Mėnesiui įvesta nepaprastoji padėtis

Šią savaitę pirmą kartą Lietuvos istorijoje įvesta nepaprastoji padėtis. Ši priemonė yra būtina siekiant užkardyti galimas grėsmes, kylančias dėl migrantų antplūdžio.
Nepaprastoji padėtis truks mėnesį, nuo šių metų lapkričio 10 d. iki gruodžio 9 d., galios pasienio ruože prie Lietuvos sienos su Baltarusija ir 5 kilometrų į valstybės gilumą teritorijoje, taip pat užsieniečių apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Naujininkuose, Rukloje ir Pabradėje, ir 200 metrų aplink šių centrų pastatus.
Pasienio ruože judėti bus galima tik su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) išduotais leidimais. Asmenims, gyvenantiems (dirbantiems) šiame ruože, turintiems nekilnojamojo turto, leidimų nereikės, tačiau būtina su savimi turėti tai patvirtinančius dokumentus: asmens tapatybės, gyvenamosios vietos deklaracijos pažymėjimus ar nekilnojamojo turto nuosavybės dokumentus, darbo sutartį. Kiti asmenys patekti į šią zoną galės tik turėdami svarbią priežastį.
Patekimas į kitą nepaprastosios situacijos zoną – 5 km pločio nuo pasienio ruožo į šalies gilumą esančią teritoriją, pvz., į Druskininkus, – neribojamas, tačiau šioje zonoje galimi patikrinimai, siekiant nustatyti neteisėtų migrantų gabenimą.
Krovinių eismas nebus ribojamas. Lietuvos piliečiai, vykstantys į Baltarusiją ir turintys visus reikalingus dokumentus (pvz.: vizą, išvykimo priežastį nurodančius dokumentus), galės kirsti sieną, tačiau kiekvienas atvejis bus vertinamas individualiai.
Gyventojams, kurių namai yra 200 m atstumu nuo migrantų centrų, didelių nepatogumų nekils, tačiau ribojama susirinkimų laisvė šioje teritorijoje. Kultūriniams renginiams nenumatyta apribojimų.
Parengta pagal Vidaus reikalų ministerijos informaciją

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *