Karantino nuotaikas perkėlė ir į paveikslus

Iš kitų darbų išsiskyrė birštoniečio Valerijaus Gratulevičiaus paveikslų, nutapytų aliejumi ir akvarele, galerija.
Naujausius autoriaus darbus įkvėpė išgyvenimai, patirti pandemijos metu. Valerijus prisipažino, kad pradžioje karantino suvaržymai jį veikė pesimistiškai, todėl kurį laiką net negalėjo paimti į rankas teptuko. Visgi, praleidęs kelis mėnesius tuščiai, jis prisitaikė prie naujų sąlygų, o kūryba kaip tik palengvino kasdienybę. Šiuo laikotarpiu jis permąstė tematiką, paveiksluose atsirado naujų raiškos formų ir spalvinių tonų.
Bendruomenės namų kiemelio ekspozicijoje lankytojų akis itin traukė Valerijaus tapyti prigesintų spalvų peizažai ir miesto vaizdai, apgaubti mistišku – tarsi rūko ar lietaus – šydu. Jie – lyg vienumoje gimusių jausmų ir nuotaikų atspindys…
V. Gratulevičius iš viso yra nutapęs per 100 darbų, jie buvo pristatyti bendrose Dizaino asociacijos narių ir personalinėse parodose. Karantino laikotarpiu autoriniai jo darbai buvo eksponuoti Prienų kultūros ir laisvalaikio centro galerijoje ir kitose viešose erdvėse, o prieš Jonines vėl sugrįžo į Birštoną ir netrukus džiugins Bendruomenės namų lankytojus.
Buvęs Operos ir baleto teatro altų grupės koncertmeisteris, smuikininkas, baigęs savo įspūdingą karjerą, sėkmingai realizuoja save tapyboje. V.Gratulevičius – ne vienintelis Birštono dizaino asociacijos narys, susidomėjęs daile ir jai skiriantis savo laisvalaikį.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *