„Kauno švara“ Birštone pristatė naujausią gatvių valymo techniką

Turbūt dažnas miesto svečias pastebi, kad Kauno miestas kasmet darosi ne tik patrauklesnis, tačiau ir gerokai švaresnis – o šiuo moderniu ir svarbiausia efektyviu tvarkymo procesu jau spėjo susidomėti ir kitų miestų savivaldybės. Būtent todėl visai neseniai „Kauno švara“ šią įrangą pristatė ir Birštone – iš arčiau su gatvių valymo mašinomis susipažino ir šie miesto gyventojai, ir svečiai iš aplinkinių miestų.

Kaip pasakoja Birštono miesto savivaldybės Administracijos direktorė Jovita Tirvienė, bendrovei „Kauno švara“ tapus Birštono ir Prienų rajono savivaldybėse susidarančių mišrių komunalinių ir maisto atliekų surinkėjais ir vežėjais, užsimezgė bendradarbiavimas, kurio dėka praėjusią savaitę buvo surengta naujausios šios bendrovės technikos paroda.
„Pradėjus bendradarbiauti, aptariant su komunalinių atliekų surinkimu susijusius klausimus ir kilo idėja pamatyti „Kauno švara“ turimą šiuolaikišką techniką, susipažinti su kitomis šios įmonės teikiamomis paslaugomis. Birštono kurorte ypatingai daug dėmesio skiriama aplinkos tvarkymui, švaros palaikymui ir gatvėse, dviračių takuose, ir žaliuosiuose plotuose, parkuose, skveruose. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą, Birštono kurorte buvo įrengta daugiau kaip 20 požeminių atliekų konteinerių aikštelių, todėl jų priežiūra taip pat yra svarbi ir aktuali. Birštono kurorte, kuriame veikia sanatorijos, sveikatinimo įstaigos, yra daug poilsio ir rekreacijos zonų, todėl, kuriant kokybišką aplinką, daug dėmesio skiriama efektyvioms priemonėms, šiuolaikiškai, mažiau taršiai technikai“, – teigia J. Tirvienė.
Parodai į Birštoną atvyko 7 „Kauno švara“ technikos automobiliai, skirti gatvių, šaligatvių, požeminių atliekų konteinerių valymui, plovimui, šiukšlių surinkimui.
„Buvo pademonstruota visa technika, kaip valomos gatvės, šaligatviai. Įspūdingas požeminių ir pusiau požeminių atliekų konteinerių valymo, plovimo automobilis, stebėjome parodomąjį požeminio konteinerio plovimą ir kruopštų operatoriaus darbą. Kartu su Birštono savivaldybės atstovais parodomąjį gatvės, šaligatvio bei požeminio konteinerio valymą stebėjo ir kitų savivaldybių – Alytaus miesto, Kaišiadorių rajono – atstovai. Be abejo, smalsu buvo ir miesto gyventojams, praeiviams, kurorto svečiams“, – pasakoja Birštono savivaldybės atstovė.
Kol kas ši technika tvarko tik Kauno miesto gatves, tačiau J. Tvirtienė neatmeta galimybės, kad ateityje „Kauno švara“ įrangą, gražinančią gatves, išvysime ir Birštone.
„Šiuolaikiška technika užtikrina efektyvesnį, greitesnį miesto švarinimo procesą, mažiau teršia aplinką. Birštonas – naujovėms atviras kurortas, todėl domimasi įvairiomis galimybėmis, kurios miesto gyventojų ir lankytojų gyvenimą padarytų dar kokybiškesnį, o Birštoną – dar patrauklesnį“, – sako pašnekovė.

Pažangi gatvių valymo įranga
Viena iš parodoje pristatytų mašinų – „Hako Citymaster 1600“ daugiafunkcinė vakuuminė mašina su šiai dienai pažangiausia gatvių valymo įranga. Šis modelis yra kur kas siauresnis ir mobilesnis, taip pat ir manevringesnis nei jo pirmtakai. Negano to, dėl savo inovatyvios korpuso konstrukcijos ši mašina pasiekia sunkiai prieinamus plotus, o tai natūraliai sumažina darbą rankomis.
Pažangiomis technologijomis pasižyminčios vakuuminės mašinos labai pravers atėjus žiemai: jomis valomas sniegas, slidūs šaligatviai bus barstomi druska arba laistomi druskos tirpalu. Šiltuoju metų laiku „Hako Citymaster 1600“ plauna šaligatvius, pėsčiųjų perėjas, atitvarus, bortelius ir suoliukus, nepalikdamos po savęs kylančių dulkių debesų, bei tokiu būdu mažindamos kietųjų dalelių koncentraciją mieste. Verta paminėti, kad nauja technika pasitarnauja esant įvairioms situacijoms. Ant jos sumontavus skirtingus agregatus, galima atlikti skirtingus darbus: ne tik šluoti ir valyti miesto gatves bei šaligatvius, bet ir laistyti pasodintus želdinius ir kabančius gėlynus.
Būtent miesto gatvių valymui parodoje buvo pristatytas vakuuminis šlavimo agregatas SCHMIDT SK660, sumontuotas ant Renault D sunkvežimio klasės bazės. Ši transporto priemonė surenka net ir mažiausius gatvių nešvarumus ir turi net 7 kub.m talpą. Transporto priemonių šonuose primontuotos šluotos leidžia išvalyti ir važiuojamąją dalį, ir surinkti šalia bortų susikaupusius nešvarumus. Tam, kad važiuojamoji dalis būtų dar švaresnė – viso šio švarinimo proceso metu naudojamas vanduo.
Parodoje buvo pristatyta ir konkrečiai gatvių laistymui – plovimui skirta transporto priemonė, kuri talpina net 12 kub.m vandens. Įprastai šios mašinos vandens talpykla užsipildo per 40 minučių, o vienu reisu ši transporto priemonė gali palaistyti net 20 km važiuojamosios dangos. Kauno mieste šios transporto priemonės dėka laistomi ir šalikelėse ar žiedinėse sankryžose esantys gėlynai. O šaligatvių plovimui naudojama gerokai mažesnė, tačiau ir gerokai manevringesnė transporto priemonė. Šios transporto priemonės pagalba „Kauno švara“ gali palaistyti parkus, labai siaurus ir vingiuotus keliukus.
Kita, turbūt vizualiai įspūdingiausia ir „Kauno švara“ parke naudojama viena iš pažangiausių transporto priemonių – universali ir kol kas vienintelė Baltijos šalyse tokio tipo AW Machinery konteinerių plovimo mašina. Didžiausias šios transporto priemonės privalumas – jos funkcionalumas leidžia atlikti dviejų ar net trijų automobilių darbą. Su šia sunkiasvore mašina galima surinkti konteineryje esamas atliekas, jas supresuoti ir transportuoti. Taip pat plauti požeminius ir pusiau požeminius konteinerius, aukšto slėgio srove švarinti konteinerių aikšteles, jų išorę ir duobes, išsiurbti susikaupusius skysčius ir atliekų likučius iš konteinerio kapsulės.
„Mūsų bendrovė turi gausų technikos parką, todėl didžiuojamės galėdami savo paslaugas pasiūlyti ne tik Kauno, bet ir aplinkinių miestų savivaldybėms. Šiais metais pradėjome aptarnauti ir Prienus, ir Birštoną, o jau artimiausiu metu pradėsime draugauti su dar keliomis savivaldybėmis. Džiaugiamės, kad ir šie, ir kiti miestai pastebi mūsų ilgametį įdirbį Kauno mieste ir nuolat domisi mūsų paslaugomis bei galimu bendradarbiavimu“, – teigė „Kauno švara“ Viešųjų ryšių specialistas Jonas Tumpa.
Šiandien „Kauno švara“ parką sudaro daugiau kaip 181 transporto priemonė.

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *