Sveikatos stiprinimas vandenyje

Judėjimas – bene pagrindinis geros sveikatos šaltinis. Kodėl daugelį negalavimų galima įveikti mankštinantis vandenyje, apie tai kalbamės su AB Birštono sanatorijos „Versmė“ kineziterapeute Reda Jakubauskiene.

.

– Kodėl pratimus vandenyje atlikti lengviau nei sausumoje?
– Tai tiesa. Pratimus baseine gali atlikti ir sunkesnės būklės pacientai, kurie dėl ligos ar patirtos traumos skausmų nepajėgia atlikti pratimų sausumoje – sporto salėje.
Taip yra todėl, kad, panirus į vandenį, kūno svoris sudaro tik 30 proc. kūno svorio sausumoje. Tada sumažėja apkrova sąnariams, raiščiams, sausgyslėms, raumenims. Mankštos metu, didinant ar mažinant pratimo atlikimo greitį, reguliuojamas vandens pasipriešinimas.
– Kokia atliekamų pratimų nauda sveikatai?
– Atliekant pratimus baseine didėja judesių amplitudė, raumenų jėga, ištvermė, gerėja sąnarių paslankumas, kūno lankstumas. Šiltas vanduo teigiamai veikia visą organizmą: gerina kraujotaką, mažina raumenų įtampą, įvairaus pobūdžio skausmą.
Sąnariai ir stuburas apsaugomi nuo per didelės apkrovos, kuri gali būti patiriama atliekant fizinius pratimus sausumoje.
Nesvarumo būklė vandenyje formuoja taisyklingą laikyseną, koreguoja stuburo iškrypimus, padeda atgauti judėjimo funkcijas po patirtų traumų.
Mankštos efektyvumui didinti sanatorijoje naudojame papildomas priemones: plastikines lazdeles, plaukmenis, pelekus, vadinamuosius „makaronus“.
– Ar mankšta baseine gerina ir emocinę sveikatą?
– Mankšta vandenyje – puiki psichoterapija: tai ne tik nauda, bet ir malonumas.
Penas kūnui ir sielai. Šiltas vanduo žmogų nuramina, mažina raumenų įtampą, atitraukia dėmesį nuo slogių minčių. Vandenyje patiriamas kūno laisvumas suteikia pasitikėjimo savo jėgomis, vidinio džiaugsmo. O teigiamos emocijos juk padeda greičiau įveikti bet kokią negalią.
– Kaip po mankštos baseine jaučiasi jūsų pacientai?
– Pastebėta, kad po procedūrų baseine gerėja miegas, širdies veikla, stiprėja raumenų jėga, sąnarių judrumas, kvėpavimo funkcijos.
Kas dar labai svarbu – pagerėja nuotaika, atsiranda daugiau optimizmo, visapusiško atsipalaidavimo.
Pacientams sumažėja stuburo, kaklo skausmai, nes plaukimas ant nugaros palengvina stuburo tarpslankstelinių diskų apkrovimą ir atsargiai sumažina įtampą kaklo, pečių, kojų raumenyse, kurie įprastomis sąlygomis dėl statinės sėdimos padėties yra skausmingai įtempti.
– Netrukus po rekonstrukcijos atidarysite naująjį baseiną. Kuo žadate pradžiuginti ar nustebinti lankytojus?
– Jis bus patogesnis, erdvesnis, šiuolaikiškesnis. Būtina paminėti, kad baseinas bus pripildytas mineraliniu vandeniu. Tad kviečiame atvykti po darbų pasimėgauti baseino teikiamais malonumais.
– Ačiū už pokalbį. Sėkmės jūsų darbuose.
Veronika Pečkienė

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *