Automobilio remonto atidėliojimas yra brangus ir pavojingas

Visi automobiliai, anksčiau ar vėliau, sugenda. Ne paslaptis, kad gedimų šalinimas kartais tampa toks erzinantis ir varginantis, kad į kai kurias problemas vairuotojai tiesiog numoja ranka. Tačiau, ar kada pagalvojote, kokios gali būti remontų atidėliojimo pasekmės? Dažniausiai taip elgtis ne tik neapsimoka, bet ir yra pavojinga!

Kaip remonto atidėliojimas kenkia jūsų finansams?
Važiuoklės dalių keitimas, ratų suvedimas, kompiuterinės diagnostikos atlikimas yra atidėliojamas siekiant sutaupyti. Tačiau, nors kuriam laikui išlaidos yra pristabdomos, ilgainiui jos pasidaro dar didesnės.

Didesnės kuro sąnaudos
Ateis ta tamsi ir liūdna diena, kai jūsų prietaisų skydelyje užsidegs “check engine” lemputė. Ji praneša, kad atsirado problemų su varikliu, o jų diagnozavimui reikia atlikti kompiuterinę diagnostiką. Dažnai užsidegus šiai lemputei automobilis pereina į avarinį režimą, kai yra apribojama variklio galia. Taip pat problemos dažnai susijusios su turbina, išmetimo bei įsiurbimo sistemomis, įvairiais jutikliais.
Pavyzdžiui, jeigu sugenda taip vadinamas lambda zondas, variklio kompiuteris nebegauna duomenų apie deguonies kiekį išmetamosiose dujose, todėl kuro tiekimas yra perteklinis – sąnaudos padidėja du, kartais net ir tris kartus!

Greičiau dėvisi kitos detalės
Pastaruoju metu pastebėjote, kad automobilio važiuoklėje atsirado pašalinis garsas? Jeigu galvojate, kad kelių savaičių atidėliojimas nepridarys dar didesnės žalos, tai klystate. Visi važiuoklės elementai turi būti standžiai pritvirtinti, o judėjimas galimas tik guminėse įvorių dalyse, šarnyruose ir kitose tam skirtose vietose. Jeigu kuri nors dalis susidėvi, atsiranda laisvumas ir padidėja vibracija. Dėl nuolatinių smūgių išdaužomos ir kitos šalia esančios dalys.
Kaip pavyzdį galima paimti ir stabilizatorių, kuris jungia dvi nepriklausomos važiuoklės puses. Jeigu vienoje pusėje stabilizatorius kliba, kitai pusei per metalą smūgiai taip pat persiduoda. Taigi, kuo ilgiau lauksite, tuo labiau pažeisite ir kitas važiuoklės dalis.

Kyla pavojus jūsų ir aplinkinių gyvybėms
Jeigu padidėjusios išlaidos jums rūpesčių nekelia, tai kylantis pavojus jūsų bei aplinkinių gyvybėms tikrai privers susimąstyti. Jeigu įvairūs gedimai nebūtų pavojingi, privaloma techninė apžiūra neegzistuotų. Patikros metu akyliai tikrinami važiuoklės mazgai, alyvos nuotėkiai ir pranešimai prietaisų skydelyje. Taigi, ignoruodami tam tikras problemas kasate duobę sau. Štai keletas pavyzdžių, su kuriais susidurti galite ir jūs.

Ūžiantis guolis gali užsikirsti
Ratų guoliai nuolat kenčia itin didelį krūvį. Ilgainiui jie susidėvi ir dėl viduje susidariusių duobučių pradeda ūžti. Kartais jie ūžia taip stipriai, kad netgi sudėtinga suprasti, kuriame rate slypi ši problema. Tačiau, visa esmė yra tame, kad ūžiantis guolis greičiausiai yra išsausėjęs, jame padidėjusi trintis ir guolis gali bet kada užsikirsti. Taip, jeigu guolių keitimas nėra atliekamas laiku, vienas ratas važiuojant gali tiesiog sustoti.

Susidėvėjusios stabdžių kaladėlės gali užblokuoti ratą
Nemažai automobilių šiuo metu naudoja specialias stabdžių kaladėles, kuriose yra integruoti nusidėvėjimo indikatoriai. Taip vairuotojas prietaisų skydelyje pamato, kada kaladėlės yra jau arti gyvenimo pabaigos. Apmaudu, bet didelė dalis vairuotojų ignoruoja tai ir laukia, kol metalas pradės trintis su metalu. Jeigu ir tai yra ignoruojama, įkaitęs metalas gali deformuotis, užkertant automobilio ratą.

Važiuoklės dalys gali išsinerti
Tikrai taip, klibančios važiuoklės dalys ir toliau dėvisi. Pavyzdžiui, jeigu šarnyro keitimas ilgą laiką atidėliojamas, po jo išsinėrimo gali tekti keisti aplinkinius važiuoklės elementus, amortizatorių, bamperį, sparną ir t.t.

Gali kilti gaisras dėl elektros problemų
Jeigu netvarkinga, elektra yra labai pavojinga. Pastebėjote, kad apšvietimas mirgsi arba susilpnėjo? Streikuoja kitos sistemos? Nedelsdami kreipkitės į autoelektriką, nes trumpinantys laidai gali sukelti kibirkštį, kuri bet kada gali pavirsti gaisro šaltiniu.
Neatidėliokite automobilio remontų, nes tai neapsimoka finansiškai ir, negana to, yra pavojinga. Jūsų gedimų sprendimu pasirūpins bet kuris automobilių servisas Šiauliuose, Panevėžyje, Vilniuje, Kaune bei kituose Lietuvos miestuose.

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *