Žolinės šventė Pakuonyje

Praėjusį savaitgalį Pakuonyje tradiciškai vyko vasaros pabaigos šventė Žolinė, jau ne vienerius metus pritraukianti gyventojus ir iš aplinkinių miestų. Šventės pradžią šeštadienį užkūrė organizuotas pirmasis gatvės krepšinio turnyras „PAKUONIS’21 3×3“, kuriame dalyvavo net 11 komandų iš skirtingų miestų. Nugalėjusios komandos nariai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis ir rėmėjų prizais.


Vakarėjant visi Pakuonio miestelio gyventojai ir svečiai buvo kviečiami susitikti Pakuonio bendruomenės parke, kuriame prasidėjo oficialioji renginio dalis. Renginyje dalyvavo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Seimo narys Andrius Palionis, kurie apdovanojo bei pasveikino kraštui nusipelniusius žmones. Neliko pamiršti ir krepšinio turnyrą organizavę jaunuoliai. Juos apdovanojo Pakuonio seniūnijos seniūnas Antanas Keturakis ir Renata Žibienė. Šventės vedėjai pagerbė ir apdovanojo Pakuonio krašto ilgaamžius senolius bei jaunuosius tėvus, kurie šiais metais susilaukė vaikų.
Po sveikinimų laukė linksmoji šventės dalis – įvairios sportinės ir pramoginės rungtys, edukacinės veiklos vaikams. Kaip ir kiekvienais metais, savo programą paruošė Pakuonio laisvalaikio salės meno mėgėjų kolektyvai. Dainavo pagrindinės šventės organizatorės Renatos Žibienės vadovaujamas moterų ansamblis „RE nata“ ir „Obelėlė“. Savo dainomis nudžiugino ir iš Prienų kultūros ir laisvalaikio centro atvykęs vokalinis ansamblis „Aksomas“, vadovaujamas Dalės Zagurskienės. Daugiausia šokėjų sulaukusi vakaro dalis – „Patrulių“ ir „Pop Du“ grupių koncertai, kurių metu visas Pakuonio parkas buvo pripildytas gera nuotaika besilinksminančių žmonių. Šventės pabaigą vainikavo šventiniai fejerverkai.
Šventėje visų akis traukė ne tik puikiai paruoštos dekoracijos bei ore pakabinti įvairiaspalviai skėčiai, bet ir miestelio gyventojų bendruomeniškumas. Visi šventės dalyviai galėjo pasivaišinti gatvių atstovų pagamintais valgiais ir desertais.
Sekmadienį, minint tikrąją Žolinės dieną, vyko tituliniai Žolinės atlaidai Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, o po šv. Mišių visi buvo kviečiami pasiklausyti Vilniaus gospel choro „AllStars“ koncerto.
Deimantė Stanevičiūtė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *