Monsinjoras Juozapas Užupis – Šviesi asmenybė – toks liks atmintyje…

Abiturientų išleistuvėse mons. J.Užupis (kairėje) – dvasios vadovas, mokyklos kuratorius. 1998 m. pavasaris.

Pandemija pakeitė mūsų gyvenimus. Ji neleido ir deramai atsisveikinti su a.a.Mons. Juozapu Užupiu. Skaudi žinia apie Monsinjoro netektį palietė kiekvieno jį pažinojusio širdį, grąžino į šviesius bendrystės metus, įsimintinas akimirkas.
Pirmaisiais Atgimimo metais dar vis jautėsi ilgos sovietinės dvasinės tremties pasekmės. Mes, mokytojai, ne visada teisingai buvome suprasti. Tada, kai aplinkiniai įtartinai žiūrėdavo į mokytoją, sovietų okupacijos metais nesilankiusią bažnyčioje (Dievą teko slėpti giliai širdyje), dabar suklupusią šv. Mišių aukoje, tai

Devyniasdešimtieji. Monsinjoras Juozapas Užupis mūsų šeimai padėjo pasiruošti ir suteikė Santuokos sakramentą.

Monsinjoras, būdamas įžvalgus ir pasitikintis žmonėmis, nuoširdžiai tiesdavo rankas… Jis kvietė ir drąsino. Kvietė ateiti į Viešpaties Vynuogyno darbininkų gretas… Pradžioje kviesdavo pavaduoti jį tikybos pamokose, o vėliau pajutau dar didesnį jo pasitikėjimą. Lankiau seminarus, mokymus – tapau tikybos mokytoja, dėsčiau tikybą aštuonerius metus. Monsinjoras buvo Prienų specialiosios mokyklos didžiai Gerbiamas ir mylimas kuratorius: džiugino mokyklos bendruomenę dalyvaudamas šventiniuose renginiuose, keldavo mūsų visų dvasią.
Mons. J. Užupis buvo ir mūsų šeimos dvasinis vadovas: laimino mano ir dukros Santuokos, sūnaus Valdo Sutvirtinimo, vaikaičių Krikšto sakramentus.
Su giliu liūdesiu, didele pagarba, meile ir dėkingumu prisiminsime Monsinjorą Juozapą Užupį. Jis liks mūsų atmintyje kaip šviesi asmenybė: įžvalgus, gerai suprantantis laikmečio dvasią, veiksmų priežastis, nuoširdus, atlaidus, patariantis, bet ne smerkiantis, pažadinęs Meilę, Tikėjimą ir Viltį sugrįžusiems iš ilgai trukusios (sovietmečio) dvasinės tremties. Tegul ilsisi ramybėje Viešpaties namuose…

Monsinjoras padėjo sūnui Valdui priimti Sutvirtinimo sakramentą. 1994 m.

Pagarbiai – Angelės Kačergytės-Redeckienės šeima

Dukros Inos Redecki ir Pie‘rro Santuokos sakramentas Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje. Santuoką laimino Monsinjoras Juozapas Užupis. 1994 m.

Rubrikoje Žmonės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *