Tarp šalies tvariausių – ir dvi Prienų krašto įmonės

Rugsėjo 1–spalio 15 dienomis pagal „Delfi“ iniciatyvą „Tvari Lietuva“ buvo atliktas įmonių tvarumo tyrimas atskirose šalies savivaldybėse. Įmonių tvarumas tyrime vertintas keliais skirtingais aspektais – ekonominiu, visuomeniniu ir aplinkosauginiu, jie pačiame tyrime prie kiekvienos įmonės pažymėti skirtingais ženkliukais.
Sudarytame tvarių įmonių sąraše – ir dvi Prienų rajono savivaldybėje veikiančios įmonės. Tai – kruopas gaminanti UAB „Ekofrisa“, kurioje dirba 56 darbuotojai, ir medinių langų gamintoja UAB „Doleta“, įdarbinusi 131 darbuotoją. „Ekofrisa“ įvertinta visose trijose srityje, o „Doleta“ – pagal poveikį visuomenei ir ekonomikai.
Siekiant išsiaiškinti tvariausias Lietuvos įmones, buvo apklausta daugiau nei 380 asmenybių – tai yra savivaldos atstovai, verslo atstovai, Pramonės ir amatų rūmų atstovai, aplinkosaugininkai arba ekologai bei žiniasklaidos atstovai.
Papildomai buvo kalbinti ir apklausti Aplinkos ministerijos vadovai, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovai ir dalis narių, Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovybė, šalies universitetų atstovai.
Sąraše atsidūrė tos įmonės, kurios atitinka daugumą šių kriterijų: aukšta įmonės kultūra, darbuotojų gerovė, lygios galimybės bei žmogaus teisių laikymasis, darnus santykis su visuomene bei vietine bendruomene, svarus indėlis į aplinkosaugą, žaliasis kursas, sumokami mokesčiai, investicijos, sukurtos darbo vietos ir skaidrumas.
Parengta pagal www.delfi.lt/tvarilietuva

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *