Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokytojų vizitas Ispanijoje

Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos komanda baigė trejų metų Erasmus + projekto ,,CODING-Kodavimas kultūrinėje Europos erdvėje” veiklas. Dėl Covid-19 pandemijos keitėsi kai kurių projekto veiklų aplinkybės. Nepavyko išvykti į Anglijos mokyklą, bet mobilumą įvykdėme virtualiai. Džiaugiamės galimybe nuvykti į Ispanijos mokyklą Gvadalacharoje, kur vyko paskutinės šio projekto veiklos.

Susitikimas vyko iš dalies virtualiai, nes partneriai iš Lenkijos, Kroatijos ir Anglijos negalėjo dalyvauti. Į tarptautinį susitikimą iš Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos vyko projekto koordinatorė Adelė Berezovskaja, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vytautė Kurtovienė ir mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė.
Ispanijos mokykla, projekto koordinatorė, organizavo kursus ,,Edukacinė robotika“, kuriuos išklausė Lietuvos ir Turkijos komandos.
Pirma diena buvo skirta susipažinti su Ozobot LegoWeDo Matatalab ir BeeBot programomis. Išklausėme kursą apie Lego mindstorm Education EV3 programą, kuri mokiniams suteikia galimybę kurti, programuoti ir padeda ugdyti kūrybiškumą, kritinį mąstymą, tobulina bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Antrą kursų dieną gilinomės į MicroBit programą, kuri skirta duomenims tvarkyti ir sisteminti. Paskutinė kursų diena buvo skirta susipažinti su programų Scratch ir Tikercard pagrindais.
Paskutinę Erasmus+ ,,CODING-Kodavimas kultūrinėje Europos erdvėje” tarptautinio vizito dieną su partneriais aptarėme veiklų įgyvendinimo planą, sklaidą ir įsivertinimą, veiklų aprašymą Mobility Tool sistemoje, ruošėmės pateikti galutinę ataskaitą. Buvo įteikti sertifikatai, pasikeista atminimo dovanėlėmis ir suvenyrais. Pamatėme Gvadalacharos mokyklą, sužinojome apie Ispanijos švietimo sistemą. Buvo suorganizuota ekskursija po Gvadalacharą.
Vykstant Erasmus projektams, atsiranda puiki galimybė ir mokytojams, ir mokiniams pamatyti skirtingas šalis, susipažinti su tų šalių kultūra, bendrauti su skirtingų tautybių žmonėmis, daug išmokti, įgytas žinias pritaikyti praktikoje.
Vytautė Kurtovienė
Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *