Lietuvos kurortai pasitinka turistinį sezoną: kur keliausime ir ką veiksime šiemet?

Švelnėjant karantino sąlygoms, kai vėl galime pėsčiomis, automobiliu ar dviračiu tyrinėti Lietuvą, ir šylant orams, miestai intensyviai ruošiasi artėjančiam turistiniam sezonui. Parengę pramogų kiekvienam skoniui, šiemet kurortų merai kviečia lietuvius ilsėtis savoje šalyje, todėl gegužės 6 d., pirmą kartą Lietuvos kurortų asociacijos surengtoje nuotolinėje konferencijoje kurortinių miestų ir teritorijų merai bei vicemerai pasidalijo mintimis, su kokiomis nuotaikomis pasitinka ateinantį turistinį sezoną ir pristatė, kokių naujienų šią vasarą gali tikėtis poilsiautojai.

Vis dar esant prastai epidemiologinei situacijai, kurortams teko atsisakyti didelių renginių, tačiau Anykščių, Birštono, Druskininkų, Ignalinos, Kauno r., Neringos, Palangos, Zarasų ir Trakų vadovai pažada, jog šiemet Lietuvoje bus ką pamatyti ir ką nuveikti.

Birštonas turistinį sezoną pasitinka su didelėmis naujienomis
Vienas seniausių Lietuvos kurortų – Birštonas – šiemet mini 175-ąjį jubiliejų. Deja, dėl Lietuvoje galiojančio karantino jau antrus metus iš eilės Birštonas negali pakviesti svečių į grandiozinę miesto gimtadienio šventę, kasmet sutraukdavusią tūkstančius svečių. Ir nors šiemet tokios šventės rengti taip pat neleidžia aplinkybės, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė tikina, kad, nors ir kitokia, šventė vis tiek įvyks – jos metu atvirose kurorto erdvėse, skveruose bus organizuojami nedideli gyvo garso, kameriniai koncertai, kiti kultūriniai renginiai. Šventinį savaitgalį planuojama pasveikinti ir savo kraštui nusipelniusius žmones, o dangų papuoš karšto oro balionai – kurorte vyks jau tradicija tapęs Lietuvos karšto oro balionų čempionatas.
Siekiant, kad Birštonas ir toliau išliktų žaliuojančiu ir žydinčiu miestu, jubiliejiniai metai pradėti iniciatyva „Mano dovana Birštonui“, kurios metu kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami padovanoti Birštonui medelį. Šiandien kurorte jau žaliuoja per 100 naujai pasodintų medelių, o Birštono savivaldybės merė džiaugiasi, kad mieste pasodinta daug naujų, gražių ąžuolų, liepų, beržų ir lietuviškų vyšnių. „Norime padaryti Birštoną žydinčiu kurortu, kad kiekvienas, atvažiavęs nuo pavasario iki vėlyvo rudens, matytų kokį nors žydintį augalą“, – sakė Birštono savivaldybės vadovė.
Ateinantį turistinį sezoną kurortas galės priimti dar daugiau svečių. Birštone duris atvers naujas, modernus SPA viešbutis, pritaikytas vadinamosios tūkstantmečio kartos poreikiams ir gyvenimo būdui. Viešbutis kvies lankytojus, norinčius visas paslaugas gauti nuotoliniu būdu. Ir užsiregistruoti, ir išsiregistruoti, užsisakyti maistą, televizoriaus ekrane arba telefone stebėti, kiek žmonių realiu laiku maudosi baseine ar leidžia laiką pirtyse ir netgi šviesas reguliuoti pagal nuotaiką – viską bus galima daryti, pasitelkus išmaniąsias technologijas.
O pavargusiems nuo virtualios kasdienybės, nuotolinių susirinkimų kurortas siūlo naujovę – dalykinius susitikimus gamtoje. Šiam tikslui parengti net 5 specialūs maršrutai po kurorto teritoriją (3 mieste ir 2 miškuose). „Virtualūs susitikimai taip nusibodo, kartais per dieną jų net 5 suskaičiuojame, tad siūlome verslui naujovę: išeikite į gatvę, išeikite į mišką, o eidami pasikalbėkite apie verslo reikalus – <…> ir apie verslą pakalbėsit, ir su kurortu susipažinsit“, – apie naują iniciatyvą kurorte pasakojo N. Dirginčienė.

Komfortiškas poilsis SPA ar nakvynė gamtoje?
Išbandyti naujus, modernius SPA centrus šiemet kviečia ir Druskininkai bei Anykščiai. Anot Druskininkų vicemero Lino Urmanavičiaus, kurorto ateities vizija ir toliau išlieka sveikatingumas.
Šiemet Druskininkai turistus pasitinka atsinaujinę – netrukus čia pradės veikti nauji SPA centrai, startuos naujos sveikatingumo programos, poilsiautojų lauks rekonstruotas K. Dineikos sveikatingumo parkas, sutvarkyti dviračių takai, veiklą pradės LSC sporto kompleksas „Druskininkai“. Turistiniu sezonu Druskininkai kviečia ne tik poilsiui, bet ir darbostogoms, mat visai netrukus kurorte duris atvers unikali bendradarbystės ir bendragyvenimo erdvė „Tech SPA“, o pasimėgauti naujomis paslaugomis kvies Amberton Green SPA“ – vienintelis miego SPA visoje Šiaurės Europoje ir „Druskininkų Gydykloje“ startavusi unikali sveikatingumo programa „Sveikatos ratas“.
Unikalias nakvynės vietas ir SPA centrus išbandyti pakvies ir nepelnytai pamiršti Anykščiai, dar labiau išplėtę SPA paslaugų spektrą. Miesto svečiai Anykščiuose ne tik galės pasimėgauti populiariausiomis SPA paslaugomis, bet ir išbandyti pirmąją Lietuvoje sertifikuotą patyrimų ir terapijos programą ar masažo paslaugas su aliejais, pagamintais iš Anykščių pievose surinktų žolynų.
Lietuvoje vis labiau populiarėjant netradicinėms apgyvendinimo vietoms, Anykščiai siūlo ne tik komfortišką poilsį SPA centruose, bet ir nakvynę medžio nameliuose ar netgi danielių aptvare – „Arčiau gamtos“ namelis įkurtas aptvertoje teritorijoje, kurioje gyvena danielių šeimyna, o netoliese ganosi draugiški žmonėms ilgaplaukiai hailendo jaučiai.
Anykščių mero Sigučio Obelevičiaus teigimu, miestas turi ką pasiūlyti ir aktyvaus turizmo gerbėjams, ir šeimoms, todėl kurortinė teritorija šiemet svečius pasitinka ne tik atsinaujinusiais SPA centrais, bet ir kitokiomis laisvalaikio pramogomis: netoli Medžių lajų tako įsikūręs labirintų parkas šią vasarą virs savotišku Disneylandu, o šalia jo esančio apversto namo atsiras ir Kreivas namas, aktyviai leisti laisvalaikį poilsiautojus kvies„Safari“ ir „Ninja“ parkai ir kitos naujos bei laiko patikrintos pramogos. Dar vi

ena naujovė Anykščiuose – į paukščio skrydį kviečiantys pakilti karšto oro balionai.

Pažinti Lietuvą kviečia ekologiškai
Mėgstantiems pramogas ir aktyvų laisvalaikį gausybę pramogų siūlo Zarasų ir Kauno rajono merai.
Vasaros

 sezoną Zarasų krašte atidarys birželio mėnesį pradėsiantis veikti „Sporto ir pramogų parkas“, kuriame įrengta daugiau nei 90-ies kliūčių ruožas medžiuose su skrydžiu lynais į šalimais esančią Putinų salą, sporto ir žaidimų aikštelės, atsiras ir takas žmonėms, turintiems judumo negalią. O Zaraso ežero Didžiojoje saloje įsikūrusiame vandenlenčių parke „WakeInn“ poilsiautojai galės išbandyti net 15 „Wake station“ figūrų.

Jeigu iki Zarasų vykti toloka, aktyviam ir kultūringam laisvalaikiui kviečia visai netoli Prienų įsikūręs Kauno rajonas, kurio kurortinę teritoriją sudaro trys Nemuno ska

laujami miesteliai – Kulautuva, Kačerginė ir dalis Zapyškio, todėl, Kauno r. savivaldybės mero Valerijaus Makūno teigimu, Kauno rajoną geriausia pažinti neskubant.
Pasigrožėti vaizdingomis Nemuno ir Nevėžio panoramomis Kauno rajonas siūlo ir pėsčiomis, ir dviračiais, ir laivais. O šią vasarą prie Nemuno įsikūrusių kurortų svečių

laukia sezono naujiena – naujos vandens transporto kryptys, siūlančios ne tik persikelti iš vienos Kauno rajono pusės į kitą, bet ir edukacinius maršrutus: „Literatūrinė Kačerginė“, „Gotikos stebuklas Zapyškyje“, „Bene populiariausias kurortas tarpukariu – Kulautuva“, „Kelionė į Raudoną dvarą prie Nevėžio“, „Pažintis su urbanistikos paveldu – Vilkija“, kuriais plukdys laivas „Zapyškis“.
Keliauti ekologiškai kviečia ir Trakai, siūlantys net 60 maršrutų gamtą tausojančiomis priemonėmis: dviračiu, elektriniais paspirtukais ir traukiniais, irklentėmis, mintlentėmis, saulės baterija varomais laiveliais, pramoginiais laivais, barbekiu plaustu, jachtomis, vandens dviračiais, baidarėmis, pėsčiomis ar netgi oro balionu.

Kultūros mylėtojai šią vasarą trauks į pajūrį
Šią vasarą Lietuvos kurortai svečius pasitiks ne tik naujais SPA centrais, atnaujintomis erdvėmis, turistiniais maršrutais, bet ir kultūrinėmis programomis. Jų pasiūlys kiekvienas kurortas ir kurortinė teritorija: Druskininkai šiemet žada nustebinti dar neregėtu lazerių šou, 155-ąjį gimtadienį švenčianti Ignalinina svečius pasitiks pasipuošusi naujomis meno erdvėmis – žinomų dailininkų paveikslais, perkeltais ant pastatų sienų, tikimasi, kad pandeminė situacija čia leis vėl atidaryti festivalių sezoną, o Paliesiaus dvaras suburs klasikinės muzikos gerbėjus.
Tačiau kultūros išsiilgę lietuviai šią vasarą neabejotinai trauks į pajūrį, mat šiemet čia bus ką švęsti. Vakarų Lietuvoje 2021 m. minimas Palangos Lietuvai grąžinimo šimtmetis, kurį kurortas pasitinka atnaujintu grafų Tiškevičių paveldu. Nors kurorto planus koreguoja pandemija, Palangos sav. meras Šarūnas Vaitkus tikisi, jog liepos 3–4 dienomis šimtmečio paminėjimui skirti renginiai įvyks.
Dar vienas Baltijos jūros skalaujamas kurortas – Neringa, daugybę metų pritraukdavęs turistus ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Tikėtina, jog dėl Lietuvoje galiojančių saviizoliacijos sąlygų šią vasarą Kuršių Nerijoje užsienio turistų bus mažiau, tačiau šiemet Neringa poilsiautojus pasitinka su dideliu kultūriniu projektu, mat Neringa tituluota Kultūros sostine. Kaip sakė pats Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Neringa kultūros nestokoja niekada, o šį sezoną visko pamatyti tikriausiai ir nebus įmanoma.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *