Pasiilgę bendravimo bočiai šventė Pagyvenusių žmonių dieną

Nesuklysiu sakydama, kad Birštono senjorai pati aktyviausia ir pilietiškiausia kurorto bendruomenės dalis. Jie energingi, pareigingi, mėgstantys dainą, bendravimą ir keliones. Ir ne tik tai… Pirmi skuba ten, kur prireikia jų rankų, žinojimo ir laiko. Noriai dalinasi savo patirtimi su vaikais ir jaunimu, visur ir visada rodo sektiną pavyzdį pasyviajai visuomenės daliai.

Birštono merė N.Dirginčienė skyrė padėkos raštus aktyviems „Bočių“ nariams, tarp jų – ir K.Lukošiui.

Net 160 narių burianti LPS „Bočiai“ Birštono bendrija, kuriai vadovauja ilgametė pirmininkė Julija Barutienė, turi savo pareigas, turi ir švenčių tradicijas, viena iš jų – Pagyvenusių žmonių dienos minėjimas. Ir šių metų spalio 1 dieną bočiai nepraleido progos susirinkti draugėn į Kultūros centrą, knietėjo pasimatyti vienam su kitu po ilgo ir varginančio karantino, sužinoti naujienas, išgirsti apie ateities planus, pasiklausyti koncerto.
Susirinkusiuosius pasveikinusi Julija Barutienė pabrėžė, jog rudenėjančiu taku einantiems senjorams labai svarbu būti reikalingiems ir naudingiems, jausti dėmesį iš Birštono savivaldybės, miesto įstaigų, kitų organizacijų, politikų ir bendruomenės narių. Todėl ji skyrė nuoširdžią padėką visiems tiems, su kuriais bendrauja ir bendradarbiauja, iš

Sveikina nevyriausybinių organizacijų atstovai.

kurių sulaukia paramos ir palaikymo, kurie nepamiršo pasveikinti ir šios šventės proga.
Šventinę bočiams dieną juos aplankė, nuoširdžius sveikinimus skyrė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė su savo komanda, LR Seimo narys Andrius Palionis su padėjėja Vale Petkevičiene, monsinjoras dekanas Jonas Dalinevičius, Birštono neįgaliųjų draugijos, diabeto klubo „Versmė“, onkologinių ligonių klubo „Viltis gyventi“, Dizaino asociacijos, Trečiojo amžiaus universiteto atstovai. Jie linkėjo bočiams stiprybės, sveikatos ir energijos.
Merė N.Dirginčienė, be dovanų, atsinešė ir padėkos raštų. Jie įteikti aktyviausiems bendrijos nariams: pirmininkei Julijai Barutienei ir jubiliatams Leonui Lynikui, Danutei Žitkuvienei, Kaziui Lukošiui, Antaninai Stanienei, Leonui Baručiui, Linai Danilovienei. Bendrijos pirmininkė akcentavo, kad šiais metais suskaičiavo net 32 bendrijos narius, kurie švenčia jubiliejines sukaktis, visi jie bus pagerbti „Bočių“ bendrijos adventinės vakaronės metu.

Koncertuoja jonaviškiai.

Gyvenimas susideda ne tik iš džiugių akimirkų. Pirmininkė pakvietė tylos minute pagerbti atminimą tų bendrijos narių, kurių gyvybės netikėtai užgeso. Pirmasis šių metų pusmetis buvo itin skaudus: bendrija neteko net 10-ties savo narių, tarp jų – ir ilgametės choro vadovės Audronės Pračkauskaitės.
Bočių gretos retėja, tačiau bendrija pasipildė 16-ka naujų narių. Tai džiugina, nes bendrijai reikia aktyvių narių, galinčių prisidėti prie projektų rengimo ir organizacinės veiklos.
Trumpoje savo ataskaitoje pirmininkė apžvelgė svarbiausius bočių veiklos momentus, Tai – tradicinės aplinkos tvarkymo talkos Gudakalnio ir Panemunio kapinaitėse, Šv.Antano Paduviečio bažnyčios šventoriuje, medelių sodinimo akcija, kurios metu kurortą papuošė net 90 sodinukų, valstybinių švenčių, žymių žmonių paminėjimai, Valstybės dienai, Vėlinėms skirtos akcijos, ekskursijos po Lietuvą, bendrystė su kitų miestų bočiais, ligonių lankymo ir gerumo iniciatyvos ir, žinoma, saviveikla. Per šiuos metus nuveikta ne tiek mažai, turint omenyje pandemijos ribojimus, būtinybę saugoti save ir kitus.
Susirinkusiesiems trumpą atokvėpį nuo kasdienybės rūpesčių dovanojo, tikėjimo ateitimi suteikė Birštono „Bočių“ choras „Sidabrinė gija“ ir skardžiabalsės jo solistės, džiugu tai, kad choristams vėl akompanavo ilgametė vadovė Toliama Ragienė, pernai atsisveikinusi su kolektyvu.
Koncertą pratęsė svečiai iš Jonavos, „Bočių“ bendrijos vokalinis instrumentinis ansamblis „Dobilas“ ir kapela, skyrę daug skambių dainų ir melodijų, už kuriuos renginio dalyviai dėkojo gausiais aplodismentais. Klausytojų širdis melodingomis dainomis pavergė profesionalus duetas: charizmatiškoji Rūta Morozovaitė ir malonaus tembro Kauno muzikinio teatro solistas Juozas Janušaitis.
Gera nuotaika palydėjo bočius ir jų svečius prie šventinio stalo, nukrauto gėrybėmis. Nuoširdūs pašnekesiai užpildė bendravimo pasiilgusias širdis. Prisiminimai apie bendrystę senjorus lydės ir šildys apniukusiomis rudens dienomis ir tamsiais vakarais.
Dalė Lazauskienė
Autorės nuotraukos

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.