Ledai pajudėjo: požeminius rūšiavimo konteinerius įsirengia ir įmonės

Prienų rajone įsikūręs Harmony Park – viena pirmųjų įmonių regione, savo teritorijoje įsirengusi požeminius atliekų rūšiavimo konteinerius. Parko teritorijoje pačios įmonės iniciatyva, rūpesčiu ir lėšomis įrengti penki požeminiai konteineriai: du skirti popieriaus ir kartono, po vieną – stiklo, plastiko ir mišrioms atliekoms.

ARATC nuotr. Pavyzdys, kuriuo verta sekti: „Harmony Park“ teritorijoje įmonės rūpesčiu ir lėšomis įrengti požeminiai rūšiavimo konteineriai.

Įmonės atstovai sako, kad toks sprendimas pasirinktas kaip puiki investicija į harmoningą, tvaresnę ir gražesnę aplinką. Siekiant sukurti vientisą estetinį vaizdą pasirinktas naujų konteinerių dizainas, kuris yra labai panašus į Prienų savivaldybėje įrengtų požeminių konteinerių.
„Esame įsikūrę gamtos prieglobstyje, tad stengiamės ją saugoti ir tausoti. Tvarkingai išrūšiuotų atliekų iš požeminių konteinerių neišnešioja vėjas, jos apsaugotos nuo graužikų, nesklinda nemalonus kvapas“, – kalbėjo „Harmony Park“ atstovai, besiviliantys, kad jų pavyzdžiu įsirengti modernius rūšiavimo konteinerius paseks ir daugiau įmonių.
To labai norėtų ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras. Jo specialistai pastebi, kad įmonės atliekas rūšiuoja gerokai prasčiau nei gyventojai.
Daugelis įmonių naudojasi kubiniais konteineriais, o atlikus jų patikrą paaiškėja, kad į vieną konteinerį metamos įvairios neišrūšiuotos atliekos. Nustačius tokį pažeidimą pirmą kartą, atliekų nerūšiuojančios įmonės yra įspėjamos. Užfiksavus pakartotinį pažeidimą, informacija perduodama Aplinkos apsaugos departamentui nuobaudai skirti.
„Įmonės, kaip ir visi atliekų turėtojai, privalo rūšiuoti ir komunalines, ir jų veikloje susidarančias gamybos atliekas. Raginame visas įmones įsigyti rūšiavimo konteinerius, sudaryti sutartis su vežėjais, tinkamai sutvarkyti savo atliekas, nesinaudoti gyventojų konteineriais ir nepermesti ant jų pečių mokestinės naštos“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas.
Anot jo, įmonių, įsirengiančių modernius požeminius konteinerius, regione kol kas yra vienetai – be Harmony Park, tokie konteineriai yra įrengti prie vieno „Iki“ prekybos centro Alytuje. Tačiau ledai jau pajudėjo ir tikimasi, kad atsakingi pavyzdžiai paskatins ir kitas keisti savo požiūrį į atliekų tvarkymą ir elgesį su jomis.
Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *