Netrukus Birštone duris atvers Slaugos skyrius

„Patalpos suremontuotame pastato korpuse paruoštos, visa reikiama įranga ir baldai įsigyti, kolektyvas suformuotas, veiklos licencija iš Akreditavimo tarnybos gauta, pacientai laukia, todėl Slaugos skyrių Birštone galime atidaryti nelaukiant gruodžio pirmosios“, – šią savaitę sakė Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Dainius KRYŽANAUSKAS.
Anot įstaigos vadovo, Slaugos skyriaus atidarymui ruošiamasi, su kolektyvu aptariami organizaciniai klausimai ir darbo tvarka, rūpinamasi trūkstamų priemonių įsigijimu.
Naujai suburtame kolektyve – iki 15 darbuotojų, tai slaugytojai ir jų padėjėjai, kineziterapijos, masažo specialistai, apie pusė jų – Birštono ir Prienų krašto gyventojai. Darbui su pacientais numatyta įdarbinti ir gydytoją.
Vienu metu prie Birštono PSPC įsikūrusiame Slaugos skyriuje galės būti slaugomi 25 pacientai – negalintys apsitarnauti senyvo amžiaus, onkologinėmis ligomis sergantys ir medikų pagalbos reikalingi žmonės. Jiems įrengtos vienvietės, dvivietės ir trijų vietų palatos.
– Kadangi Ligonių kasos įstaigai kompensuos maždaug 14 lovų išlaikymą (Slaugos ir palaikomojo gydymo paslauga pacientams 4 mėnesius per kalendorinius metus teikiama nemokamai, – red. pastaba), į likusias vietas galėsime priimti tuos pacientus, kurie gali patys susimokėti už paslaugas. Taip pat su Birštono savivaldybe ieškome ir kitų sprendimų, – kalbėjo D.Kryžanauskas. Jo teigimu, šiuo metu jau yra keletas klientų, laukiančių, kada skyrius atsidarys, vykdoma išankstinė pacientų registracija.
Įstaiga įsigijo funkcinių lovų, spintelių, kitų baldų ir inventoriaus palatoms ir kabinetams apstatyti, medicininių prietaisų, vaikštynių, neįgaliojo vežimėlių, asmens higienai skirtų priemonių, bus nupirkta dezinfekcijai ir valymui reikalingos įrangos. Įrengta virtuvėlė, įsigyta termosų maisto išdalinimui. Kaip sakė D.Kryžanauskas, pradžioje maitinimo paslauga bus perkama iš maistą teikiančios įmonės.
Slaugos skyrius išsidėstęs per du Birštono PSPC pastato aukštus, rūsyje yra patalpos sandėliavimui, rūbinei, įrengtas liftas. Direktorius akcentuoja, kad skyriaus darbuotojai erdviose patalpose turės geras darbo, poilsio ir buitines sąlygas.
Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro pastatas rekonstruotas, pritaikant jį slaugos paslaugų teikimui, ES fondų ir Birštono savivaldybės lėšomis, naujai medicinos įrangai, baldams bei kitam reikalingam inventoriui pirkti pasinaudota programos INTERREG Lietuvos – Lenkijos bendradarbiavimo projekto lėšomis.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *