Jaunimo diena Prienuose: sporto varžybos, diskusijos, muzikiniai pasirodymai

Saulėtą ketvirtadienio popietę Prienų jaunimas susirinko į Beržyno parką paminėti Tarptautinės jaunimo dienos. Jaunimo diena Prienuose švenčiama jau antrus metus, o šių metų tema – studijos.
Parke vykusioje studijų mugėje „Mokykla baigta, kas toliau?“ gausiai susirinkusius būsimus studentus konsultavo įvairių kolegijų, universitetų, profesinių mokyklų atstovai. Mugėje apsilankė ne tik jaunuoliai, bet ir jų tėveliai bei artimieji – čia jie taip pat galėjo išmokti pasigaminti gaivų vasarišką gėrimą, pasigrožėti dizaino studentų kurtais papuošalais.
Kitoje parko pusėje vyko sporto varžybos. Jaunimas žaidė krepšinį, galėjo išbandyti savo jėgas prie smiginio lentos. Daugiausia taškų pelnę sportininkai buvo apdovanoti medaliais ir prizais.
Jaunimo dienai įsibėgėjus, sceną „okupavo“ diskusijos jaunimui aktualiomis temomis dalyviai. Šalia esančioje kavinėje prisėdę renginio žiūrovai klausėsi panelinės diskusijos „Ką reiškia būti kitokiam?“ bei po jos vykusio pokalbio savanorystės tema.
Diskusijų metu sutikta mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, paklausta apie parke vykstančią šventę, papasakojo, kaip Prienų Jaunimo Reikalų Tarybai kilo mintis organizuoti tokį renginį: „Prieš dvejus metus pati pasiūliau, kad jaunimo diena taptų tradicine. Norėjau, kad būtent rugpjūčio dvyliktą dieną jauni žmonės žinotų, jog čia vyks koncertai, bus galima sutikti draugų, kad tadiena virstų į bendrystės susikaupimą ir kad tai taptų tradicija – nesvarbu, ar snigs, ar lis“. Prakalbus apie jaunimą, mero pavaduotoja džiaugėsi, kad prieniečiai yra aktyvūs: „Prienų jaunimas yra veiklus. Tik galbūt vieni yra aktyvesni sporto srityje, kiti – savanorystėje, dar kiti – kultūrinėje veikloje. Todėl turime ieškoti įvairių formų“.
Parke suskambėjus muzikos festivalio garsams, jaunimas susirinko arčiau scenos. Čia sutikau Danielių – aštuoniolikmetį prienietį, kuris, kaip pats teigia, dažnai dalyvauja renginiuose ir žino, ko trūksta Prienų jaunimui. „Dabar jaunimas labai nori šiuolaikiškų renginių. Pavyzdžiui, mes vakar atidarėme parodą „Po grindim“ ir ji sulaukė daug susidomėjimo, nes yra nestandartinė. Manau, kad Prienuose jaunimas būtų aktyvesnis, jei renginiai būtų modernūs, tada ir kultūra atgytų iš jaunimo pusės,“ – sakė Danielius.
Prie pokalbio prisijungęs abiturientas Kristijonas mano, kad Prienams kartais pritrūksta drąsos rengti nestandartinius, modernius renginius, kurie sudomintų didesnes auditorijas.
Pasibaigus jaunimo dienos muzikiniams pasirodymams parke, prieniečiai susirinko prie Prienų kultūros ir sporto centro kinui po atviru dangumi. Vėsus oras nesugadino jaunimo nuotaikos, čia vakaru mėgavosi ir dienos renginių organizatoriai bei savanoriai. Živilė Rusevičienė, jaunimo dienos organizatorė bei projektų koordinatorė jaunimo erdvėje „Prienas“ kuratorė, džiaugėsi, kad renginys pavyko: „Galbūt tikėjomės šiek tiek daugiau žmonių dienos metu, tačiau viskas praėjo sklandžiai“. Kaip sakė Živilė, renginiuose labai padėjo savanoriai: jie prisidėjo prie tvarkos palaikymo, koordinavimo, patys fotografavo ir filmavo. „Kadangi dabar vykstanti šventė yra sukurta būtent jaunimui, pats jaunimas buvo įtraukiamas į renginių organizavimą. Jie patys nusprendė, koks bus rodomas filmas, kas koncertuos,“ – pasakojo organizatorė.
Jaunimo dienos organizatoriai pasižada tradiciją tęsti ir ateityje bei tikisi, kad Tarptautinė jaunimo dienos šventė taps Prienams svarbiu renginiu.
Miglė Tamošiūnaitė


Praėjusį ketvirtadienį Prienų Beržyno parke, švenčiant Tarptautinę jaunimo dieną, skambėjo ir muzikos garsai.
Šventės muzikinė dalis prasidėjo jaunimo muzikos festivalio „Mūz‘on‘as“ atrankinio turo dalyvių pasirodymais. Pasirodė grupė „Beyond the Soul“ bei jaunosios atlikėjos Domilė Kirstukaitė ir Rugilė Folkmanaitė. Festivalio komisijos nutarimu į finalą pateko visi dalyviai.
Didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė jaunimo akustinis vakaras. Savo dainomis nudžiugino prieniečiai: Gabija Stankevičiūtė, Vytautė Radzevičiūtė, Aira Radvilavičiūtė, Liūka, Nojus Kondrotas, grupė „Stotis“. Poeziją skaitė abiturientas Arnas Rasimavičius.
Vakarą Beržyno parke vainikavo grupės „MEANDI“ koncertas.

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *