„…ir yra daugiau, ir yra tikra“

Valstybės dienos šventė Birštone turi savo tradicijas. Ji prasideda šv. Mišiomis Šv. Antano Paduviečio parapijos bažnyčioje, vėliau birštoniečiai ir kurorto svečiai pakviečiami į vienos ar kitos parodos atidarymą, vyksta Tarptautinis galiūnų turnyras „Nemuno galiūnas“.

Nominantai su atminimo ženklus jiems įteikusiomis Birštono savivaldybės mere Nijole Dirginčiene ir „Gyvenimo“ laikraščio redaktore Ramute Šimukauskaite, juos sveikinusiais Seimo nariais Andriumi Palioniu ir Vytautu Juozapaičiu bei savivaldybės vicemeru Vytu Kederiu.

Šiemet minint Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, buvo pagerbti ir Birštonui nusipelnę žmonės. Nors tradiciškai „Dėkingumo“ apdovanojimai yra teikiami Vasario 16-ąją, šiemet dėl karantino renginys atkeliavo į liepą.

Minint Valstybės dieną kurortas pasipuošė dar vienu nauju, gražiu akcentu – išskirtine ir funkcionalia menininko Vytauto Karčiausko skulptūra „Prasmingas Laikas“.
Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės nuomone, tai išties vertingas Birštono mažosios architektūros akcentas, nes skulptorius yra pelnęs ne vieną prestižinį apdovanojimą, o jo interaktyvios mobilios skulptūrinės kompozicijos sėkmingai reprezentavo Lietuvą pasaulinėse EXPO Parodose: 2010 – Šanchajuje, 2012 – Pietų Korėjoje bei 2015 Milane.
Tai – jau antras tarptautinius apdovanojimus pelniusio skulptoriaus darbas, pritapęs Birštone. Beje, kaip ir pats menininkas, besidžiaugiantis tuo, kad atrado Birštoną. Jį žavi ne tik gamta, bet ir birštoniečių paprastumas, mokėjimas džiaugtis tiesiog smulkmenomis.

Jaukioje ir iškilmėms pritinkančioje Kurhauzo salėje dar kartą turėjome progos pasveikinti „Dėkingumo“ nominacijas pelniusius birštoniečius. Jau aštuonioliktą kartą teikiamos Birštono simbolio – banginuko – skulptūrėlės, palydimos merės Nijolės Dirginčienės sveikinimų, susirinkusiųjų plojimų ir „IL SENSO“ kvarteto dainų, nukeliavo į aktyvių Birštono vienkiemio bendruomenės narių Linos, Rimo ir Gabrielės Kamarauskų, Birštono gimnazijos anglų kalbos mokytojos Rūtos Vileikienės ir VšĮ Birštono pirminės sveikatos priežiūros centras slaugytojos Vijoletos Janulienės rankas.
Džiaugiamės, kad renginio metu turėjome progą pasveikinti ir „Gyvenimo“ bei „Birštono versmių“ skaitytojų 2020-ųjų Metų žmogumi Birštono savivaldybėje išrinktą Birštono neįgaliųjų draugijos pirmininkę Juliją Senavaitienę ir už tautinio paveldo tradicijų puoselėjimą laikraščio Padėkos dienos nominaciją pelniusią Birštono kultūros centro choreografę Virginiją Bankauskienę.
Kiekvienas iš Birštonui nusipelniusių žmonių, apie kurių gyvenimą ir darbus pasakojome metų pradžioje „Gyvenime“, jiems tapus laureatais, matyt, eina savo pasirinktu keliu, bet kartu juos vienija ir bendras bruožas. Jie daro daugiau nei sugeba,

Tautiška giesmė birštoniečius ir kurorto svečius kartu su „Ainių“ ansambliu subūrė tradicinėje jos giedojimo vietoje – Vytauto kalno papėdėje.

daro daugiau nei moka, o tai, kas yra daugiau, pasak mūsų kraštiečio poeto Justino Marcinkevičiaus, ir yra tikra. Tai, kad jie gyvenimą supranta kaip pareigą ir atsakomybę, kad geba dalintis meile ir gerumu, kad pastebi talentus ir juos puoselėja ir yra daugiau, ir yra tikra…

Ramutė Šimukauskaitė

 

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *