Baltas vakaras

„Ateiki, Viešpatie, / Į žemę šitą naktį / … / Paežerėm nutieski / Baltas drobes, / Kad šiais keliais sugrįžtų / Esantys toli. / … / Ir susodink prie stalo, / Jei gali.“ (A.Andrijauskienė)*
Žmogaus Laike yra dalykų, kurie, vos tik atsitikę, greitai išnyksta kaip smėlis tarp pirštų, nepalikdami jokių pėdsakų. Tačiau yra ir kitokių. Jie įsiskverbia į mintis ir jausmus, jie prašosi būti išgyventi vėl ir vėl … Kaip ir tos eilės, kasmet, prieš Kūčias, ištrūkstančios „žemėje visuos languos“* uždegti žvakes ir susodinti visus prie „Balto Kūčių stalo“ *, arba atverti duris į „Baltą vakarą“…
„Baltas vakaras“ bibliotekoje irgi yra vienas iš tų dalykų, kuris, vieną kartą atsitikęs, verčia mus vėl ir vėl į jį sugrįžti. Šiemet – jau penktą kartą. Atvėręs duris į baltą buvimo kartu laiką, jis šiemet suskambo šiek tiek virš žemės – šiek tiek arčiau dangaus, kur jį pakylėjo atlikėjos Rūtos Petyy jautrus muzikavimas.
Su klausytojais Rūta dalinosi savo išgyvenimais ir pasakojimu: „Praleidau Aliaskoje dešimt metų. Iš ten parsivežiau ir savo pavardę, kuri daugeliui skamba keistai. Būdama kitoje erdvėje, visiškai galėjau save išlaisvinti ir pasinerti į kūrybą. Susilieti su gamta, pažinti dar neregėtus sąskambius. Išvalyti savo mintis“. Atlikėja klausytojams dovanojo visiškai kitokią garsų harmoniją. Papasakojo apie unikalų kanklių grojimo metodą, leido kiekvienam klausytojui pasinerti į savo minčių gelmę ir joje paskęsti. Koncerto pabaigoje Rūta Petty dėkojo visiems susirinkusiems už palaikymą, už galimybę pristatyti savo kūrybą.
Pasibaigus koncertui bibliotekos metodininkė Dalia Bredelienė, Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Kultūros turizmo ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis dėkojo visiems susirinkusiems į renginį už bendrystę, palinkėjo gražių artėjančių švenčių ir balto šventų Kalėdų jaukumo.
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *