Aktyvus socialdemokratiškas savaitgalis Birštone

Penktadienio vakarą Birštono kurhauzo konferencijų salėje rinkosi Dzūkijos ir Sūduvos skyrių pirmininkai bei jų atstovai: čia vyko pasitarimas su LSDP pirmininke Vilija Blinkevičiūte. Pasitarimo metu bičiulė Vilija pristatė politines šalies aktualijas, LSDP situaciją Lietuvos politinėje arenoje. LSDP atsakingasis sekretorius Justas Pankauskas kalbėjo apie pasirengimą 2023 m. savivaldos rinkimams.


Raudonos spalvos rožės Birštone žydėjo ir šeštadienį – kurorte Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga minėjo savo veiklos 30-metį!
Renginio metu prisiminta draugijos istorija – pranešimą apie pirmąsias socialdemokrates moteris, jų veiklą Lietuvoje ir siekius pristatė prof. Vitalija Jurėnienė. Išgirdome, kaip prieš 30 metų Birutė Vėsaitė bei Regina Lopienė žengė pirmuosius žingsnius steigiant LSDMS, jų bendradarbiavimą su Švedijos, Estijos ir kitų šalių socialdemokratėmis.
Šventėje netrūko sveikinimo kalbų, šiltų linkėjimų bei dovanų. Sveikinimo žodžius tarė partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, Birštono LSDP skyriaus pirmininkė, savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, LSDMS įkūrėja, garbės pirmininkė Birutė Vėsaitė, LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė, LR Seimo narė Dovilė Šakalienė, PES prezidentė Zita Gurmai, LSDP frakcijos Seimo nariai Algirdas Sysas ir Julius Sabatauskas, Europos Parlamento narys Juozas Olekas, LSDP garbės pirmininkas Vytenis Povilas Andriukaitis.
Už aktyvų dalyvavimą LSDMS veikloje ir svarbius pasiekimus apdovanojimų ir gausių aplodismentų sulaukė daugelis Sąjungos narių.
Žinoma, smagią šventę sujungėme su ateityje laukiančia veikla: klausėmės bičiulių pranešimų apie lyčių lygybės problematiką Lietuvoje bei Europoje. Akcentuota, kaip svarbu lyčių lygybę užtikrinti ir formuojant rinkiminius sąrašus, ir skiriant asmenis į darbo pozicijas. Ši tema buvo plačiai aptarta ir vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo LSDMS narės. Bičiulės bendrai sutiko, kad turime lygiuotis į LSDP pirmininkę Viliją Blinkevičiūtę ir LSDP Birštono skyriaus pirmininkę, vienintelę LSDP merę Lietuvoje Nijolę Dirginčienę – ryžtingas, svarbias pareigas užimančias moteris Lietuvos politikoje.
Buvo smagus, bičiuliškas ir išties turiningas savaitgalis, po kurio pasisėmę naujų idėjų ir įkvėpimo toliau savo krašte skleisime socialdemokratiškas idėjas!
Politinė reklama, apmokėta iš LSDP Birštono skyriaus banko sąskaitos. 

Rubrikoje Politika. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *