Pasaulio čempionate gins ne tik Lietuvos, bet ir savo šeimos garbę

Lapkričio 12 dieną Ispanijoje prasidėjusiame Pasaulio petankės trejetų čempionate Lietuvai ir Birštonui atstovauja du vienos šeimos atstovai: Vytautas Gedminas ir jo dukra Irma Bagdanavičienė.
Lietuvos vyrų petankės trejetas, kurio nariu yra ir Vytautas, šią teisę iškovojo spalį vykusiose komandinėse atrankos varžybose, o moterų komanda į čempionatą pakviesta be konkurencijos.
Šį antradienį į Ispaniją išskridusi Irma neturėjo laiko pasižvalgyti po saulėtąją šalį, nes po poros dienų daugkartinė Lietuvos petankės čempionato čempionė jau startavo moterų precizinio išmušinėjimo rungtyje. Po jos, suvienijusi savo jėgas su komandos draugėmis Inga Ginkevičiūte ir Andra Ivaniuščenko (treneris Rolandas Kukcinavičius), dalyvavo moterų komandinio trejetų čempionato varžybose.
O Vytautas Gedminas su kitais komandos nariais Matu Gaurilčiku ir Tautvydu Alensku (treneris – Gintaras Labanauskas) į čempionatą išvyks kitą savaitę, jų varžybos prasidės lapkričio 19 dieną.
Prieš skrydį pakalbinta I.Bagdanavičienė buvo pakiliai nusiteikusi, ji tikėjosi ne tik gerai pasirodyti čempionate, bet ir įdomiai praleisti laiką.
– Pasiruošimas čempionatui vyko sklandžiai, treniravausi ir Kauno petankės aikštyne, ir aikštelėje prie namų. Taigi savimi pasitikiu daug labiau, nei prieš penkerius metus, kai, vykdama į Pasaulio čempionatą, nežinojau, ko tikėtis. Dabar ir daugiau patirties turiu, o ir technika patobulėjusi, – sakė I.Bagdanavičienė.
Ji vienintelė iš moterų rinktinės yra ne kartą dalyvavusi Pasaulio ir Europos petankės čempionatuose, užsitikrinusi vietą precizinio išmušinėjimo rungties geriausių Europos žaidėjų dvidešimtuke. Jos komandos draugėms tai bus pirmasis Pasaulio čempionatas, tačiau Irma mano, kad jaudulys nesutrukdys joms garbingai kovoti. Į čempionatą susirinko 36 šalių rinktinės, petankės žaidimo favoritėmis laikomos prancūzės ir tailandietės, tačiau, anot Irmos, „kietas riešutėlis“ – ir varžovės iš kitų Europos šalių.
Vytautas Gedminas šį savaitgalį dalyvauja petankės dvejetų turnyre Estijoje. Tai vienerios iš paskutiniųjų šio sezono varžybų, kuriomis jis baigs pasiruošimą Pasaulio petankės čempionatui. Susipažinęs su visa prieinama informacija apie aikštyną Ispanijoje, jis tikisi gerų varžybų sąlygų, tačiau ir įtempto čempionato tvarkaraščio, pagal kurį kiekviena komanda per dieną sužais po penkis turus.
Į Ispaniją susiruošę Lietuvos vyrų rinktinės žaidėjai yra Birštono petankės klubo nariai. Liepos mėnesį vykusiame Lietuvos petankės čempionate jie liko treti ir buvo tarp trijų stipriausių (iš šešių) komandų, pareiškusių norą varžytis atrankoje dėl patekimo į Pasaulio čempionatą. Šioje atrankoje nedalyvavo šių metų šalies čempionai, tarp jų – ir V.Gedmino žentas Paulius Bagdanavičius. Todėl Vytautas Gedminas ir Irma Bagdanavičienė Pasaulio petankės čempionate gins ir savo sportiškos, petankės žaidimui atsidėjusios šeimos garbę.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *