100-metį pasitikusi Onutė niekuomet nesiskundė gyvenimu

Vidurvasarį pievos ir sodai pasipuošia gražiausiais žiedais – liepos 22 dieną visi jie sužydi dėl Pakuonio seniūnijoje, Ašmintos kaime, gyvenančios Onos Tkačenko, kuri gaivų ir saulėtą ketvirtadienio rytą pasitiko 100 metų jubiliejine sukaktimi. Pasveikinti su gražia švente ją atvyko ne tik patys artimiausieji, bet ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, linkėjęs Onutei būti mylimai ir, žinoma, to, kas svarbiausia, sulaukus garbingo jubiliejaus – sveikatos. „Tokio gražaus amžiaus sulaukia tik geri ir pikto savyje nelaikantys žmonės“, – prie sveikinimų prisidėjo ir Pakuonio seniūnijos seniūnas Antanas Keturakis.


Ona Tkačenko kartu su dar penkiomis seserimis ir dviem broliais augo Vartų kaime. Jaunystėje moteris dirbo virėja Birštono „Tulpės“ sanatorijoje, kur ir susipažino su žaviu ukrainiečiu lakūnu, su kuriuo meilės keliais pasuko į Kauną. Čia kartu susilaukė ir dviejų dukterų – Reginos ir Marijos, o šiandien jau auga ir trys proanūkiai.

Kone visą gyvenimą praleidusi didmiestyje, šį gražų jubiliejų moteris pasitinka, sugrįžusi visai netoli gimtųjų namų – Prienų rajone, dukros Marijos Škatovos jaukioje sodyboje Ašmintoje.
Per 100 metų Onos gyvenime būta visko – teko išgyventi tragišką tėvo mirtį, nesusiklosčius šeimyniniam gyvenimui, skyrybas su vyru. Ne vienas sudėtingas istorijos tarpsnis matytas savomis akimis, tačiau, kaip sakė dukra Marija, jos mama niekuomet nesiskundė nei laikmečiu, nei gyvenimu.
Sąžininga, bendraujanti ir ypatingai darbšti – taip gerbiamą Onutę apibūdina Marija. Anot jos, mama visą savo gyvenimą atidavė darbui, o dirbo daug ir sunkiai. Sunku būtų ir suskaičiuoti vadinamą darbinį stažą, mat, Marijos teigimu, moteris niekuomet neskaičiavo darbui atiduoto laiko – dirbo neimdama nedarbingumo pažymų, be darbo negalėjo ir sulaukusi pensinio amžiaus. Už savo darbštumą Ona Tkačenko yra gavusi ir ne vieną apdovanojimą.
„Ramunės“ virėja Ona Tkačenko jau 23 metus dirba visuomeninio maitinimo sistemoje. Nežiūrint garbingo amžiaus Onutė ir dabar dirba našiai ir sąžiningai, savo tempais nenusileisdama jaunoms bendradarbėms,“ – taip apie Onutę buvo rašoma viename iš tuometinių laikraščių.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Žmonės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *