„Te šventieji angelai saugo ir lydi jus visuose gyvenimo žingsniuose“…

Angelų sargų arba Policijos dienos išvakarėse Alytaus AVPK Birštono policijos komisariato vadovybė kolegas, kurorto bendruomenės narius ir mažuosius birštoniečius bei svečius sukvietė kartu paminėti Lietuvos policijos profesinę šventę. O ji prasidėjo mišiomis Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje, kurių aukoje monsinjoras dekanas Jonas Dalinevičius meldė sėkmės pareigūnų darbe, kad šventieji angelai saugotų ir lydėtų juos visuose gyvenimo žingsniuose.
Po mišių bažnyčioje su profesine švente kolegas, kurie sąžiningai atlieka savo darbą, sveikino Birštono policijos komisariato viršininkas Rolandas Stiklius, linkėdamas jiems sveikatos, ryžto, ištvermės. Kolegas birštoniečius sveikino ir Alytaus AVPK viršininko pavaduotojai Raimondas Jaciunskas ir Virginijus Jaruševičius, kurie linkėjo, kad į kiekvieno pareigūno bei jų šeimos narių širdis įsilietų malda, kad, dirbant sudėtingu laikotarpiu, visi išliktų ir drąsūs, ir kantrūs. Alytaus apskrities VPK viršininko įsakymu buvo apdovanoti ir bičiulių plojimais pasveikinti Egidijus Treigys, Neringa Šyvokienė, Egidijus Mocevičius.
Policijos (Angelų sargų) šventė tęsėsi Basanavičiaus aikštėje, į kurią rinkosi birštoniečiai, atskubėjo ir būrys Birštono gimnazijos mokinukų, lydimų auklėtojų. „Noriu padėkoti už tai, kad kiekvienas: ir didelis, ir mažas, – Birštone yra saugus“, – sveikindama policijos pareigūnus, jiems dėkojo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, vicemeras Vytas Kederys.
Merė įteikė padėką vyr. inspektoriui Vytautui Liuizai, komisariato viršininkui Rolandui Stikliui. Pasak merės, Birštono komisariato pareigūnų profesionalumo, atsidavimo darbui dėka kiekvienas kurorto gyventojas ir svečias gali jaustis saugiai.
Beje, jaunasis Vytautas Liuiza yra gerbiamas ir jaunimo, ir vyresnių žmonių visur, kur atlieka savo pareigą ginti – saugoti – padėti. Gali būti, kad Vytauto pasirinkimui įtakos turėjo ir ilgametis jo tėčio darbas.
Birštono komisariato angelus sargus visos gimnazijos bendruomenės vardu labai įtaigiai ir gražiai sveikino mokiniai, padėkos žodžius skyrė ir Turizmo informacijos centro atstovas. O mažieji birštoniečiai susidomėję galbūt ir savo būsimu darbu labai aktyviai atsakinėjo į viktorinos klausimus, aktyviai tiesė delnus ir klausėsi informacijos apie pirštų antspaudus, nepabūgę policijos automobilyje įrengtos areštinės grotų, lipo ten pasėdėti ir teiravosi, kam gi jos skirtos. Policininkai neabejoja, kad žodį „žulikas“ vaikai jau žino, tačiau reikia viltis, kad suaugę jie išliks gerais žmonėmis ir nepažeis įstatymų. Mokiniams buvo smalsu sužinoti, kaip suteikti pirmąją pagalbą žmogui, apie tai vaikams išsamiai aiškino Kauno visuomenės sveikatos biuro atstovės, kviesdamos užtikrintai įsiminti ir žinoti, kada panaudoti tris svarbiausius žodžius – patikrink, paskambink, padėk!
Matyt, išlieka svarbiausia, kad, atlikdami pareigą, susidūrę su begale sudėtingų situacijų, policijos pareigūnai užtikrintai, greitai ir ryžtingai susidorotų su iššūkiais, kad, saugodami kitus, jie nepamirštų ir patys saugotis. Kokia bus policijos pareigūnų darbo kasdienybė, priklauso ir nuo pačios bendruomenės sąmoningumo, supratimo, pasiryžimo gyventi saugioje aplinkoje. Būkime angelais sargais ir mes, eiliniai piliečiai, – savo artimiesiems, kaimynams, nepažįstamiems, tuomet kiekviena diena taps tokia pat graži, kaip ir ši šventinė…
Palma Pugačiauskaitė

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *