rūpestis dėl kito žmogaus, mūsų bendruomenės nariams bus daug mielesnė, – sakė R.Draskinienė.
Kiekviename krepšelyje, kurie bus išdalinti bendruomenės nariams, jie ras po žvakutę ir maišelį kūčiukų. Šiuos Kūčių skanėstus kepė Ramutė Drūlienė, o jai padėjo kitos bendruomenės moterys bei vaikučiai.
Paprastai Škvėvonių bendruomenė kasmet susiburdavo į adventinę vakaronę, tačiau dėl pandemijos viešus renginius kuriam laikui teko atidėti. Tačiau bendruomenės nariai neliks atskirtyje, juk ir pernai, karantino laikotarpiu, gerasis Nykštukas jiems surengė staigmeną, po jo apsilankymo 57 Škvėvonių, Ivoniškio, Lengveniškių gyventojai po eglutėmis rado mažas dovanėles.
Įmonės „Gražus Birštonas“ atstovai patikino, kad jiems taip pat smagu dalintis, prisidėti prie žvakių liejimo edukacijos, paremti bendruomenę. Jų iniciatyva nupirktos silikoninės žvakių liejimo formelės ir kitos priemonės galės būti naudojamos dar ne kartą. Įmonė taip pat paskatino popietėje dalyvavusius vaikus saldžiosiomis dovanėlėmis.
– Nors įmonę, veikiančią Birštone, įkūrėme visiškai neseniai, bet norime gražinti Birštoną ne tik darbais, bet ir iniciatyvomis bendruomenėms, – sakė įmonės atstovai.
Birštono jaunimo klubo atstovas Helmanas pasakojo, kad žvakių liejimo edukacijos klube pradėtos rengti prieš penkerius metus, Atviroje jaunimo erdvėje jos vyksta ir prieškalėdiniu, ir priešvelykiniu laikotarpiais. Kilus susidomėjimui, jos organizuotos ir gimnazijoje, nevyriausybinėse organizacijose, kitose kurorto įstaigose. Pasak jo, jeigu tokių edukacijų pageidautų ir kitos bendruomenės, Jaunimo klubo atstovai mielai atvyktų jų narius pamokyti lieti žvakes.
–Žvakių liejimas – yra ne tik universali edukacija, bet tarpusavio bendravimas, pasiruošimas šventėms, – kalbėjo H.Lik.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *