Po sakuros žiedais sustoja laikas ir išsisklaido rūpesčiai…

Gyvenimas susideda iš kontrastų. Antai slenki transporto užkimšta Vytauto gatve, nerviniesi dėl nekantrių vairuotojų pavojingų manevrų ir vėžlio greičiu artėjančio šviesoforo, bet pakanka tik pervažiuoti remontuojamą Greimų tiltą ir pasukti ligoninės link, peržengti pušyno pašonėje įsikūrusios masažo, sveikatos edukacijos ir grožio studijos „Sakuros žiedas“ slenkstį, ir čia dirbančios nuoširdžios komandos sutiktas pamiršti visus rūpesčius, neigiamas emocijas.

Jei trūksta energijos – stinga ir sveikatos

Masažo, sveikatos edukacijos ir grožio studijos „Sakuros žiedas“ savininkai ir masažo specialistai Armanda ir Rimvydas Ginkai.

Prienuose, Birštono g.18, studiją „Sakuros žiedas“ įkūrę Armanda ir Rimvydas Ginkai yra ne tik profesionalūs masažuotojai, bet ir edukologai bei sveikatinimo specialistai. Jie teikia klasikinio ar Rytų SPA masažo paslaugas, padeda klientams atsikratyti įtampos ir nerimo, dirba su neįgaliaisiais, sportininkais, senjorais, kiekvienam parinkdami tinkamiausią būdą harmonizuoti sveikatą.
Darbe su klientais jie vadovaujasi holistiniu, kompleksiniu požiūriu į žmogaus sveikatą, kuri priklauso nuo fizinio kūno, proto ir sielos harmonijos. Jų tvirtinimu, jeigu žmogus nuolat išgyvena stresą, įtampą, užgniaužia negatyvias mintis, patyrė emocinę ir fizinę traumą, išsibalansuoja jo psichoemocinė pusiausvyra, sutrinka gyvybinės energijos tėkmė organizme, tuomet suserga ir kūnas.
Masažo meistrai tvirtina, kad už jų studijos durų, pažymėtų mandalų simboliais, sustoja laikas ir pradingsta visos problemos, bei kviečia išbandyti netradicinį Reiki (japonišką) ar vibroakustinį (skambančių dubenėlių) masažą, Aura–Soma kvapų ir spalvų terapiją, kurie atkuria žmogaus dvasinę ir fizinę pusiausvyrą, suteikia netikėtų potyrių ir pagerina šiuolaikinio, nuolat skubančio žmogaus savijautą. 

Gyvenimas susideda iš kontrastų. Antai slenki transporto užkimšta Vytauto gatve, nerviniesi dėl nekantrių vairuotojų pavojingų manevrų ir vėžlio greičiu artėjančio šviesoforo, bet pakanka tik pervažiuoti remontuojamą Greimų tiltą ir pasukti ligoninės link, peržengti pušyno pašonėje įsikūrusios masažo, sveikatos edukacijos ir grožio studijos „Sakuros žiedas“ slenkstį, ir čia dirbančios nuoširdžios komandos sutiktas pamiršti visus rūpesčius, neigiamas emocijas.

Didmiestį iškeitė į gyvenimą ir darbą periferijoje
Bet juk čia Prienai, periferija, kur tik nedaugelis žmonių yra susipažinę su Reiki filosofija, juolab tiki energetinės terapijos privalumais. Susinervinai, suskaudo galvą ar koją – visus negalavimus nuima laiku išgerta tabletė…
Todėl jau pokalbio pradžioje Armandos ir Rimvydo klausiu, ar ne geriau jiems buvo savo verslą kurti kur nors didmiestyje, kur žmonės imlesni naujovėms, netradiciniams sveikatos gerinimo būdams, o ir tokių paslaugų paklausa didesnė?
– Iš tiesų gyvenome Vilniuje, kur atrodytų didesnės darbo galimybės, bet pavargom nuo transporto kamščių. Svarstėm įvairias galimybes, kur įsikurti. Traukė Trakai, jų istorija. Tačiau vasarą šiame mieste turistų gausybė, nusprendėm ramybės paieškoti Birštone. Kaip tik pardavinėjo sklypus, apžiūrėjome vieną – tiko vieta. Mūsų būsimi kaimynai paskatino kurtis Birštone, sakydami, kad kurorte gyventi bus ramu. Statomės nuosavą namą, o darbo kabinetą įkūrėme Prienuose. Netoli Nemuno, šalia medicinos paslaugų įstaigų, radome nedideles patalpas puikioje, pušyno apsuptoje vietoje, jų savininkas patikėjo mūsų – jaunų žmonių – pasiryžimu ir altruizmu. Prieš pat karantiną bandėme dirbti viename iš Birštono viešbučių, bet tai nepasiteisino, nes daugelis atvykusiųjų paslaugas perka sanatorijose, – apie patogios gyvenamosios ir darbo vietos paieškas pasakojo sutuoktiniai.
A.ir R.Ginkų teigimu, Prienuose yra masažo paslaugų poreikis, specialistai bendradarbiauja su įvairių sporto šakų sportininkais (lengvaatlečiais, futbolininkais, imtynininkais ir kt.), krepšinio klubais, remia sporto komandas ir renginius.
– Norime savo profesinėmis žiniomis ir gebėjimais padėti sportininkams susikoncentruoti, valdyti savo energiją ir ją nukreipti tikslingai – siekiant pergalių. Dirbame studijoje nuo vasaros, jau turime nuolatinių klientų, tarp jų ir ganėtinai žinomų žmonių iš kitų miestų. Susidomėję mūsų iškaba, nedrąsiai duris praveria ir vietiniai gyventojai, džiugina senjorų vizitai – ne vienam esame padėję išspręsti varginusias dvasines ir fizines problemas, – tikina masažo specialistai.
A. ir R. Ginkai yra vykdę socialinius projektus su neįgaliaisiais ir šeimomis, auginančiomis vaikus su fizine negalia, Dauno sindromu, autizmu, kurtumu ir kt. Jie dirba su Tauragės neįgalių žmonių organizacija, Vilniaus kurčiaisiais ir neprigirdinčiaisiais, prisideda prie įvairių iniciatyvų, propaguoja ir skatina sveiką gyvenimo būdą.

Jaunus žmones susiejo praeities gijos
Dviejų jaunų žmonių pažinties istorija prasidėjo besimokant masažo specialybės pagrindų, tačiau abu juokiasi, kad ji, ko gero, nebuvo atsitiktinė.
Armanda gimė Žemaitijoje, Tauragėje, studijavo vadybą Kauno kolegijos Tauragės skyriuje, vėliau atrado masažą ir Reiki terapiją. Rimvydas yra kilęs iš Dzūkijos sostinės Alytaus. Prieš susidomėdamas masažo mokymais, jis Lietuvos edukologijos universitete (dabar VDU Švietimo akademija), baigė socialinės pedagogikos su žurnalistikos šaka studijas, įgijo socialinio darbo magistro laipsnį. Abu susitiko Druskininkuose, Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro filiale.
– Armanda buvo grupės seniūnė, kartą susitarėm kartu išgerti kavos, tai taip dvi naktis iki trijų prašnekėjom apie spalvas, jau tuomet ji buvo pradėjusi mokytis Reiki masažo, Aura -Somos spalvų skaitymo diagnostikos, aromaterapijos pas puikią dėstytoją, psichologę, egiptologę, aromakologę Dalią Brazulytę. Dar kartą su Armanda susitikome pirmosios pagalbos paskaitoje (mokytoja medikė Angelė Matulaitienė), mokėmės Heimlicho metodo ir mokomės jo iki šiol… Gyvenimas taip nulėmė, kad būsimai žmonai pasipiršau Paverknių piliakalnyje 2018 metais, o 2019 m. Birštone atšokome savo vestuves, – pažinties istorija pasidalino Rimvydas.
Domėdamasi, kodėl iš skirtingų etnografinių regionų kilusių jaunuolių sužadėtuvės vyko būtent Paverknių piliakalnyje, išgirdau intriguojantį pasakojimą apie praeityje persipynusias abiejų sutuoktinių giminių istorijas.
Pasak Rimvydo, jo proseneliai – laisvieji valstiečiai, tolimos jo giminės šaknys – prie Paverknių piliakalnio, kitaip vadinamo Ginkaus (Kisieliškių) kalnu, ir siejamos su bajorais Ginkais. Taip pat jis pasakoja, kad vienas iš Ginkų Vytauto Didžiojo buvo mobilizuotas nuo kryžiuočių ginti Kaltinėnų. Ginkus įkūrė Ginkūnų kaimą Šiaulių krašte, o jame dvarą pasistatė grafai Sofija ir Vladimiras Zubovai. Po Pirmojo pasaulinio karo šis dvaras atiteko vienai jų dukrai, kuri ištekėjo už Jono Fledžinsko. Armanda kilusi iš jų sūnaus Jurgio Fledžinsko, žymaus muziko, altisto, šeimos atšakos. „Tokiu būdu praeities gijos veda į dabartį,“ – teigia A. ir R. Ginkai, besidomintys savo šeimų istorijomis.
Rimvydo giminės genealoginiame medyje yra ir daugiau garsių pavardžių, tai – ir jo seneliai, švietėjai, pedagogai Algirdas Jonas (kilęs iš Leskavos kaimo) ir Eglė Leonai, prosenelė, viena iš pirmųjų Lietuvos nusipelniusių mokytojų Magdalena Auštrevičienė-Dovydaitytė, 1918 metų Vasario 16-osios akto signataras, politinis kalinys ir tremtinys, bažnyčios kankinys prof. Pranas Dovydaitis ir kiti. Pasakojimai apie garsias jųdviejų gimines verti atskirų straipsnių.
Rimvydas Ginkus 2015 metais, minint pirmosios lietuviškos „Dr. J. Basanavičiaus, M. Biržiškos, P. Gaidelionio gimnazijos kurso pamokų“, dabartinės Vytauto Didžiojo gimnazijos Vilniuje 100-metį, atrado gimnazijos, kurios įkūrimu rūpinosi prof. Pr. Dovydaitis su kolegomis, steigimo protokolus. 2018 metais R. Ginkus kartu su būsima žmona Armanda padėjo perlaidojant Biržiškų šeimą iš JAV.
Ko gero, iš kartos į kartą perduodamos jų giminėje buvusios svarbios vertybės ir paskatino Armandą bei Rimvydą klausyti savo širdies ir ieškoti savo kelio, kuriame galėtų geriausiai realizuoti save.

Sielos ir kūno harmonijai
Armanda Ginkuvienė pasidžiaugia, kad ją profesiniame kelyje lydėjo puiki pedagogė, medikė Linutė Radvilavičienė bei jau minėta Dalia Brazulytė, kuri yra Reiki ir Karuna Reiki meistrė, mokymosi koordinatorė Baltijos šalims.
–D.Brazulytė yra tikra savo srities profesionalė. Vilniaus universitete ji studijavo psichologiją, parapsichologiją, hipnozę, o Japonijoje baigė Reiki metodo studijas. Jos seminarai fantastiški, iš kasdienybės „išneša“ į kitą pasaulį, – akcentuoja Armanda.
Ji su savo klientais dalinasi dar vienu mokytojos patarimu, kuris atgauti vidinę harmoniją: „Kokia gyvenimo situacija beištiktų – netikėtas stresas, autoavarija, netektis, – reikia giliai kvėpuoti. Įkvėpti ir iškvėpti po tris – keturis kartus, o tada ramiai pagalvoti, ką galite padaryti, kad pakeistumėte situaciją“.
Anot A.Ginkuvienės, Reiki mokymas suteikia didžiules galimybes dvasiniam augimui – ir klientams, ir pačiam specialistui. Nors Armanda įgijusi praktikės kvalifikaciją ir gali teikti terapinę pagalbą klientams, ji užsibėžusi studijas tęsti ir siekti meistrės diplomo. Juolab jos profesinį meistriškumą patvirtino Lietuvoje rezidavęs Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda ir Schizuoka universiteto atstovų delegacijos nariai.
Rimvydas žingeidumu nenusileidžia sutuoktinei ir gali pasigirti kaip masažuotojas, dalyvavęs fiksuojant masiškiausio masažo Lietuvoje rekordą. Masažuotojas nuolat gilina savo žinias, jo tikslas – suteikti klientams kokybiškas paslaugas. Todėl tuos, kurie peržengia masažo kabineto duris, jis paragina išjungti mobilųjį telefoną, atsipalaiduoti, pamiršti namų rūpesčius ir suplanuotus darbus, sulėtinti tempą, būti čia ir dabar.
Keletą terapijos rūšių praktikuojanti Armanda patikina, kad neretai pakanka ir vieno Reiki ar skambančių dubenų vibromasažo seanso, kad įsitempęs, skubantis klientas atsipalaiduotų, paleistų užgniaužtas emocijas, atrastų vidinę ramybę, netgi pakeistų požiūrį į tai, kaip gyveno iki šiol.
A. ir R.Ginkų teigimu, nors dauguma Lietuvos gyventojų vis dar pirmenybę atiduoda tradicinei medicinai, Reiki terapijos metodas Lietuvoje naudojamas vis plačiau, netgi ir sergančiųjų onkologinėmis ligomis savijautai pagerinti. Jo veiksmingumą pripažįsta ir katalikų kunigai bei vienuoliai, nes Reiki meditacija gali būti tapatinama su meditacija per Rožinio maldą. O Armandos naudojamų vibruojančių dubenų garsas skleidžia lietuvio ausiai artimas vibracijas, kurios kyla skambant varpams.
– Ruduo – ne pretekstas įlįsti į juodos spalvos drabužius ir pasislėpti „pilkoje masėje“. Kaip tik šis metų laikas dovanoja daugybę spalvų. Demonstruokit jas, tegul būna ryškus paltas, striukė ar rankinukas, nebijokit atkreipti kitų dėmesį, – pataria Armanda, atliekanti ir klientų negalavimų diagnostiką pagal Aura-Soma spalvas, gydanti aromaterapija.
Studijos „Sakuros žiedas“ sveikatinimo specialistai kviečia užsukti ir pasinaudoti jų teikiamomis paslaugomis visus, nepriklausomai nuo amžiaus, išsilavinimo, pajamų. Ir kamuojamus pokovidinių reiškinių, ir vienatvės. Masažas, nuoširdus pokalbis, arbatos ritualas, mandalų spalvinimas – tai padės pasijusti geriau.
Įsigijus studijos „Sakuros žiedas“ dovanų kuponą (paslaugų kaina nuo 10 eurų), sveikatinimo procedūromis galima pradžiuginti ir savo artimuosius, o apsilankius elektroninėje parduotuvėje adresu www.sakurosziedas.lt, išsirinkti visko, ko reikia kasdienai, grožiui ir gerai savijautai.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *