Birštone iškilmingai paminėta Mokytojų diena

Kaskart atėjus rudeniui, šis metų laikas į mūsų pilką kasdienybę atneša ir ne vieną prasmingą šventę, primenančią apie žmones, kurie kasryt į darbus išeina vedini pačių kilniausių tikslų. Rudenį pasitikę Socialinių darbuotojų, Angelų sargų profesinėmis šventėmis, spalio 5-ąją minėjome ir Tarptautinę mokytojų dieną.

2021 metų mokytojo vardas šiemet atiteko daugiau nei du dešimtmečius Birštono sporto centre irklavimo treneriu dirbančiam Vytautui Domarkui.

Mokytojo profesija ypatinga – ji augina ir kuria ateities Lietuvą, todėl pagerbti savo krašto pedagogus – kiekvieno miesto ir miestelio garbės reikalas. Praėjusį pirmadienį Birštono kultūros ir laisvalaikio centre vykęs tradicinis Mokytojų dienai skirtas renginys draugėn subūrė ugdymo įstaigų atstovus.
Birštono krašto pedagogai į gyvenimo kelią išleido šimtus moksleivių, išugdė ne vieną talentingą asmenybę. Deja, nemaža dalis pedagogų šiandien į savo ugdytinių pasiekimus žvelgia iš dangaus, tačiau jų suteiktos gyvenimo pamokos visuomet išliks mokinių atmintyje, tad ir iškilminga ceremonija pradėta tylos minute pagerbiant Anapilin iškeliavusius krašto šviesuolius.
Sveikindama pedagogus, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė dėkojo jiems už nepaprastą gebėjimą atiduoti dalį savęs, savo minčių ir žinių jaunajai kartai bei ypatingus gebėjimus bendrauti su moksleiviais sudėtingu pandeminiu laikotarpiu. Tradiciškai iškilia proga merė padėkojo ir labiausiai savo srityje nusipelniusiems mokytojams: lopšelio-darželio „Giliukas“ ikimokyklinės grupės mokytojai Julijai Gradeckienei, Meno mokyklos muzikos mokytojai metodininkei Ramunei Liutvynskienei,

Mokytojų dienos proga merė padėkojo ir labiausiai savo srityje nusipelniusiems kurorto pedagogams.

Birštono gimnazijos istorijos mokytojai Astai Lasatienei bei Sporto centro lengvosios atletikos treneriui Jonui Juozaičiui.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė padėkas įteikė Birštono gimnazijos mokytojams: Algiui Guobiui, Daivai Jonykaitei-Snapaitienei, Vaidai Vasiljevei bei Birštono sporto centro lengvosios atletikos sporto treneriui Povilui Juozaičiui.
Birštono kurorte puoselėjama tradicija kasmet prisiminti ir tuos pedagogus, kurie yra įnešę svarų indėlį į krašto švietimo gyvenimą, tačiau ugdymo įstaigose jau nebedirba. Šiemet buvę pedagogai nedideliame ratelyje nesusibūrė, jie kartu su visa švietimo bendruomene džiaugėsi Neringos Remeikienės ir choro „Mažasis chameleonas“ koncertu. Savivaldybės merė pasveikino ir jubiliejines sukaktis mininčius mokytojus senjorus: Mariją Birutę Krukonienę, Juozą Vyšniauską, Genovaitę Volkevičienę, Marcelę Vandą Kačergienę, Albiną Mariją Jokimienę, Eleną Lik, Danutę Juodaitienę, Karoliną Petraitienę ir Danguolę Zujienę.
Šventinės popietės akcentu tapo metų mokytojo apdovanojimo ceremonija. Geriausio 2021 metų mokytojo vardas šiemet atiteko daugiau nei du dešimtmečius Biršto sporto centre irklavimo treneriu dirbančiam Vytautui Domarkui.
Treneris savo nuoširdžiu bendravimu, bendradarbiavimu ir ilgametės pedagoginės patirties gebėjimais motyvuoja mokinius pamilti irklavimo sportą, moko juos ne tik

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė padėkas įteikė Birštono gimnazijos mokytojams: Algiui Guobiui, Daivai Jonykaitei-Snapaitienei, Vaidai Vasiljevei bei Birštono sporto centro lengvosios atletikos sporto treneriui Povilui Juozaičiui.

irkluoti, būti fiziškai stipriems, ištvermingiems, bet ir gyvenime įveikti sunkumus, atkakliai siekti užsibrėžtų tikslų, bendrauti ir bendradarbiauti. Jo parengti sportininkai yra Lietuvos ir Europos jaunių, jaunimo čempionai, Lietuvos rinktinės nariai.
V. Domarkas kartu su kolegomis parengė ir gavo Sporto rėmimo fondo lėšų projektui „Birštono bendruomenė irkluoja“. Be viso to, birštonietis yra ne tik puikus treneris, bet ir aktyvus visuomenės narys. Jis jau 11 metų pagal neformaliojo vaikų švietimo programas moko vaikus plaukti, taip pat savo žiniomis ir gebėjimais prisideda, vykdant įvairius sporto renginius.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *