Suspindus kalėdinei eglutei, kvietė nepamiršti gerų darbų

Jau ne vienerius metus, artėjant didžiosioms metų šventėms, Prienuose puoselėjama tradicija aprėdyti tikrą žaliaskarę, kurią miestui dovanoja įstaigos ar patys gyventojai. Tradicija nenutrūko ir šiemet, o praėjusį šeštadienį Prienų miesto aikštėje iškilmingai įžiebta eglutė paskelbė švenčių laukimo pradžią.
Miesto centre keliais kilometrais lempučių papuošta sidabrinė eglutė, kurią miestui dovanojo Romualda ir Antanas Bruzgos iš Strielčių. Jiems šventinio vakaro metu dėkojo Prienų seniūnė Janina Armonienė. Gražių švenčių visiems susirinkusiems ir likusiems namuose gyventojams linkėjo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.
Visgi Kalėdos – tai ne tik šventiškai išpuošti miestai, bet ir geri darbai. Jau penkerius metus eglutės įžiebimo metu tai primena „Jaunieji maltiečiai“, kviečiantys prisidėti prie kilnios iniciatyvos „Maltiečių sriuba“, kurios tikslas – padėti vienišiems skurdžiai gyvenantiems senoliams. Anot Prienų „Jaunųjų maltiečių“ vadovės Linos Suchorukovienės, tokiame nedideliame mieste, kaip Prienai, jaunieji pagalbininkai po pamokų su karšta sriuba lanko net 15 senelių, o visame krašte skurdžiai gyvenančių senyvo amžiaus žmonių, kuriems reikalinga pagalba, yra dar daugiau… Todėl moteris kviečia visus nelikti abejingiems ir prisidėti prie kilnios iniciatyvos.

Artėjančių švenčių proga miestelėnus sveikino Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

„Turime nemažai jaunimo, kuris du kartus per savaitę keliauja pas Prienuose gyvenančius senelius. Jie ne tik atneša sriubos, bet ir susidraugauja su tais žmonėmis, pasikalba, paskaito jiems knygą. Kraštiečiai tikrai neabejingi, tačiau tų aukų ne visuomet užtenka“, – pasakoja „Jaunųjų maltiečių“ vadovė, pridurdama, jog aukoti galima ne tik į bendrą sąskaitą, bet ir išimtinai Prienų seneliams. Su meile ir pagarba senatvei galite aukoti į sąskaitą LT384010051004154707 Prienų seneliams.
Kaip ir minėjo L. Suchorukovienė, Prienuose jaunoji karta neabejinga senatvės sunkumams. Šiuo metu į „Jaunųjų maltiečių“ organizacijos veiklą įsitraukę net 30 prieniškių, tad, rodydamas gerą pavyzdį visuomenei, veiklus jaunimas prisideda ir prie daugiau prasmingų idėjų: tvarko viešąsias erdves, padeda Senelių namuose.

Prasmingą žinutę, jog Kalėdos – tai ne tik išpuošti miestai, bet, pirmiausia, gerieji darbai, jau penkerius metus Prienų eglutės įžiebimo metu skleidžia „Jaunieji maltiečiai“.

Šiemet eglutės įžiebimo metu kartu su Prienų kultūros ir laisvalaikio centru „Jaunieji maltiečiai“ vykdė akciją „Dovanoti gera“, dar prieš šventę pakvietę gyventojus prie eglutės atsinešti ir nedidelę dovanėlę. „Žmonės sureagavo į kvietimą dovanoti ir dovanų – pilna dėžė. Šitas dovanėles taip pat išdalinsime mūsų krašto seneliams, gyvenantiems ir mieste, ir rajono apylinkėse“, – renginio pradžioje žmonių gerumu džiaugėsi Prienų „Jaunųjų maltiečių“ vadovė.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *