Respublikinis jaunųjų maltiečių sąskrydis – „Dek, šviesk ir neužgesk!“

„Kaip toli siekia mažytės žvakės šviesa! Lygiai taip šviečia geri darbai pavargusiam pasauly“ (V.Šekspyras)

Šiais žodžiais birželio 26 d. Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje prasidėjo XXIV jaunųjų maltiečių sąskrydis, kurį organizavo Jaunųjų maltiečių organizacijos Prienų skyrius. Po ilgo karantino periodo truputį pagerėjusi situacija leido jaunimui gyvai susitikti, patirti bendrystės džiaugsmą.


Į Prienų „Ąžuolo“ progimnaziją atvyko JM savanoriai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių – Skuodo, Kartenos, Vilniaus, Kelmės, Kvėdarnos…
Sąskrydžio atidaryme nuskambėjo Jaunųjų maltiečių organizacijos himnas. Pasveikinti dalyvių atvyko Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė, Prienų parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas.
Prienų jaunųjų maltiečių grupė, ruošdamasi šiam renginiui, nuoširdžiai stengėsi susitelkti rimtiems ir atsakingiems darbams – parengti sąskrydžio programą, sugalvoti prasmingas ir įdomias, dalyviams paliksiančias neišdildomą įspūdį, veiklas.
Pirmą sąskrydžio dieną buvo surengtas žygis pėsčiųjų taku Prienai – Birštonas su sportinėmis užduotimis. Vyko etnografinis vakaras, atskiros maltiečių grupės parengė ir atliko meninę programą. Vakarą baigė jaunimo diskoteka.
Antrą dieną dalyviai pradėjo šv. Mišiomis, kurios buvo aukojamos už maltiečius. Vyko socialinės veiklos. Savanoriai, pasiskirstę į grupes, nuveikė daug gražių ir prasmingų darbų – Prienų globos namuose kartu su gyventojais tvarkė ir atnaujino Kneipo takelį, padėjo nudirbti buities darbus keliose sodybose šalia Jiezno, dviems močiutėms pagelbėjo išvalydami langus ir padėdami susitvarkyti butuose. Dar viena maltiečių grupė valė patalpas naujame Jiezno slaugos ligoninės skyriuje.
Abi sąskrydžio dienos praėjo akimirksniu. Veiklų įvairovė leido atsiskleisti ir dar kartą įrodė, kad jaunieji maltiečiai moka draugiškai bendrauti, yra veiklūs ir kūrybingi, širdyje puoselėja atjautą ir pagalbą silpnesniesiems, geba ir linksmintis, ir atsakingai dirbti.
Sąskrydžio uždarymo metu nuskambėjo palinkėjimas – „Nebijokite būti kitokie, nebijokite išsiskirti iš savo bendraamžių. Šiame laikmetyje tuos, kurie rūpinasi kitais, užsiima savanoryste, daug kas laiko kvaileliais. Tegul…
O jūs darykite gerumo darbus ir nebijokite būti savimi!“
„Mes atėjome į pasaulį ne tam, kad vegetuotume, ne tam, kad snaustume patogiai įsirangę ant sofos, bet tam, kad paliktume pėdsaką“ (Popiežius Pranciškus).
Lina Suchorukovienė
Prienų jaunųjų maltiečių grupės vadovė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *