„Kas nedirba, tas neklysta“

Balandžio 29 d. Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo išklausyta Savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko 2020 metų veiklos ataskaita.

„Prienų kurortas“ – toks užrašas puikuojasi Kęstučio gatvėje, ant rekonstruojamo pastato teritoriją juosiančio stendo. Galbūt tai nebloga įžvalga, kuriant vaizdingame gamtos kampelyje įsikūrusio Prienų miesto ateitį?

Pateikdamas ataskaitą meras A.Vaicekauskas kalbėjo apie kartu su Savivaldybės administracija, biudžetinėmis, asmens sveikatos priežiūros bei medicinos įstaigomis sėkmingai įveiktus pandeminius iššūkius, įgytą komandinio ir nuotolinio darbo patirtį; akcentavo pernai pasirašytos Kauno regiono plėtros tarybos steigimo sutarties svarbą; pasidžiaugė atsakingu Savivaldybės biudžeto valdymu, leidusiu užtikrinti visų programų finansavimą.
Meras įvertino per praėjusius metus įvykusius pokyčius švietimo įstaigų tinkle, pasidžiaugė įgyvendintais investiciniais projektais, renovuotais ugdymo, kultūros, bendruomeninės, sporto paskirties objektais, baigiamomis sutvarkyti viešosiomis erdvėmis Prienuose ir Jiezne.
Iš naujausių darbų A.Vaicekauskas pasididžiavo dviem: po atnaujinimo neatpažįstamai pasikeitusia Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro Skriaudžiuose renginių sale bei baigiamu Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centro patalpų remontu.
Anot mero, dar šiemet tikimasi įsteigti Turizmo ir verslo informacijos centrą, baigti Revuonos gatvės kapitalinį remontą, įrengti apžvalgos aikštelę prie Greimų tilto, pradėti kairiosios Nemuno pakrantės kraštovaizdžio sutvarkymo darbus. Toliau bus vykdomi kelių kapitalinio remonto, dviračių ir pėsčiųjų takų, apšvietimo ir vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo plėtros projektai.
Savo ataskaitą A.Vaicekauskas baigė optimistine gaidele, tam jį nuteikė gražėjantis, verslo plėtrai atviras Prienų miestas, kuris jau sudomino gyvenamųjų būstų rinkos vystytojus. Mero nuomone, pradėti buvusios Prienų specialiosios mokyklos ir apleistų kareivinių pastatų rekonstrukcijos į butus darbai miestui žada gerus pokyčius – gyventojų prieaugį, didesnius mokesčius į biudžetą ir pan. Tai – ir padrąsinanti žinia kitiems verslininkams apie palankias sąlygas investuoti Prienuose.
Išklausę mero pasisakymą, Tarybos opozicinių frakcijų nariai jam pateikė nemažai klausimų. Jonas Vilionis domėjosi konkrečiais Savivaldybės veiksmais, skatinančiais palankios verslui infrastruktūros kūrimą. Atsakydamas į paklausimą dėl galimybių Prienuose kurti verslo slėnį ar verslo inkubatorių, meras sakė, kad tai nėra realu. Be tų objektų, kurie šiuo metu tvarkomi, Savivaldybė potencialiems investuotojams gali pasiūlyti dar keletą apleistų pastatų ir žemės sklypų. Tačiau, pasak mero, norėtųsi, kad nauji gyvenamieji būstai būtų apgyvendinti nuolatinių, miestui pridėtinę vertę teikiančių gyventojų, o ne naudojami kaip investicija.
Audriui Narvydui rūpėjo, kodėl buvo delsiama skelbti konkursus į Veiverių A.Kučingio ir Prienų meno mokyklų vadovų postus, jis priminė ir panašiai besiklostančią situaciją Jiezno PSPC. Tarybos narys išsakė savo nuomonę ir dėl savivaldybės bendradarbiavimo su partneriais iš užsienio, anot politiko, jis yra grįstas ne vien tik vizitais, todėl naudingus projektus galima nenutrūkstamai rengti ir nuotoliniu būdu.
Mero teigimu, konkursai nebuvo skelbiami dėl numatytos meno mokyklų reorganizacijos. Jis pripažino, jog šiuo metu draugiški ryšiai su miestais partneriais iš kitų šalių dėl pandemijos yra minimalūs ir palaikomi daugiau sveikinimo atvirukais. Labiau pažengęs kartu su lenkais vykdomas projektas, skirtas didikų Pacų atminimui įamžinti.
Algimantas Šidlauskas teiravosi mero, kas yra daroma, siekiant į rajoną pritraukti trūkstamų specialistų, pavyzdžiui, medikų. A.Vaicekausko teigimu, kol kas medicinos darbuotojų rajono įstaigoms netrūksta, nes dėl palankios geografinės padėties specialistai atvyksta dirbti iš Kauno.
„Jeigu tik atsiras tokia būtinybė, ieškosim sprendimo, – žadėjo meras, atkreipdamas dėmesį į specialistų trūkumą kitoje, švietimo, srityje. – Rajono ugdymo įstaigoms trūksta kvalifikuotų mokytojų, todėl pradedame bendradarbiavimą su šalies aukštosiomis mokyklomis, turime pasiruošti (jaunų specialistų įdarbinimo, – red.) strategiją. Viliuosi, kad specialistų padės pritraukti ir naujai statomi gyvenamieji būstai.“
Rima Zablackienė išsakė skeptišką požiūrį į mero „džiugesį dėl perkirptų įkurtuvių juostelių“ renovuotuose objektuose. Ataskaitoje ji pasigedo kritiškesnės gaidos, todėl paprašė A.Vaicekausko įvardinti bent tris prioritetinius darbus, kuriuos nedelsiant reikėtų atlikti. Į tai meras atsakė posakiu: „Kas nedirba, tas neklysta“. Pasak jo, įkurtuvių juostelės pandemijos metu nebuvo kerpamos, nors progų tam buvo nemažai. A.Vaicekausko tvirtinimu, kitų atliktų darbų jis nepasisavino, nes iš tikrųjų visas „juodas“ darbas ir atsakomybė teko Administracijai – nuo rangovų parinkimo iki projektų priežiūros bei įgyvendinimo.
Meras įvardino ramybės neduodančius skaudulius, tai – dar likę nesutvarkyti žemės plotai, apleisti buvę kolūkiniai statiniai; nepradėtas tragiškos būklės kelio „Alytus – Prienai – Kaunas“ remontas, mintys apie tai, kaip tinkamiau panaudoti lėšas, kurios pasieks Lietuvą ir savivaldybę iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo (RRF).
R.Zablackienė pritarė, kad rekonstruoti regioninį kelią yra labai svarbu, bet paragino merą neužmiršti ir seniūnijų centrų, atkreipti dėmesį į jų pėsčiųjų takų ir šaligatvių apgailėtiną būklę bei dėti pastangas, kad gyventojams būtų sudaryta patogi ir saugi aplinka.
Meras greitų pokyčių nežadėjo, nes daugeliu atvejų šaligatviai ir pėsčiųjų takai priklauso Lietuvos automobilių ir kelių direkcijai. Prioriteto tvarka remontuotinų objektų sąrašas sudarytas, tačiau darbai nė kiek nepasistūmėję. Mero įsitikinimu, jei pasisektų šiuos takus ir šaligatvius perimti savivaldybės žinion, ko gero, būtų įmanoma juos suremontuoti greičiau, pasinaudojant žaliosios energijos skatinimui skirtomis lėšomis.
Meras taip pat atsakė į klausimus dėl Studijų rėmimo programos atnaujinimo, trumposios maisto grandinės kūrimo rajone, Veiverių viešosios erdvės atnaujinimui skirto projekto likimo, apleistų pastatų Jiezne perspektyvos, taip pat supažindino su planuojamais projektais (vienas iš jų – ketinama įrengti gyvenamąsias patalpas sportininkams senajame Prienų KKSC pastate), pasidalino laukiančiais iššūkiais.
Į J.Vilionio pastebėjimą, kad Prienai niekuo nenusileidžia Birštono kurortui, ir reikėtų pasvarstyti galimybes steigti jame sanatorinio gydymo įstaigas, meras pajuokavo: „Pradžia jau yra: nuvažiuokit prie renovuojamo Prienų specialiosios mokyklos pastato Kęstučio gatvėje, ten užrašyta –„Prienų kurortas“.
A.Vaicekausko ataskaitai pritarė 19 iš 21 posėdyje balsavusio Tarybos nario, 2 politikai susilaikė.  “  
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *