Projektas „Vaikų sveikos gyvensenos akademija“ Birštono gimnazijoje

2021 m. rugsėjo 21 – 30 d. Birštono gimnazijoje vyko tęstinis projektas „Vaikų sveikos gyvensenos akademija“. Veiklose dalyvavo 82 1 ir 4 kl. mokiniai ir pradinių klasių mokytojos. Veiklos vyko nuotoliniu būdu. Mokiniai stebėjo VšĮ „Sveikatai palankus“ specialistų – Braškytės, Brokoliuko ir technologės R. Bogušienės – edukacijas ir kartu dalyvavo įvairiose veiklose.
Pirmąją savaitę 1 ir 4 kl. mokiniai dalyvavo teorinės ir praktinės dalių mokymuose. Teorinė dalis buvo sudaryta iš dviejų pamokų – „Sveikos mitybos ABC – subalansuotos mitybos pagrindai“ – žiūrėjo skaidres, integruojant žaidimus bei mokomuosius filmukus. Mokėsi sveikatai palankios subalansuotos mitybos pritaikymo kasdieniame gyvenime, atliko užduotis, mankštą.
Antrąją savaitę 1-2 kl. mokiniai turėjo pamoką „Pagrindiniai sveikos gyvensenos principai“, kurios metu mokėsi apie mitybą, psichikos sveikatą ir poilsio režimą, turėjo žinių patikrinimo testą. Taip pat stebėjo spektaklį „Brokoliuko kelionė po sveikatos šalį“. Praktinės dalies metu mokiniai mokėsi apie valgymo kultūrą – valgymą-degustaciją, stalo serviravimą, teigiamo požiūrio į maistą formavimą. Vaikai gamino mocarelos sūrio vėrinukus ir sluoksniuotą desertą.
Tikimės, jog mokiniai įgijo daug praktinių įgūdžių – ką, kaip ir kiek valgyti, kokius rinktis maisto produktus ir ką gaminti, kaip valdyti emocijas, kad būtų sveiki ir laimingi. Mokiniai sužinojo, kad subalansuotas maistas ir tinkamas mitybos režimas – svarbi sveiko gyvenimo būdo dalis. Taisyklinga mityba, fizinis aktyvumas ir gera emocinė būsena turi didelę reikšmę vaiko augančiam organizmui, vystymuisi bei elgsenos formavimuisi. Šis projektas prisidėjo prie sveikatos išsaugojimo.
Dėkojame „Sveikatai palankus“ komandai už įdomius mokymus, žinias apie sveikatai palankią gyvenseną ir dovanas dalyviams. Dėkojame mokiniams, mokinių mokytojoms ir tėvams už įsitraukimą, aktyvumą, norą tobulėti.
Ingrida Mieliauskaitė
Visuomenės sveikatos specialistė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *