Stovykloje „Judėkime ir plaukime kartu“

Liepos 12-16 dienomis Birštono sporto centras jau penkioliktą kartą organizavo vasaros stovyklą „Judėkime ir plaukime kartu“.

Žuvinto biosferos rezervate.

Susitikę pirmą dieną, visi susipažinome su stovyklos programa, išklausėme saugaus elgesio instruk-tažą, pasiruošėme stovyklai.
Kitą dieną vykome į ekskursiją po Žuvinto rezervatą. Ši pirmoji Lietuvos saugoma teritorija įsteigta prof.T.Ivanausko iniciatyva dar 1937 m. Puikiai renovuotame pastate susipažinome su unikaliu rezervatu, jo vandenija, augalija ir paukščiais, kuriuos galėjome stebėti per galingus žiūronus. Mediniu taku ėjome į pelkę, kurioje galėjome pasijusti gamtos dalimi.
Liepos 14 d., susikrovę palapines ir visą reikalingą mantą, išvykome prie Guostos ežero Prienų rajone. Pasistatėme 16-kos palapinių miestelį, kur nakvojome dvi naktis. Dienomis vyko užimtumo veiklos.
Stovykloje dalyvavo lengvaatlečių ir teniso sekcijų sportininkai. Visi, išmokę plaukti, dalyvavo plaukimo varžybose, kurios vyko labai smagiai. O apdovanojimai buvo itin geri…
Noriai žaidėme badmintoną vieneto ir dvejeto grupėse.
Didelę staigmeną padarė viena mama, dirbanti inspektore Kauno PGV Prienų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kuri vaikus supažindino su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis, taip pat pamokė, kaip elgtis gaisro atveju, papasakojo, kam reikalingas telefono numeris 112. Vaikus nustebino Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Stakliškių ugniagesių komanda, autocisternos vandeniu smagiai atgaivinusi stovyklautojus.
Smagu pasidžiaugti stovykloje įvykusių varžybų rezultatais. Badmintono varžybose tarp dvejetų pirmą vietą iškovojo Dovydas Tolis ir Arijus Baranauskas; antrą vietą pelnė Armanda Tolytė ir Dainius Ambrakaitis; trečia vieta atiteko Domui Šiugždiniui ir Jokūbui Pempei.
Vienetų grupėje tarp vaikinų nugalėtoju tapo Arijus Baranauskas, antrą vietą užėmė Domas Šiugždinis, trečias – Jokūbas Pempė. Merginų grupėje nugalėtoja paskelbta Patricija Kavaliauskaitė, antrą vietą užsitikrino Ieva Mongirdaitė, trečią – Urtė Lakavičiūtė.

Užimtumo veiklos stovykloje.

Plaukimo varžybose greičiausia buvo Ieva Bucevičiūtė, antrą vietą pelnė Ema Kučinskaitė, trečią – Patricija Kavaliauskaitė. Tarp vaikinų nugalėtojo vardą iškovojo Domas Šiugždinis, antra vieta atiteko Dainiui Ambrakaičiui, trečia – Jokūbui Pempei. Varžybose, plaukiant su pagalbine priemone, greičiausiai finišą pasiekė Domas Juozaitis, antras – Dovydas Maneikis, trečias – Vytautas Zubavičius. Prizininkai ir nugalėtojai buvo apdovanoti vertingais prizais, o visi stovyklautojai – asmeninėmis dovanėlėmis.
Esame labai dėkingi „Guostos“ kavinės kolektyvui ir jų vadovei Zitai ne tik už pusryčius ir pietus, gardžiuosius blynus, bet ir už visą kitą maistą….
Dėkojame mūsų vadovams – treneriams Jonui Juozaičiui ir Linui Smailiui – už suteiktą galimybę pajusti ryšį su gamta, saugaus elgesio joje mokyklą. Gyvenimas palapinėse, vakarienės gaminimas ant laužo, miegas, grojant žiogams, mus atitraukė nuo kompiuterių ir padėjo pamiršti mobiliuosius telefonus…
Armanda Tolytė
Stovyklautoja

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *