„Baltų ženklai šiuolaikinėje odos dailėje“

Iki liepos 10 dienos Birštono kurhauzo galerijoje dar galima apžiūrėti tarptautinę odos objektų parodą „Baltų ženklai šiuolaikinėje odos dailėje“.


Tradicinėje, rengiamoje penkerius metus iš eilės, teminėje odos dailės parodoje savo darbus pristato trylika autorių iš Lietuvos ir Latvijos. Dauguma dalyvių – neformalios Kauno menininkų grupės DermArs (lot. derma ars – odos menas) nariai. Be profesionalių odos menininkų darbų, šioje parodoje galima pamatyti ir kitų meno sričių dailininkų kūrinius iš odos. Visus juos vienija pasirinkta medžiaga ir parodos tema.
Ši paroda skirta mūsų tautos šviesuolei, mokslininkei Marijai Gimbutienei, kuriai baltų gyvensena ir kultūra buvo vienas iš svarbiausių mokslinių tyrinėjimų objektų, ir kurios šimtosios gimimo metinės šiemet minimos. Noras paminėti šviesios atminties tautietę Mariją Gimbutienę ir paskatino lietuvių bei latvių menininkus labiau patyrinėti ir artimiau pažinti senąją baltų kultūrą, įsiklausyti į vidines ir išorines inspiracijas, atveriančias naujų kūrybinių galių sklaidą.
Parodos dalyviai: Algimantas Šlapikas, Gražina Kuprevičienė, Lolita Grabauskienė, Relita Mielė, Ramutė Toliušytė, Danutė Gajauskienė, Jūratė Armonavičiūtė, Sigutė Bronickienė, Roma Serapinaitė, Jolanta Dambrauskienė, Ilona Junevičienė, Loreta Stankutė, Liene Eltermane.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *