Senus balkonus reikia apeiti ratu…

Pavojingai nulinkęs, ant armatūros konstrukcijų pakibęs antrojo aukšto balkonas gruodžio 14 dieną sukėlė nemažai atgarsio ne tik Prienuose, bet ir visoje Lietuvoje, kai tik buvo parodytas televizijos reportažas apie pavojingą incidentą.
Anot Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos departamento, gruodžio 14 d. 3 val. 46 min. bendruoju pagalbos telefonu buvo gautas pranešimas apie tai, kad Prienuose, J. Basanavičiaus g., nulinko dviejų aukštų medinio daugiabučio namo gelžbetoninis balkonas, kuris užtvėrė įėjimo duris, todėl pranešėjas negali patekti į butą. Kaip rašoma pranešime, žmogui padėta patekti į butą pro langą, teritorija aptverta STOP juosta, įvykio vietoje liko budėti policijos pareigūnai.
Ryte atvykę šį namą administruojančios bendrovės „Prienų butų ūkis“ darbuotojai balkoną saugiai išmontavo ir nuleido ant žemės. Šįkart situacija susiklostė laimingai, tačiau pasekmės galėjo būti ir liūdnos, jeigu balkonas būtų nukritęs dieną, kuomet namo durys dažnai varstomos ir gyventojų, ir čia įsikūrusios antstolių kontoros bei Neįgaliųjų draugijos klientų.
Minėtam medinukui – jau 99 metai, tai vienas iš mieste išlikusių, praeitame šimtmetyje statytų pastatų. UAB „Prienų butų ūkis“ direktoriaus Algio Valatkos teigimu, prieš kelerius metus bendrovės darbuotojai šį namą paremontavo, apkalė lentutėmis ir nudažė. Balkoną remontavo, plytelėmis išklojo pats būsto savininkas. Anot A.Valatkos, iki šiol minėto namo sienoje vizualiai nebuvo matoma jokių įtrūkimų, kurie būtų įspėję apie gresiančią nelaimę. Tiesa, reportaže vienas iš kaimynų prasitarė apie tai, kad balkono stabilumas dėl atsilaupiusių dažų jam kėlė blogą nuojautą.
UAB „Prienų butų ūkis“ vadovas pripažįsta, kad seni mediniai namai, kuriuose vis dar gyvena žmonės, yra Prienų miesto skaudulys. Vieni jų dėl pavojaus gyventojų saugumui buvo nugriauti, o gyventojams skirti socialiniai būstai. Kiti, esantys Prienuose, Jiezne, Birštone ir kaimiškose vietovėse, pradėti renovuoti ar dar tik teikiamos jų modernizavimo paraiškos.
A.Valatka minėjo, jog pastatų su pristatomos konstrukcijos balkonais mieste yra ir daugiau, pvz., Janonio g., Kęstučio g. Renovuojant senuosius miesto daugiabučius, kartu buvo sprendžiami ir techniniai, balkonų sutvirtinimo klausimai. Šis įvykis J.Basanavičiaus gatvėje parodė, kad toks sprendimas buvo teisingas.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *