Stakliškiečiai vasarą palydėjo tradicinėje Stakliškių šventėje

Kadaise senoliai sakydavę: „Nėra blogo oro, jei yra gera nuotaika“. Šio posakio išmintimi įsitikino ir Stakliškių miestelio gyventojai, kurie, nepabūgę atvėsusio oro ir gausiai pliaupiančio lietaus, susirinko į ilgai lauktą ir pagaliau sulauktą tradicinę Stakliškių vasaros šventę.


Rudeniškais orais nustebinusį savaitgalį Stakliškėse netrūko nei kultūros, nei sporto, nei linksmybių. Nuo pat ryto į miestelio gimnazijos stadioną susirinko sportiškai nusiteikęs jaunimas – čia vyko pliažo tinklinio varžybos, vėliau poilsio ir renginių aikštėje sporto entuziastai savo jėgas išbandė rankų lenkimo ir svarmens kėlimo rungtyse. Kultūros ir meno išsiilgusieji sugužėjo į Kultūros ir laisvalaikio centrą. Jame buvo pristatyta Birutės Marcinkevičienės kruopščiai nunertų staltiesių paroda.
Išsiaiškinus miestelio stipruolius ir vikruolius, šventinės nuotaikos lydimi, nedidelio miestelio kaimynai susirinko į šventinį koncertą, kuriame netrūko apdovanojimų, skambėjo dainos bei linkėjimai.
Šventėje dalyvavo ir garbūs svečiai: Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Admi-nistracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Sporto ir kultūros skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, Tarybos narys Mindaugas Rukas bei Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Valė Petkevičienė.
Kaip šventės metu sakė meras A. Vaicekauskas, savo darbais kiekvieną seniūniją puošia bendruomenės. Siekiant, kad visiems būtų malonu gyventi savame krašte, čia aktyviai veikia trys bendruomenės – tai Stakliškių bendruomenė (pirmininkė Rasa Noreikienė), Užuguosčio kaimo jaunimo iniciatyvų klubas (pirmininkė Rasa Žvirblienė) bei Želkūnų kaimo bendruomenė (pirmininkė Sonata Labanauskienė) – joms įteiktos mero padėkos.
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Prienų rajono savivaldybė skelbė žydinčios savivaldybės konkursą. Kiekvienais metais Stakliškių seniūnija prisijungia prie savivaldybės iniciatyvos ir išrenka gražiausiai pasipuošusius Stakliškių seniūnijos sodybų šeimininkus. Šiemet akį traukiančių sodybų šiame krašte išties nemažai. Šventės metu už kuriamą grožį mūsų krašte ir puoselėjamą gyvenamąją aplinką padėkota net 8 sodybų savininkams: Birutei Marcinkevičienei, gyv. Vyšniūnų k., Vilmai ir Martynui Breikštams, gyv. Antaveršio k., Dalei ir Kęstui Stankevičiams, gyv. Pieštuvėnų k., Vytautui Ikasalai, gyv. Stakliškių k., Rasai ir Alvydui Geniams, gyv. Medžionių k., Jolitai ir Arūnui Tocioniams, gyv. Stakliškių k., Vaidai ir Dainiui Brazioniams, gyv. Pikelionių k., Vidai Randamanskienei, gyv. Kristapiškių k.
Šventėje taip pat apdovanoti sportinių varžybų nugalėtojai: rankos lenkimo rungtyje stipriausia buvo Lina Gervickienė ir Simas Besikirskas, o iš gausaus svarmens kėlimo būrio dalyvių savo sportinį pranašumą įrodė Aivaras Ajauskas. Stakliškių seniūnė Nijolė Ivanovienė padėkojo ir tiems, be kurių nebūtų sporto aistruolių apdovanojimų – ištikimiems sporto entuziastams ir varžybų organizatoriams Stakliškių seniūnijoje: Linui Bagdanavičiui ir Artūrui Kaminskui. Seimo nario Andriaus Palionio vardu padėkota tiems, be kurių tradicinė miestelio šventė tikriausiai neįvyktų: Kultūros ir laisvalaikio centro vadovei Astai Keblikienei, Stakliškių seniūnei Nijolei Ivanovienei, Kultūros ir laisvalaikio centro vokalinio trio Vaidui Lengvinui, muzikos kapelos „Korys“ vadovui Jonui Aleškevičiui ir vokalinio ansamblio „Guosta“ vadovei Angelei Baltrušienei.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *