Lietuvos mažojo futbolo taurės turnyras surengtas kurorte

Liepos 10 dieną Birštone vyko pirmasis Lietuvos mažojo futbolo taurės turnyras, kuriame varžėsi aštuonios komandos: FK „Nemunas“ (Prienai-Birštonas), FC „Klaipėda City“ (Klaipėda), „Hegelmann Minifootball“ (Kauno r.), FK „Merkys“ (Varėna), FK „El Dorado“ (Vilnius), FK „Alytis“ (Alytus), FK „Pempininkai“ (Gargždai) ir FK „Kelmė“ (Kelmė).


Šis pirmasis turnyras surengtas, esant pertraukai tarp Lietuvos mažojo futbolo čempionato kovų, jame varžėsi ir šio čempionato dalyvės, ir atstovaujančios Mini Futbolo lygos (MFL) klubams bei debiutuojančios komandos. LMF taurės turnyre visos komandos sužaidė po trejas rungtynes.
Pagal turnyro formatą, kovos prasidėjo nuo ketvirtfinalių. Laimėjusios komandos tęsė kovą dėl LMF pagrindinės taurės, o pralaimėjusios pasitikrino savo jėgas Mažosios taurės turnyre. Šio turnyro nugalėtoja tapo ekipa „El Dorado“ iš Vilniaus, iškovojusi tris pergales. Atkaklioje finalinėje kovoje vilniečiai rezultatu 3:1 įveikė Gargždų „Pempininkų“ komandą ir iškovojo pagrindinį trofėjų – Didžiąją taurę. Trečią vietą ir bronzos medalius pelnė FK „Kelmė“.
Turnyro Mažoji taurė atiteko „Hegelmann Minifootball“ ekipai, finale 10:5 sutriuškinusiai „Klaipėda City“.
FK „Nemunas“ komanda liko be apdovanojimų. Ketvirtfinalyje Prienų-Birštono žaidėjai rezultatu 1:4 pralaimėjo būsimiems turnyro laimėtojams iš „El Dorado“, o pusfinalyje 1:6 nusileido „Hegelmann Minifootball“ žaidėjams. Mažosios taurės finale Prienų ir Birštono jungtinė komanda 5:0 nugalėjo FK „Alytis“.
Visą dieną, kepinant saulei, trukęs turnyras komandoms buvo fiziškai sunkus ir pareikalavo daug jėgų, tačiau, nepaisant krūvio, dalyviai po varžybų feibuke dalinosi gerais įspūdžiais iš Birštono.
Birštono savivaldybės vicemeras Vytas Kederys, kartu su futbolo legenda Valdu Ivanausku įteikdamas apdovanojimus komandoms, pasidžiaugė, kad Lietuvos mažojo futbolo asociacija pirmąjį LMF taurės turnyrą organizavo būtent Birštone. Savo ruožtu LMF asociacijos vadovas Kęstutis Bagonas padėkojo Savivaldybei už malonų priėmimą, sudarytas sąlygas vykdyti turnyrą. V.Ivanausko teigimu, Birštonas vienas iš nedaugelio miestų Lietuvoje turi natūralios žolės aikštę, kurioje žaisti yra didelis malonumas.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *