Sukčiai iš Prienų savivaldybei pavaldžios įstaigos išviliojo dešimtis tūkstančių eurų

Lapkričio 9 d., 11 val. 31 min., Alytaus apskr. VPK Prienų r. policijos komisariate gautas Prienų savivaldybei pavaldžios įstaigos darbuotojo pareiškimas, kad lapkričio 8 d. įstaigos buhalterė, gavusi tariamai direktoriaus vardu parašytą laišką su prašymu pervesti pinigus užsienyje veikiančiai įmonei, atliko finansinį pavedimą. Tokiu būdu išvilioti 35 144 eurai.
Pinigus prarado Prienų kūno kultūros ir sporto centras, BNS patvirtino rajono meras Alvydas Vaicekauskas.
Antradienį Prienų rajono policijos komisariatas gavo įmonės darbuotojo pareiškimą, kad dieną prieš tai į elektroninį paštą buvo gauta klaidinanti informacija ir išvilioti pinigai.
„Mes buvom įspėję įstaigas, kad veikia sukčių schemos, ne viena įstaiga susidūrė ir išvengė, šiai nepavyko. Pervedė pinigus esą už investicinį projektą, tų investicinių projektų išties buvo“, – BNS sakė A. Vaicekauskas.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Mero potvarkiu savivaldybėje sudaryta komisija, kuri aiškinsis įvykio aplinkybes. „Ta įmonė yra biudžetinė ir nemaža, žmonės be algų neliks, bet rūpestis didelis“, – BNS teigė meras.
Lietuvos bankų asociacija sako, kad sukčiai įsilaužia į elektroninį susirašinėjimą tarp dviejų šalių, pavyzdžiui, prekės pirkėjo ir jos pardavėjo, ir sulaukę patogaus momento informuoja mokėtoją apie pasikeitusią banko sąskaitą.
„Tam, kad nepakliūtumėte į tokias pinkles, rekomenduojama sulaukus panašaus el. laiško pirmiausiai tiesiogiai susisiekti su prekės ar paslaugų tiekėju ir įsitikinti, kad informaciją gavote tikrai iš jo“, – rašoma asociacijos pranešime.
Asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė sako, kad tobulėjant finansinių nusikaltėlių metodams, gyventojai ir įmonės turėtų daugiau dėmesio skirti informacinių technologijų raštingumui – svarbu mokėti atpažinti suklastotą elektroninį laišką, SMS žinutę, internetinę svetainę. Finansiniai nusikaltėliai taikosi ir į bendroves, tad šioms patariama daugiau dėmesio skirti saugumo sistemoms.
„Finansinių nusikaltimų augimo tendencija rodo, kad gyventojai ir įmonės vis dar nėra pakankamai atidūs. Kuo daugiau asmenų sukčiams pavyksta apgauti, tuo daugiau resursų nusikaltėliai skiria atakų organizavimui Lietuvoje. Vienintelis būdas nuo jų apsisaugoti – kritiškai vertinti informaciją ir niekam neatskleisti savo slaptažodžių, prisijungimo prie interneto banko informacijos, netvirtinti mokėjimo operacijų, kurių patys neinicijavote“, – pabrėžė E. Čipkutė.
Delfi.lt Šaltinis: BNS, 2021 m. lapkričio 10 d. 8:30

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *