Karantino pakeitimai nuo birželio 17 dienos

Kovos su koronavirusu „fronte“ yra gerų žinių dėl sparčiai mažėjančio susirgimų skaičiaus. Birželio 14 d. duomenimis, praėjusį sekmadienį Lietuvoje buvo užfiksuoti vos 66 nauji ligos atvejai, tai mažiausias naujų atvejų skaičius nuo praėjusių metų rugsėjo. Prienų rajone sekmadienį nenustatyta nė vieno susirgimo COVID-19 liga, pasveiko 1759 gyventojai, vis dar serga 50 asmenų. Prienų ligoninės direktorė Jūratė Milaknienė informavo, kad nuo birželio 18 d. uždaromas COVID-19 gydymo poskyris.
Šį pirmadienį į posėdį susirinkusi Vyriausybė nusprendė neberiboti maitinimo įstaigų veiklos lauke, sušvelninti reikalavimus Galimybių pasui gauti, nustatė Europinio žaliojo sertifikato galiojimo sąlygas, patikslino sąlygas atvykstantiems, aptarė pokyčius neformaliajame ugdyme, priėmė pakeitimus dėl kaukių dėvėjimo atlikėjams, pranešėjams ir kt. renginių metu.
Nuo birželio 17 d., ketvirtadienio, nebus taikomi darbo laiko apribojimai kavinėms, restoranams, barams, naktiniams klubams.
Kaip ir iki šiol, viduje paslaugas gauti galės tik turintieji Galimybių pasą – paskiepyti, persirgę ar gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą.
Nuo ketvirtadienio neformalųjį vaikų ugdymą bus leidžiama vykdyti kontaktiniu būdu, o užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje galės dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų.
Taip pat bus leista kontaktiniu būdu vykdyti neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir neformalųjį profesinį mokymąsi. Uždarose erdvėse turės būti užtikrintas 10 kv. metrų plotas vienam asmeniui arba vienu metu gali dalyvauti ne daugiau kaip vienas asmuo. Šios taisyklės galės būti netaikomos, kai dalyvauja tik paskiepytieji žmonės.
Nustatyta, kad atvykstantiems į Lietuvą užteks vieno skiepo, jei jie persirgę koronavirusu.Vaikai galės atvykti be apribojimų.

Rubrikoje Aktualijos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *