Įmonei „Du medu“ suteiktas „Rakto skylutės“ ženklas

2014 metais Lietuvoje oficialiai patvirtintas naujas nekomercinis „Rakto skylutės“ ženklas, padedantis vartotojui lengviau identifikuoti sveikatai palankesnius maisto produktus. Juo Lietuvoje jau paženklinta daugiau nei 1100 produktų, o šiemet „Rakto skylutės“ simbolis atkeliavo ir į Prienų kraštą – juo paženklinti „Du medu“ gaminiai.

Prienų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Ilona Lenčiauskienė UAB „Du medu“ generaliniam direktoriui Vytautui Račickui už simbolio „Rakto skylutė“plėtrą bei sveikatai palankios mitybos skatinimą Prienų rajone įteikė padėką.

Jau 15-tus metus Prienų rajone veikianti įmonė gamina sertifikuotą ekologišką produkciją. Anot daugiau nei 20 darbuotojų turinčios uždarosios akcinės bendrovės generalinio direktoriaus Vytauto Račicko, pati istorija prasidėjo kone prieš trisdešimt metų, kai jo paties tėvai augino ekologiškas daržoves, grūdines kultūras, kurios vėliau pradėtos perdirbti ir pačioje „Du medu“ gamykloje.
Įmonės direktorius pastebi, jog spartėjantis gyvenimo tempas formuoja ir kasdienius įpročius, tačiau žmogaus gyvenime vis tiek ateina laikas, kai jis pradeda domėtis savo sveikata. V. Račicko teigimu, norint išlikti sveikam, labai svarbi mityba ir sveikatai palankūs produktai, kurių sudėtyje nėra cheminių medžiagų.
„Gaminame tai, kuo norime pavaišinti ir kitus. Seniai apsisprendėme gyventi ekologiškiau. Ne tik rūšiuoti šiukšles ar naudoti alternatyviąją elektros energiją, bet ir taip maitintis. Tai mums buvo svarbu ir auginant vaikus, ir rūpinantis mūsų pačių sveikata. Taigi ekologiška produkcija mintyse atsirado natūraliai“, – paklaustas, kodėl pasirinko gaminti būtent ekologišką produkciją, sakė V. Račickas.
Šiuo metu „Du medu“ asortimentą sudaro apie 150 rūšių gaminių, kuriais įmonė prekiauja Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje įsikūrusiose „Du medu“parduotuvėse, dalį gaminių klientai gali rasti ir Prienuose („Linos krautuvėlėje“, parduotuvėje „Broileta“, Išlaužo žuvies parduotuvėlėje ir Prienų turguje). Daugiau nei 30 produktų paženklinti „Rakto skylutės“ simboliu. Tarp jų – ir duonos gaminiai, ir avižiniai dribsniai, rudieji ryžiai, riešutai, lešiai, žirniai, alyvuogių aliejus, avižinių dribsnių sausučiai bei kiti produktai.

Nedelė dalis įmonės „Du medu“ produkcijos, kuriai suteiktas „Rakto skylutės“ ženklas.

Pirmuoju „Rakto skylutės“ simboliu Prienų rajone džiaugiasi ir įmonės direktorius, kuris sako, jog šio ženklo suteikimas yra ilgalaikio darbo įvertinimas ir motyvacija judėti šia linkme toliau, ir sveiką mitybą Prienų rajone skatinantis Visuomenės sveikatos biuras.
Prienų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorės Ilonos Lenčiauskienės teigimu, sveikos mitybos skatinimas ir „Rakto skylutės“ ženklo populiarinimas Prienų rajone yra vienas iš Visuomenes sveikatos biuro prioritetų.
Anot I. Lenčiauskienės, šis simbolis įmonei suteikiamas, bendradarbiaujant su Sveikatos apsaugos ministerija, kuri ir įvertino atrinktų „Du medu“ produktų sudėtį bei juos sertifikavo, kaip sveikatai palankesnius produktus.
Paklausta, ką vartotojas turi suprasti, pamatęs taip paženklintą produktą, I. Lenčiauskienė sako: „Pamatęs žalia „Rakto skylute“ ženklintus gaminius, vartotojas gali suprasti, jog tai yra sveikatai palankūs produktai. Jų sudėtyje yra daugiau skaidulinių medžiagų ir mažiau riebalų, druskos bei cukraus“.
Visuomenės sveikatos biuro direktorės teigimu, „Du medu“ – tai pirmoji įmonė, gavusi „Rakto skylutės“ ženklą Prienų rajone, bet į jį pretenduoti gali ir daugiau mūsų krašte veikiančių įmonių. Pavyzdžiui, „Išlaužo žuvis“, ūkininkai, auginantys vaisius, daržoves, grūdines kultūras, taip pat tie, kurie gamina ir prekiauja pieno produkcija, mėsos gaminiais. „Tai pirmasis mūsų įdirbis, tačiau ateityje galima sulaukti ir daugiau įmonių, kurioms gali būti suteiktas šis simbolis“, – sakė I. Lenčiauskienė.
Rimantė Jančauskaitė 

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *