UAB „Termikas“ – trisdešimt

Prieš 30 metų Pociūnuose trijų sklandytojų: Antano Ruko, Algimanto Jonušo ir Vytauto Mačiulio įkurta uždaroji akcinė bendrovė „Termikas“ šiandien švenčia savo veiklos trisdešimtmetį. Tai – toli už Lietuvos ribų žinoma, europinius reikalavimus atitinkanti įmonė, užsiimanti sklandytuvų, lėktuvų, aviacinių variklių remontu, technine priežiūra ir prekyba. Gražios sukakties proga apie prabėgusius metus kalbėjomės su UAB „Termikas“ gen. direktoriumi Algimantu Jonušu.

Pradėjo nuo nulio
1990 m. kovo 11 d. Lietuvai paskelbus Nepriklausomybę, pačiame jėgų žydėjime TSRS sklandymo rinktinėje skraidę A. Rukas, A. Jonušas ir V. Mačiulis paliko mėgiamą darbą ir grįžo namo į Prienus. Neliko ir Savanoriškos draugijos armijai, aviacijai ir laivynui remti (SDAALR), kuriai jie priklausė. Nepavykus įsidarbinti Lietuvoje, draugų paraginti spalio mėnesį iš-važiavo į Norvegiją. Ne turistauti, o dirbti – perdažyti sklandytuvų. Šį darbą vyrai išmanė – žiemą retkarčiais padirbėdavo Eksperimentinėje sportinės aviacijos gamykloje, buvo ir dvivietį sklandytuvą „Lietuva“ 2R padarę. Svetur bedirbančius lietuvaičius užklupo nerimastingos žinios apie tragiškus 1991-ųjų Sausio 13-osios įvykius. Kankino nežinia, panika, nerimas, Norvegai guodė, sakė nepergyventi, per Raudonąjį

Kryžių šeimas galės pakviesti….
– Nelabai tikėjome. Pasibaigus darbams jau norėjome kuo greičiau grįžti namo, galvojome kažką savo įkurti. Prasidėjus kolūkių griūčiai aukcione nusipirkome buvusio J.Janonio kolūkio valgyklą su parduotuve, kurią, beje, 1970 m. pastatė Lietkoopsąjungai vadovavęs lakūnas Vladas Drupas. Laiku nusipirkome, pastato dar tik langai buvo išdaužyti. Mūsų vizija buvo sutvarkius patalpas užsiimti aviacinės technikos remontu, – prisimena A.Jonušas.

Pirmieji gaminiai – sklandytuvai
Pirmieji gaminiai buvo du sklandytuvai L-13 „Blanik“. Juos nupirko dar neiširusioje Tarybų Sąjungoje. Suremontavo ir pardavė norvegams. Remontavo ir priekabas sklandytuvams. Dirbo vieni, bet vėliau pradėjo nespėti, nes reikėjo ir patalpas remontuoti. Be to, ištiko skaudi netektis. 1992 metais autokatastrofoje žuvo A. Rukas. Likę dviese pradėjo dairytis darbuotojų. Iš tuo metu sunkiai besiverčiančios sklandytuvų gamyklos atėjo dirbti Jonas Janušauskas, Raimondas Vyšniauskas, Rimantas Bekampis, kiti. Darbai pajudėjo, klientų daugėjo. Apie „Termiką“ sužinoję anglai pasidomėjo, gal galėtų patvarkyti ir akrobatinius lėktuvus JAK-50, JAK-52, JAK-18? Kodėl ne? Lėktuvus, kaip ir sklandytuvus, pirko Rusijoje, paskui jie keliavo į Europą.

Remontuoja ir Jurgio Kairio lėktuvą
„Termikas“ savo penkmetį pažymėjo jau įsirengęs patalpas, pasistatęs angarą ir gavęs leidimus oficialiai atlikti darbus. Laikas buvo palankus, nes mažų įmonių veiklą palaikė Civilinės aviacijos administracija. Beje, sertifikavimo įmonės vadovą pagal anglų pavyzdį į lietuvių kalbą išvertė pats A. Jonušas.
– Kai tapome žinomi, sulaukėme užsakovų iš Anglijos, Vokietijos, kitų šalių. Atsiradus internetui, elektroniniam paštui, sukūrėme ir savo internetinę svetainę. 2005 metais tapome kokybei sertifikuota įmone su pažymėjimu145. Tai reiškia, kad galime pilnai remontuoti ir prižiūrėti sertifikuotus orlaivius ir daryti viską, ko pageidauja klientas tokiems lėktuvams, kaip „Cesna“, Pipper“ ir pan. Mes remontuojame, prižiūrime ir akrobatinės lakūnų grupės ANBO, taip pat Jurgio Kairio lėktuvus, – pasakojo A. Jonušas.
„Termikas“ – vienintelis Europoje, restauruojantis ir senovinius, medinius lėktuvus. Tokių orlaivių pagrindiniai užsakovai yra skandinavai. Deja, Europoje labai trūksta sertifikuotų specialistų, su teise atlikti ir tikrinti medines aviakonstrukcijas. Direktorius sakė, kad planuoja tokį specialistą paruošti ir iš savo darbuotojų.

Užsakymų yra, trūksta tik darbuotojų
Europos Sąjungoje savo registre „Termikas“ turi apie 60 pilnai aptarnaujamų orlaivių. Tam tikslui įmonė išnuomoja autobusiuką, įmontuoja reikiamą įrangą ir trijų vyrų brigadą: Rolandą Bartulį, Virginijų Čepaitį ir Vidą Tamošiūną komandiruoja tų lėktuvų apžiūrai ir remontui.
„Termikas“ per metus pilnai suremontuoja per 20 lėktuvų, smulkesnių darbų atlieka tris, keturis kartus daugiau.Taigi darbų netrūksta, trūksta tik darbuotojų. Pastaruoju metu dirba 40 žmonių. Dauguma senbuviai ar pensininkai. Atlyginimai normalūs.
Anot direktoriaus, darbininkiškų profesijų jaunimas nemėgsta, nes darbas specifinis, reikia mokytis. Iš vienuolikos naujai atėjusiųjų liko tik du. Buvo pasikvietę ukrainietį, baltarusių. Nepritapo. Yra pora perspektyvių jaunuolių iš KTU. Gal nepabėgs…

Konkurentų neturi
Lietuvoje „Termikui“ konkurentų praktiškai nėra. Pradžioje buvo, bet neatlaikė didžiulio biurokratinio aparato, labai aukštų reikalavimų.
Ir 2008-ųjų krizės beveik nepajuto. Lyg nujausdami iš rudens daug lėktuvų prisivežė, be to, net 99 proc. užsakovų – užsieniečiai. Darbų nesustabdė ir pandemija.
– Covid-19 susirgo penki darbuotojai. Visi užsikrėtė nuo ligoninėje dirbančių savo šeimos narių. Anksčiau rudenį, pavasarį žmonės susirgdavo įvairiomis peršalimo ligomis, o šiemet visi sveiki, kaip ridikai, – džiaugėsi direktoius.

Siekis – tik aukštyn
Dabar „Termike“ remontuojami iki 2 tonų sveriantys orlaiviai. Tikslas – pereiti į aukštesnę pakopą – remontuoti orlaivius iki 6 t svorio. Tai būtų dvimotorės „ Cesnos“, komerciniai lėktuvai. – Viską turime. Ir patalpų užtenka, ir aerodromas su pakilimo-leidimosi taku yra. Trūksta tik specialistų, – apie ateities planus kalbėjo A. Jonušas.
P.S. Termikas – tai kylanti šilto oro masė, kurioje spirale besisukdami sklandytojai nuskrenda šimtus kilometrų. Svarbiausia ją surasti ir pataikyti į centrą. UAB „Termiko“ vyrai pataikė tiesiai į stipraus jau trisdešimt metų kylančio termiko centrą. Ir dar kyla…

Onutė Valkauskienė
Autorės nuotraukos

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *